Yumurtlama Gününüz…

Yumurlama Günü:

Gebelik istemek veya gebelik istememek… Her iki durumda da bilinçli kadınların yumurtlama günlerini bilmeleri gerekmektedir. Bazı kadınlar vücutlarındaki çeşitli belirtileri izleyerek, yumurtlama günlerinin tahmin edebilirler.

Yumurtlama, kadınların ergenlikle birlikte hayatına giren bir döngüdür. Geneldegirls.gif düzenli olarak her ay, yumurtlama döngüsünün işareti olan aybaşı kanamasıyla birlikte yaşamayı öğreniriz. Ancak gebelik isteği ya da gebelik istememe söz konusu olduğunda, düşünülmesi ve bilinmesi gereken olay yumurtlama tarihidir. Kadınlar yumurtlama gününü dikkate alarak gebelik şansını arttırabilirler, ya da hamile kalmaktan korunabilirler. Genel olarak yumurtlama gününün takibi, bilimsel olarak doğum kontrol yöntemi sayılmakla birlikte, çoğu bilinçli kadının uyguladığı takvim yöntemi olarak bilinir. Kadınlar yumurtlama günlerini doğru tahmin ederek riskli günlerde ilişkiye girmezler. Ancak bu yöntem yüzde yüz korunma yöntemi olamaz. Çünkü yumurtlama döngüsü farklı bireylerde farklı biçimdedir. Daha da önemlisi ayda birden fazla yumurta üretilmesi de mümkündür.http://www.hamilemiyim.net/

Ayda Birden Fazla Yumurtlama

İnsanlar arasında sık yapılan espirilerden biridir. “Üstüme şapka atılsa hamile kalırım!” Önemli olan u şakanın bilimsel temelidir. Çünkü uzman araştırmacılara göre, bazı kadınlar ayda bir defa değil, değişik zamanlarda da birden fazla yumurta üretebiliyorlar. Bu nedenle de farklı zamanlarda oluşan yumurtalama döneminin takibi zorlaşıyor.

Yumurtlama Gününüzü Hesaplayın

Farklılıklar olmakla birlikte genel olarak döllenme olasılığının daha yüksek olduğu günler adet döneminin ortasındaki günlerdir. Yani genellikle kadınlarda yumurtlama, beklenen adet gününden ondört gün önce oluşur. Ancak bu durum kişiler arasında farklılıklar gösterebilir. Aynı kadının farklı adet dönemlerinde bile yumurtlama tarihi farklılık gösterebilir. Bu sebeple takvim yöntemi ile korunma çabası içinde olan kadınlar, hayal kırıklılığına uğrayabileceklerinden, modern doğum kontrol yöntemleri kullanılması kesinlikle önerilir. http://www.hamilemiyim.net/Yumurtlama ihtimalinin yüksek olduğu günleri belirlemek amacıyla kullanılan bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden yaygın olarak kullanılanları; vücut ısısı takibi, rahim ağzı salgısı uzama testi, rahim ağzı yumuşama testi, luteinize edici hormon (LH) yükselmesini tespit eden testler (tükürük, kan vb), ultrasonografi ile yumurtlamanın takibidir.

Yumurtlama günü tespitinde kullanılan yöntemler

*Vücut Isısı Takibi *Rahim Ağzı Salgısı Uzama Testi *Rahim Ağzı Yumuşama Testi *Ultrasonografi ile yumurtlamanın takibi *Luteinize Edici Hormon (LH) yükselmesini tespit eden testler

