Saçlar doğal yollardan nasıl düzleşir ?

71

Herkesin yapısı farklıdır. Kimin saçı dalgalı , kiminin kıvırcık , kiminin ise düz dür.. yapısı nasıl olursa olsun  , önemli olan saçın sağlıklı olmasıdır. Yazımızın devamın da  dalgalı ve kıvırcık saçları doğal yollar dan düzleştirme nin yollarını anlatıcağız.

Kimi dalgalı saç sever , kimi de düz . Bayan lar kendin de olmayını ister . Neyse ki her iki saç tipini şekillendirme nin yolları var. Maşa ve fönle saçlarınızı istediğiniz forma sokabiliyorsunuz.  Fakat maşa ve fön saçları yıpratıp , kırabiliyor. Hatta zamanla dökülüp seyrekleşmesine bile yol açabiliyor.  Peki saçları doğal yollar dan düzleştirme nin yolları varmı diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Tabiki var , vereceğimiz önerilerle hem saçlarınızı sağlıklı düzleştirecek , aynı zaman da uzamasının sağlayacaksınız..

Saçları çeşitli yöntemlerle düzleştirmenin yolları var. Kimyasal işlemler, saç düzleştiren kremler, saç düzleştiren losyonlar, saç fırçası ve fönle saç düzleştirme gibi.. Bu saydığımız yöntemlerin nerdeyse hepsi saçın  yanmasına yıpranmasına neden oluyor..

Saçlarınızı fön ve maşaya maruz bırakmadan düzleştirmek istermisiniz ?

Saçları doğal yollar dan düzleştirme nin münkün olduğunu yukarda belirttik. Size lazım olan malzemeler Limon suyu ve hindistan cevizi sütü.. Bu ikili saçlarınızı  hem yumuşatacak hemde sağlıklı parlak görünmesini sağlayacak. Bu ikiliyi krem kıvamı alana kadar karıştırın. Saçlarınıza  tatbik ederek bir kaç dakika bekleyin .Ilık su ile durulayın. Bu işlemi haftada 2 defa uygulamanız kafi..Bal ve süt karışımıda saçları doğal olarak düzleştiriyor. Bu karışımı saçlarınıza sürün ve yarım saat bekletin daha sonra durulayın. Saçlarınızı düzleştirmenin bir diğer yoluda zeytinyağını saça uygulamkatır. Zeytin yağını saçınıza sürün ve yarım saat sonra yıkayın. Zeytin yağında bulunan E vitamini ayrıca saçlarınızı besler ve çabuk uzamasını sağlar. Son olarak Aloe verayı öneriyor. Saç sağlığına büyük fayda sağlayan aloe vera saçları yumuşatır ve besler. Ayrıca saçlarınıza parlaklık kazandırır.

Saçları doğal yollardan düzleştime nin bir diğer yöntemi muz ve süt karışımın dan faydalanmak. Muzu iyice ezin içine az miktarda süt ekleyip karıştırın. Saçlarınıza tatbik edin  1 saat bekledikten sonra durulayın. Bu ikili saçlarınızı hem besleyecek hemde yumuşatacaktır.

Son olarak bal , zeytinyağı, hindistan cevizi yağı üçlüsünün mucizevi tarifini verelim. Bu üçlüyü iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza uygulayın ve 15 dakika sonra saçlarınızı durulayın.. Bu karışım hem saçlarınızı uzatıcak,hem nemlendirecek hemde yumuşamasını sağlayacaktır. Verdiğimiz tarifleri düzenli uyguladığınız taktirde sağlıklı , parlak düz saçlara kavuçacaksınız.. Bu işlemleri yaparken saçlarınıza kesinle fön maşa gibi ısıya maruz bırakacak işlemler den geçirmeyin. Saç tipiniz ne olursa olsun bu doğal tariflerle saçlarınızın nasıl değişime uğradığını görüceksiniz..

Benzer İçeriklerimiz

Güçlü saç ve saç derisi için hangi besinler tüketi... Parlak, güzel ve sağlıklı saç, sağlıklı bir vücut ve sağlıklı bir diyetin sonucudur. Herhangi bir beslenme eksikliği kuruluk, kırık , kepek ve sonuçta gibi sorunlara ...
Saç dökülmesi neden olur ? Saç dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar için ortak bir sorundur ve sorun  erkeklerde daha sık görülür. Saç dökülmelerinin nedeni  , genetik ,yaşlanmadan hormonlara ve bir çok ha...
Ev taşırken nelere dikkat etmeli ? Bazı nedenlerden dolayı ev  değiştirmek zorunda kalırız. İş değişikliği, yeni bir okula başlama ,evlilik , ev satın alma gibi durumlar dan ötürü evi taşıyabiliriz. Taşınma süreci y...
Saç dökülmesi için bakım önerileri Günümüzde saç dökülmesi gerçekten büyük sorun. Hem kadınlar hemde erkekler bu sorundan hayli müzdarip.  Bir çok koşul saç dökülmesine , saçların sağlıksız olmasına neden olabiliyor...Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.