İlişkide zevk suyu geldi hamile kalırmıyım ?

886

Kadınlarda vajinal akıntı vajinayı nemli kıldığı gibi kalmaya, ilişkiyi kolaylaştırmayı sağlıyor. Cinsel uyarılma sırasın da bu akıntı daha yoğun oluyor. Erkeklerde de cinsel uyarılma sonucu zevk suyu oluşuyor. Zevk suyu prostattan gelen bir sıvıdır. Vajinal kuruluğu olanlarda ilşkiyi daha rahat hale getiriyor.

 

 

 

 

 

Zevk suyu ile ilgili sayfalarımıza sıklıkla sorular almaktayız.Genellikle gençler tarafın dan yöneltilen bu sorular da gebe kalma korkusu yer almaktadır. Bu soruları cevapları ile sizlerle paylaşalım.

Soru :

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim içime boşalma olmadı ama zevk suyu vajinama geldi kalırmıyım ?

 

Zevk suyu ile hamile kalmak düşük bir ihtimal olsada maalesef gebe kalmak mümkündür. Bu durum da yapmanız gereken , beklenen döneminizde gecikme olursa test yaparsınız.

 

Soru:

 

Nişanlımla birlikte aramızda bir şeyler geçti ikimizde çıplaktık. İlişkimiz sürtünmeli oldu. Nişanlım dışarıya boşaldı hemen tekrar vajinama girdi . Bu ay adetim 4 gün gecikti hamile olabilirmiyim ?

 

Daha önce belirttiğimiz gibi zevk suyuyla hamile kalmak mümkündür. Boşalma sonrası sperm kanalda kalmış olabilr zevk suyuna karışmış olabilir. Adet gecikmeniz akla gebeliği getiriyor bu durum da yapmanız gereken testidir.

 

Soru:

 

Erkek arkadaşımla sürtünmeli ilişki oldu .İçime boşalmadı ama zevk suyundan emin değiliz. Hamile kalmaktan korktuğum için ella hap yuttum . Bu ay adet olmadım. Adetim geçeli 5 gün oluyor. Test yaptım negatif sizce durum nedir?

 

Şüpheli ilişki sonrası gebelikten korunmak için ella hap kullanmışsınız. Ertesi gün hapları adet döngüsünde değişime neden olabiliyor. Gebelik testinin negatif olması gebe olmadığınızı gösteriyor. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda vardır.

Ertesi gün hapları ile ilgili ilave bilgi vermek gerekirse ; Bu hapalr gebelikten % 100 korumuyor. Ertesi gün hapı kullanıp gebe kalanlar var. Ertesi gün hapı sonrası adet gecikmesi olduysa mutlaka gebelik testi yapılmalıdır.

Zevk suyuyla hamile kalma olasılığı her zaman vardır. İhtimal düşükte olsa imkansız değildir. Cinsel yönden aktif çiftlere bu konuda tavsiyemiz uygun bir korunma yöntemi tercih etmeleridir. Yukarıda yer alan sorulara dair yorumlarda almaktayız. Bir çok çift zevk suyuyla hamile kaldığını belirtiyor.

Hamile kalmak istemiyorsanız en azın dan prezervatifle gebelikten korunmaya çalın. Prezervatif ile cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunduğunuz gibi , istenmeyen gebeliğide önleyebilirsiniz. Sevgili okurlar İlişkide zevk suyu geldi hamile kalır mıyım ? Başlıklı makalemizi incelediniz konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

Benzer İçeriklerimiz

Hamile kalmaya yardımcı besinler Çocuk sahibi olmak  bir çok insanın hayalidir. Bu hayal evlilik öncesinde başlar. Çocuğum olursa bana benzermi, nasıl bir ebeveyn olurum ? Bu hayal çoğu insan için gerçeğe dönüşürk...
Hamilelikte kramp girmesi ve kramp hakkında bilgil... kramp neden olur, kramp olması normalmidir ? kramp , bebeğinizin gelişimi sırasında meydana Normal değişikliklerden kaynaklanır. Kramplar genelde karn...
Gebelikte karın ne zaman çıkar ? Annelik her kadın için kutsal bir vasıftır. Her kadın  anne olmayı hayal eder. Hamile kalan anne adayı heyecanla karnının çıkmasını bekler. Bu konu hakkında heyecanlı anne adayları...
İdrardan gebelik testimi yoksa Hcg testimi doğru s... , kadın ve erkeğin birlikte olmasıyla , erkekten gelen spermin , kadının yumurtalıklardan atılan , yumurta hücresini döllediği andan itibaren başlamaktadır. Oluşan embriyo...
Hamileliğin dokuzuncu ayın da bilinmesi gerekenler... Gebeliğin son ayı. Bu, her türlü duygunun oluşma eğilimi gösterdiği zamandır. Bebeği görmek için sabırsızlanıyor olsanız da, bir yandan da size 9 ay boyunca eşlik eden yavrunuz dan...
Ektopik gebeliğin belirtileri nelerdir? Ektopik gebelikler tüm gebeliklerin yaklaşık yüzde birini etkilemektedir. Bunlar en sık klamidyal enfeksiyonu nedeniyle pelvik inflamatuar hastalığı (PID) olan kadınlarda görülür ....Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.