Vücut Isısı Takibi Yöntemi

Genel olarak kadınlarda bir adet dönemi ortalama 28 gündür. Yumurtlama ortalama olarak beklenen adetten 14 gün önce görülür. Eğer adet dönemi daha uzun veya kısa ise yumurtlama gününün hesabı değişecektir. Örnek olarak; adet dönemi 35 gün ise (33-14=19) 19. gün, adet dönemi 25 gün ise (25-14=11) 11. gün yumurtlama olması beklenir. Kadınlarda vücut ısısının takip edilmesiyle de, yumurtlamanın olup olmadığı ve yumurtlama günü tahmin edilebilir ve gebelik isteği ile yada tersi ile ilgili fikir edinilebilir. Adeti ve yumurtlaması düzenli olan bir kadında 28 günlük bir adet döneminin ilk 14 gününde vücut ısısı, 36-37 derecedir. Yumurtlama zamanından kısa bir süre sonra bu ısı 37 derecenin üstüne çıkar. Vücut ısısı yükseldiği anda, gebelik için genellikle zaman geçmiştir. İlişkiyi vücut ısısı yükselmeden önceki gün içinde gerçekleştirilmelidir.

Örnek olarak; vücut ısısı takibiyle adet döneminin 15. günü yumurtlama olduğu tespit edilmişse ve hamilelik isteniyorsa bir sonraki adet döneminde adetin 14. günü en ideal ilişki zamanıdır. Bu zaman gebelik isteyenlerce yoğun olarak değerlendirilmeli yada gebelik istemeyenler için ilişkiden uzak durulmalıdır. Yumurtlamanın ardından, luteal faz denilen adet döneminin ikinci yarısı başlar. http://www.hamilemiyim.net/Bu dönemde hormonların etkisiyle vücut ısısı 37 derecenin üstünde kalır. Beklenen adetin ilk gününden itibaren vücut ısısı düşer. Eğer gebelik olursa, ısı düşmez ve doğuma kadar 37 derecenin üstünde kalmaya devam eder.

Rahim ağzı pozisyonu ve rahim ağzı yumuşama testi

Rahim ağzı dediğimiz bölge, rahminin vajina içerisindeki giriş bölümüdür. Her kadında adet dönemi boyunca rahim ağzı farklı kıvamda olur. Rahim ağzının sert veya yumuşak olmasına göre de yumurtlamanın olup olmadığı anlaşılabilir. Yumurtlama sırasında rahim ağzına dokunulduğunda, daha yumuşak olarak ele gelir. Ancak yumurtlama gününün belirlenmesi açısından güvenilir bir yöntem değildir.

Rahim ağzı salgısı uzama testi

Rahim ağzındaki sümüksü maddeye rahim ağzı salgısı denilir. Yumurtlamayı izlemenin en iyi yollarından biri de bu salgıdaki değişiklikleri gözlemlemektir. Vajinaya parmak sokularak rahim ağzından bir parça salgı alınarak, iki parmak arasında yoğunluğu ve uzama miktarı kontrol edilir. Adet döneminin başında bu salgı kalın, mat ve uzaması az haldedir. Yumurtlama gününden 1-2 gün önce berrak, kaygan ve elastik durumdadır. Salgıyı parmaklar arasına aldığında kayganlığı hissedilir. İşaret ve baş parmakları arasında bu salgı, parmaklar açıldığında 5-10 cm kadar uzayacaktır. Yumurtlama sonrasında ise rahim ağzı salgısı kaba ve hamur gibi yapışkan hale gelir. Adetten hemen önce çok az salgı vardır ve rahim ağzı neredeyse kuru durumdadır.

Yumurtlamayı gösteren testler

Yumurtlamayı gösteren testler eczanelerde hazır kitler halinde satılır. Her kitin içinde 5-7 adet çubuk bulunur. Bu çubuklara damlatılan kan ya da sürülen tükürük sayesinde Luteinize Edici Hormonun yumurtlamadan hemen önce yüksek olduğu dönem belirlenebilir. Hızlı yükselmeden 24-36 saat sonra yumurta çatlamaktadır. Testte pozitif sonuç alındığında yumurtlama bir sonraki gün olacak demektir. Gebelik isteyenler ertesi gün cinsel birleşme planlanlayabilirler.

