Evde yapılan gebelik testleri nelerdir?

280

şüphesin de  , yapılması gereken tek şey  gebeliğin teyidi için yapmaktır. Günümüz de iki çeşit kullanılsa da , bazı hanımlar farklı yöntemler kullanarak olup olmadığını anlamaya çalışıyor.

Bu yöntemler , gerçek sonuçlar vermemekle birlikte kişiyi hayal kırıklığına uğratabiliyor. Geçmişten günümüze , evde yapılan gebelik testlerini sizler için araştırdık. Evde yapılan gebelik testleri nin bir kez daha bilimsel bir gerçeklik taşımadığını da vurgulayalım.

Evde yapılan gebelik testlerinin en bilindiği karbonat. Ardın dan limonla , şekerle , diş macunuyla ,sirkeyle gebelik testi,balık suyuyla gebelik testi gibi. Ne kadar ilginç ve komik değilmi ? Kimin, neden ve nasıl aklına gelir ,böyle şeylerle gebelik testi yapmak !

Limonla gebelik testi şöyle yapılıyor. Bir kaba idrarınızı koyuyorsunuz .İdrarın üzerine yarım limon sıkıyorsunuz . Bu sırada idrarı tepkinmelerini inceliyorsunuz.Limon idarırın dibine çökerse hamilesiniz demekmiş ( yalan) Limon tortusu her haliyle çökecektir. Hamileyken ve olmadığınız dönem de deneyin sonuç aynı .

Karbonatla gebelik testi  nasıl yapılır ? Bir kaba yine idrarınızı döküyorsunuz .Üzrine 1 çay kaşığı karbonat ekliyorsunuz .İdrar köpürürse hamilesiniz.Şayet köpürmezse hamile değilmişsiniz. (Yalan ) Erkek idrarına da dökseniz karbonat yine köpürür.Karbonatın bileşimi köpürmeye müsait. İdrarda asit olduğu için , karbonat döktüğünüzde haliyle köpürcek )

Şekerle gebelik testi ; Bir kaba şeker koyuyorsunuz .Üzerine de idrarınızı döküyorsunuz. Şeker erirse hamileymişsiniz ( Yalan . Şekere hangi sıvıyı dökerseniz dökün  zaten eriyecek )

Diş macunuyla gebelik testi ; Burda beyaz renkte diş macunu kullanılıyor. İdrarınızı  bir kaba koyuyorsunuz .Üzerine diş macunu ekliyorsunuz. Diş macunu maviye dönerse hamilesiniz. ( Yalan )
Soğan testi ; Bir kaba konulan idrarın içine tüm küçük  soğandan atılır.Bu soğan şeyet çimlenirse hamilesiniz demekmiş (Yalan .Soğan idararda da suda da çimlenip yeşerir )

Sevgili hanımlar , bu tür şeyleri eğlence niyetine yaparsanız yapın fakat şunu bilinki hiç bir geçerliliği yok bu testlerin. Hamilelik şüpheniz varsa, idrar kitlerin den alın yada hcg testi yaptırın. Her iki testte de doğru sonucu alırsınız.Bu yöntemleri uygulamak sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Benzer İçeriklerimiz

Gebeliğin ilk belirtileri nelermi ? En erken geb... Gebeliğin birincil işareti menstrüel döngüde gecikmedir. Bir adet döneminin gecikmesi her zaman bir kadının hamile olduğu anlamına gelmez. Adet düzensizlikleri sık görülen bir prob...
Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu ? Bilmeniz gere... Hamilelik dönemin de adet olunurmu ? Bu soru sitemize en sık gelen sorulardan biri. Bu soru kimi zaman kaygı kimi zaman da bekleyişten yöneltilmektedir. Kaygı diyoruz çünkü korunma...
Anne karnın da bebeğin hareketleri ne zaman hissed... Anne adaylarını meraka sürükleyen sorular dan biri , bebeğin hareketlerini ne zaman hissedicem ? İlk defa anne olacaklar ,deneyimsiz olduğu için karın içinde ki her titreşimi bebeğ...
Beta HCG testi sonucuna göre kaç haftalık hamileyi... Beta hcg testi - Beta hcg testinden hamile olduğumuzu nasıl anlarız ? Kanda gebelik haftası değerleri ? Öncelikle BETA HCG nedir; öncelikle onu anlamak gerekiyor değerli ...
Tüp bebekte beta hcg değerleri hakkında bilmeniz g... Beta Hcg değerleri Örnekleri Tüp bebekte anlamları prosedüründen doğan bebeklere genellikle tüp bebek denir. Bu işlem işlem sırasın da kadının yumurtaları toplan...
İlişkiden sonra doğum kontrol hapı kullanılırmı ?... , düzenli kullanıldığın da en etkili kontrol yöntemlerinden biridir. Nasıl ki bir operasyonda kurşun geçirmez yeleği giyip , kurşunlardan olası risklerden ...Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.