Ultrason ile takip

Ultrasonagrafi yardımı ile yumurtalıklardaki yumurtanın büyümesini takip ederek yumurtlama gününü saptamak en başarılı sonucu verir. Genelde gebelikten korunmak isteyenlerin değil daha çok gebelik planlayanların tercih edebileceği bir yöntemdir. Yumurtlama takibine başlangıç günü değişmekle birlikte (genellikle 7. gün) 1-2 gün aralıklarla, foliküllerin büyüklüğü ve yumurtlama olayı takip edilir. Foliküller genellikle 18-20 mm olduklarında çatlarlar.

Tüm kadınlar, yumurtlamadan hemen önce güzelleşir

Kadınlar, yumurtlamadan hemen önce güzelleşiyor! Bu s araştırma, Newcastle Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yapılan bir tespit. 48 kadının yumurtlamadan hemen önce ve yumurtlamadan yaklaşık 1 hafta sonra vesikalık fotoğrafları çekildi. Bu fotoğraflar, 260 kadın ve erkeğe gösterildi. Deneklere kadınların hangi fotoğraflarının daha çekici olduğu soruldu. http://www.hamilemiyim.net/Denekler, yumurtlamadan hemen önce çekilen fotoğraflardaki kadınları daha güzel buldular. Güzel bulmalarına neden olan etkenleri ise dudakların kalınlığı ve rengi, göz bebeğinin büyüklüğü ve cilt rengi olarak belirttiler.

Yumurtlama Gününüz…” üzerine 101 düşünce

 1. pelın

  eşimle yenı evlıyız evlendığımden berı içime boşalıyo 1 aylık evlıyım yanlız iltihaplanmam var ve rahmımde yara tespıt edıldı acaba şunda hamılemıyım

  Yanıtla
 2. NAZ

  merhaba Banu hanım yaptığınız yorum için çok teşekkür ederim. Banu hanım ben birşey öğrenmek istiyorum. Benim endometrıozıs hastalığını öğrenmem farklı bir rahatsızlık araştırılırken çukulata kıst olduğunu öğrendik.Bu rahatsızlıkla ilgili benim hiçbir rahatsızlığım olmadı ama tedavi üç ay doğum kontrol hapı kullandım bunun sonrasında doktorumuz korunmamamız gerektiğini ve çocuğu denememizi önerdi bunun üzerine iki aylık evli olduğumuz için korunmaya devam ettik bu kadar ciddi bir rahatsızlık olduğunu bilmediğimiz için. Ve üç dört ay kadar bir korunmayı bıraktık tedavi uzun sürer diye ameliyat kararı aldık. Ameliyat evraklarım hazırlanırken benden HSG filmi istendi bunun sonucunda ameliyat olacağım söylendi. Bu film gerçekten çok gerekli bir film mi? Bu filmden ve ameliyat olmaktan çok korkuyorum. Benim ameliyat ve film çekilmeden hamile kalmam imkansız mı yada biran önce ameliyat mı olmalıyım? Bu arada kıstın boyutu 5.5 mm ama yumurtalıklarımda hiçbir şey yok. Bu arada dünde size sormuştum regl bu ay çok garipti üç dört gün kahverengi bir sıvı geldi ben hamile olabileceğimi düşündüm ama dördüncü gün normal regl oldum sizce hamile olabilirmiyim yada kısttın yapmış olduğu birşey mi? Size şimdiden çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar

  Yanıtla
 3. berican

  ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla beraber oldum. adet gecikmesi oldu bende. ve şu an hamile kalmaktan korkuyorum. adet günümün üzerinden 2 hafta geçti ama adet göremedim. hamilelikle ilgili başka bir belirtide yok. hamile kalmış olabilirmiyim. ne olur bir cevap verin. şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 4. berfin

  merhaba doktur hanım benim 3 aylık kızım var ve 1 ay 11 gün gecikmemeoldu ve boşalma olmuyor çekiyor ben yinede şüpeleniyorum hamile olmak istemiyorum 3 aylık kızım var ve hamile olsam emzire bilirmiyim zararlımı emzirme yoksa deyilmi lütfen sizden cevap bekliyorum

  Yanıtla
 5. belkıs

  mrb doktor hanım ben 3 yıllık evliyim.bundan 4 ay önce sağ yumurtalıkta 2.5 cm kistin patlaması sebebiyle ameliyat oldum.yumurtlama dönemini takip ederek ilişkiye giriyorum fakat 3 ay geçmesine rağmen hala bebek sahibi olamadım.bende bir sorunmu var acaba bilmek istiyorum..tşkr

  Yanıtla
 6. belkıs

  mrb lar tekrar.şunuda eklemek istedim.ameliyat öncesindede gebelik konusunda 5-6 defa hayal kırıklığına uğradım.ama ameliyat sobnrasında bunu kesin olarak düşümeye başladım acaba gerçekten benim çocuğum olmuyor?diye.psikolojim bozuldu.neolur yardımcı olun..

  Yanıtla
 7. belkıs

  sadece evliliğimin ilk 8 ayı myrolon isimli d.kontrol hapı kullanmıştım.bunun etkisi olabilirmi acaba.bebeğim olsun istiyorum.bu konuda bilgilendirirsenin çok sevinirim.

  Yanıtla
 8. nazar

  mrblar ben 2 haftalık evliyim ve sol yumurtalığımda kist raslandığı için düğünden 2 ay önce doğum kontrol hapı kullanmaya başladım ve hala devam ediyorum fakat evlendiğim günden 1 hafta sonra regl olmam lazımdı hala olmadım 7 günlük bir gecikme var hamile olmuş olabilirmiyim hiç hazır değilim ve istemiyorum. yasmin hapını kullanıyorum acaba o haptan dolayıda gecikme olmuş olabilirmi adetlerim hep düzensiz oluyordu yine öyle olmuş olabilirmi 1 hafta gecikme normalmi lütfen bana yardım edin

  Yanıtla
 9. banu

  Merhaba Nazar;
  Doğum kontrol hapı kulanıyorum ve hala devam ediyorum demişsiniz. bu durumda muhtemelen adet düzensizliği nedeni ile regl gecikmeniz olmuştur.

  Yanıtla
 10. hüseyin

  meraba karım idrar yolu enfeksiyonu oldu doktor antibiyotik tedavisi uyguladı .tekrar doktora gittik az bir şey daha var ama antibiyotiğe gerek yok dedi. bu ay adetine bir hafta kaldı hamile kalma olasılığı kaç teşekkürler

  Yanıtla
 11. ciciş

  merhaba . ben 3 aylık evliyim bundan 9 gün önce adet sancısından doktora başvurdum ve hormon testi yapıldı(adetim 3.günü)ve Betahcg testide yapılmış orda bhcg sonucu 5.21 çıkmış doktorda bir bildi vermedi bende ? işsretleri olustu acaba hamilemiyim diye sizce hamilemiyim ve eşimle ilişkide bulunmam bebege zarar verir mi?sizden cvp bekliyorum

  Yanıtla
 12. NURAN

  merhabalar ben bu ay gonaphene isimli ilaca başladım.Diğer tüm tenkitlerimiz yapıldı herşey normal eşimdede bendede…Aceba bu ilaçla hamile kalma şansım yüzde kaçtır?Kaç ay kullanmam gerekli?

  Yanıtla
 13. nazar

  mrb banu hanım ben bişey sormak istiyorum yasmin d.kontrol hapı kullanıyorum ben şuan ve bana d.kontrol hapı kısırlık yapar diolar doğrumu bu acaba bana bilgi verirseniz çok sevinirim bide hapı kullanmayı bıraktıktan ne kadar süre sonra hamile kalabilirim.? çok tşk edrm.

  Yanıtla
 14. Damla

  Mrb Banu hnm kafam çok karışık sizden yardım istiyorum 4 yıllık evliyim 1,5 yıldır korunmuyoruz fakat hala gebelik oluşmadı ilaçla korunmadık bu arada benim tahlillerim normal çıktı eşiminki belli değil henüz eğer onda da bir problem yoksa bana ilaçmı vererek tedaviye başlanacak değilse karşılaşacağımız aşamalar nelerdir bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 15. kk

  sevgli ciciş 5ten yukarısı hamillelik var demektır tsten bırkaç gun sonra tekrarlayın testı ve sonuca bakın

  Yanıtla
 16. gereksiz

  arkadaşlar bazı sorular gerçekten çok komik yaa yanlış anlamayın ama bazı şeyleri bilmek için tıp okumak şart diil mesela sürtünme yoluyla evet hamile kalabilirsin erkek arkadaşın boşaldıysa ve o gitmesi gereken yere gittiyse maalesef hamilesin cicişş

  Yanıtla
 17. gereksiz

  ciciş sanada bişey söylemek istiyorum okadar test yapılmış hamilelik olsa doktorlar muhtemelen söylerdi ve normal giden bi hamilelikte ilişki yasağı olmuyo canım

  Yanıtla
 18. melek

  merhabalar doktor hn,ben en son 12 eylülde adet olmuştum yaklaşık 3 gün önce evlendim eşimle dün korunmadan ilişkiye girdik ve içime boşaldı bu durumda hamile kalma riskim varmı?cvplarsanız sevinirim kolay gelsin…

  Yanıtla
 19. banu

  Merhaba melek;
  Tabiki var. Ancak kesin bir şey söyleyemeyiz. 13 ekimden on gün geçmesi halinde test yaptırmanızı öneririrm. Bu arada mutluluklar diliyorum. Bir yastıkta kocayın.

  Yanıtla
 20. melek

  banu hanım 24 yaşındayım son adetımı 28 agustosda oldum 13eylulde surtunme yoluyla ılıskı yasadım ıc camasırım ustumdeydı fakat erkek arkadasım dısına bosaldı.3ekımde betahcg yaptım sonucu 0.7 mıu/ml cıktı.bu teste gore hamıle degılım.bu testı yaptırma tarıhıme gore %100 guvenebılır mıyım.yoksa testı tekrarlayım mı?hala adet olmadım cok korkuyorum goguslerımde ve karnımda şişlik var.

  Yanıtla
 21. gülüm

  mrh Banu hanım ben 1.5 senelık evliyim ve iliskilerimizde hep korunuyorduk ama 1 aydır korunmayı bıraktık ve esım 2 ker icime bosaldı hamile kalmıs olabilirmiyim

  Yanıtla
 22. ümmühan altın

  merhaba ben ümmühan 22 yaşındayım. biz eşimle 1,5 yıldır evliyiz ilk bebeğimi doktor hatasıyla düşürdüm şimdi bir aydır ilişkiye giriyoruz ve heyecanla bebeğimizin olmasını bekliyoruz sizce hemen oluşurmu?bende baş dönmesi olmaya başladı ve sık sık küçük abtestim geliyo sürekli lavobaya gidiyorum ama idrarımı yaparkan yanma olmuyor ve birde karın ve sırt bölgemde ağrılar oluşuyor arasıra haznem ve karnım arasında şişlik var sivilcelerim cıkmıştı yok olmaya başladılar.normalde sivilcem cıkınca adetim gelirdi ama gelmedi ben adetimin gelmesini sivilcelerimden anlarım sivilcelerim yok oluyor ama vajinamdan gelen sıvının rengi bile değişmedi.ben hamilemiyim sizce?ve bebeğimizin olmasını çok istiyoruz.lütfen beni bu konuda bilgilendirirmisiniz? tşkler diliyorum

  Yanıtla
 23. banu

  Merhaba; ümmühan altın ;

  Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Bu kadar acele etmemlisin. Bir kez gebelik yaşamışsın yani sorun yok nasılsa. Yani denemeye devam. Umarım mutlu haberi yakında alırsınız.

  Yanıtla
 24. aysegul

  MERHABALAR BEN ERKEK ARKADASIMLA ADET KANAMAMIN 4.GUNUNDE İLİŞKİYE GİRDİK VE BİRŞEY OLMAZ DİE DE KORUNMADIK BUNUN ERTESI GUNUNDE 24 SAAT DOLMADAN ERTESİ GÜN HAPI KULLANDIM HAMİLE KALMA OLASILGIIM VAR MIDIR TEŞEKKÜRLER..

  Yanıtla
 25. denizkizi

  merhaba ayşegül Hamile kalma riskin yok. Sadece sağlığın açısından regl dönemin bitmeden cinsel ilişkiye girmek sakıncalı. bide 24 saat hapını kullanmışsın ve bu hapı ayda sadece 1 kere kullanabilirsin bunuda un utma olurmu canım. Sağlıkla kal.

  Yanıtla
 26. aysegul

  tesekkur ederim:) ya ınternette okudum adet donemının her gununde kalınabılır felan diye tesekkur ederim.:)

  Yanıtla
 27. aysegul

  denizkızı eminmisin hamile olmayacagıma cok korkuyorum cunku arastırdım adet donemının her donemınde hamile kalma riski varmış:S

  Yanıtla
 28. burcu

  banu hnm merhaba, ben 2 yıldır evliyim. 1 yıldırda korunmuyoruz. fakat hala hamile kalamadım. size daha öncede yazmıştım ve eşiminde kontrol edilmesi gerektiğini söylemiştiniz. eşime sperm testi yaptırdık ve sayısı 35 milyon. sanırım normalin üstünde. ben rahim filmi çekildim tüplerim tamamen açık, sadece rahim ağzında biraz eğrilik varmış. hormon testleriminde hepsi normal. ama ben hala hamile kalamıyorum. bu arada adetlerimde çok düzensiz. 32 yaşındayım ve hayatımda 4-5 aydır adet düzensizliği yaşıyorum.en son eylül 24 te adet oldum ve bu ay gene gecikti. sebep ne olabilir acaba. ( ben SLE hastasıyım 15 yıldır. şuanda SLE ile ilgili herşey normal.)

  Yanıtla
 29. canoz

  Kullandığınız doğum kontrol yöntemi çok ilkel ve başarı şansı çok düşük olan bir yöntem

  Yanıtla
 30. ümmühan altın

  merhabalar yanlız ben düşük yapalı nerdeyse bir yıl olacak yani bu şimdi şüphelerim şimdi bebeğim varmı yokmu diye…bır yıl aradan sonra tekrar bebek yapmak için karar aldık ve 1,5 aydır ilişkiye giriyoruz halsizlik sürekli idrara cıkma haznem ve karnım arasında şişlik var arada da baş dönmem oluyo ama bu 1,5 zaman zarfında eşim hep boşaldı ama 3 gün kanamam gel ve dindi yani tekrar düşük riskim olabilirmi ?neler yapmam gerekiyo bir kez daha bebeğimi kaybetmeye dayanamam lütfen yardım edin birde sürekli birşeyler yeme isteği geliyor yemeği yedikten sonra kusma isteği geliyo ama israf edemiyorum.sizce hamilemiyim hamileysem bu 1,5 aylık zamanda neden kanamam geldi ve dindi hemen beni aydınlatırsanız sevinirim işlerimden fırsat bulup hcg testi bile yaptıramadım.ayrıca doktorumda kanamanın geldiğinde gittiğimde dış gebelik olabilir dedi.sizce ?birde kanama zaman zarfında göbek deliğimden ağrı geliyodu

  Yanıtla
 31. mine

  merhaba 1,5 senelik evliyim 1 sene boyunca eşim korundu.(dışarı boşalma)2 ay doğum kontrol hapı kullandım.bıraktım sonrada hamile kalmak için hiç korunmadık 3 aydır korunmuyoruz.adetlerim genelde düzensiz en son 25 temmuzda daha sonra 23 ağustos daha sonraki 22 eylül fakat bu ay hala olmadım.38.gündeyim.gebelik testi yapmadım.adetimin 16.ıncı gününde doktora gittim progesteron testi yapıldı 0,2 çıktı doktorum yumurtlama olmadığını söyledi.
  benim sorum acaba hamile olabilirmiyim.test yaptırdığımda yumurtlama dönemim bitmiş olduğundan test sonucu düşük çıkmış olabilirmi.şuanda gebelik testi yapsam sonuç çıkarmı.hamile kalmak istiyorum.doktorum yumartaslığımın bir tanesinde tembellik olduğunu söyledi.yumurtlamanın artması için neler yapmalıyım.yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
 32. Banu

  Mine Merhaba;
  Test yaptırdığınızda yumurtlama olmamış demiş doktorunuz. Peki neden olmadığı konusunda fikrini söylemedi mi. Tekrar doktorunla konuşmanı öneririm. Yumurtlama günü gelmediği için mi olmadı dedi yoksa bir sorun mu var.?

  Yanıtla
 33. mine

  neden olarak adet günlerin bazen 40 gün oluyor dedi yani her insan her ay yumurtlama olmazmış bu ay yumurtlama olmamışsın dedi.ilk msjda yanlış yazmıştım adetimin 23.üncü gününde yapıldı test.ciddi bir sorun olmadığını söyledi.bir yumurtalığım tembelmiş biraz.bugün test yaptım ve ikinci çizgi silik olarak pembe çıktı.çok belirgin değil ama.tahlil yanlış çıkmış olabilirmi.hamile olabilirmiyim şuanda 38.gündeyim hala hasta olmadım.yumurtlama olmadığındanmı olmuyorum yoksa hala.testtede silik olarak ikinci çizgi belirginleşti.doktorum birde folükürkist söyledi.

  Yanıtla
 34. esram

  merhaba banu hanım 3a ylık evliyim ve hamile kalmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyo ikimizde çocukları çok sevdiğimiz için hemen çocuk istiyoruz da bana yardım cı olnursanız sevinirim

  Yanıtla
 35. İPEK

  slm banu hn ben enson 01 ekım tarihinde adet gördüm ve hala olmadım dun dayanamayıp bhcg testi yaptırdım sonuc 17.2 sizce gebelik mevcutmu lutfen yardımcı olun

  Yanıtla
 36. serpil

  adtıme 7 gun var fakat bulantı devamlı uyuma ıstegı ve bas donmesı var korunmuyorum hamıle olabılırmıyım

  Yanıtla
 37. serpil

  adetime 5 gün var fakat bir hafta 10 gundur bulantım bas donmesı kasıklarda agrı var ve ıkı gundur ıstıfra edıyorum acaba hamile ola bılırmıyım kan testı yaptırsam acaba bellı olurmu lutfen bırı bana yardımcı olsun

  Yanıtla
 38. misafir

  Kusura bakmayın ama bazı sorular çok gereksiz , soru sormadan önce aynısının sorulup sorulmadığına ben bakıyorum ama çoğu aynı ve tıp okumaya gerek yok gerçekten.. lütfen bilgi almak için okuyanları da düşünün.tşk.

  Yanıtla
 39. İREMSU

  mrh ben 3 aylık evlıyım ılk ay dog. kont. hapı kullandık. enson ekım 30 unda adet oldum. normalde dun veyha bugun adet olmam gerekıodu olmadım. bıkac hamılelık belırtısınıde yasıor gıbıym acaba hamılemıyım?? yada dogum kontrl hapı hamılelıgı 2 ay gecıktırırmıı?? tesekur edrımmm

  Yanıtla
 40. eda

  ben sevgilimle cinsel ilişki yasadim ama arkadan yani rahmime dokunmadi icime bosaldi bir de ben onunla birseyler yasadim yasayali adet olmadimm 1 ay oldu nedeni ne olabilir bana bu konuda yardimci olur musunuz

  Yanıtla
 41. fındık

  mrb ben 2 yıllık evli bir bayanım 25 yaşındayım .ilişkiye girdiğim zaman boşalamıyorum ancak mastürbasyonla boşalabilyorum .bu benim gebe kalmama engelmi.follop tüplerine zararı varmı……………..

  Yanıtla
 42. meltem

  merabalar ben 22 yaşındayım 3.5 yıllık evliyim 5 aydır korunmuyoruz hamile kalamadım hiç hap kullanmadım eşim korundu doktora gidicem bu ay ama adetim bittikten sonramı yoksa bitmedenmi gidiyim belki adetli olarak testler yapılabilirmi. birde durumumla ilgi önerebileceğiniz birşeyler olursa bekliyorum

  Yanıtla
 43. gülizar

  çok mutluyum 2 .5 senedir bebeğimiz olmuyordu ama tedavi olmamamıza rağmen kurban olduğum allahım onu bana nasip etti… kurban olduğum allahım bana nasip etti olmayanlarada nasip eder inşallah…amin…

  Yanıtla
 44. GÖZDE

  mrb banu hanim yirmi yasindayim evliyim bende sürekli beyaz akinti cok oluyo acaba bu nedir yumurtlama olabilirmi öyleyse neden hamile kalamiyorum???????birde yumurtlama günlerimi hesaplayarak esimle iliskiye giriyorum ama genede bir sonuc alamiyorum cok üzülüyorum bana ne gibi bir öneriniz olabilir ayrica böyle bir site yaptiginiz icin size sonsuz tskler saygilar

  Yanıtla
 45. sibel

  slm yıllardır merak ettigim şey galiba başıma geldi.bayanlarda hamile kalma olasılığı adet başlamadan hemen öncemidir yoksa adetin bittiği günlermidir.adetimin bittigi gün eşimle birlikte olduk henüz daha gecikme yok ama şüpheleniyorum soruma cvp verirseniz sevinirim tşk.

  Yanıtla
 46. sm

  slm banu hanim..
  ben yilbasinda erkek arkadasimla iliskiye girdim wa simdiye kadar hep korunuyoduk,o gun korunamadik.we yilbasindan 3gun once reglim bittmisti de(ayriyeten bu olaya kadar hic bir ilac D.kontrol gibi ilac almamistim erkek arkadsim prztf.kulaniyodu).yilbasi gunu oglen gidip ertesi gunu hepi aldik we ictim.we bu gun de kanamam geldi yaklasik 6gun sonra bu normalmi.yani gebelik gibi bi durum soz konusumu ,cwp bekliyorum :(?? simdiden tesekkurler

  Yanıtla
 47. ufaklık

  mrb.ben 15 yaşıma yeni girdm.bi erkekle ilşki yaşadım ve adetimn üstnden 4-5 gn geçti göğüslerle ilgili oln belrtiler vr snki midm arada bulnıo ve bşm dönüo ve çok ağrıo .kan veya idrar testinde hmil olup olmadığm çıkblrmi? kndimi çok kötü hissdiorm hmileysem eğer ölürm bn lütfen acil cvp yazn yrna çok gerkli vede eczandn alınıp ypıln gebelk testleri ne kdr doğru çıkıyo söleyebilrmisiniz?

  Yanıtla
 48. ufaklık

  Hiçbir korumada alamdık 15 dk içinde oldu herşy ve ikimizde içime boşlıp boşlmadğını blmioruz….:S başm faslasyla belada lütfen yrdımcı olun bir şeklde …ooufff bn daha çocuğm bu yşta çocuk neyime bnm…

  Yanıtla
 49. özge21

  UFAKLIK sen ALLAHINI seversen bizden neyin yardimi istiyonki marifetmis gibi ya nasil 15 yasinda böyle bi yanlislik yapiyonki ayip ya hayattini mahvetmisin hamile olman veya olmaman neyi farkederki ALLAH YARDIMCIN OLSUN NE DIYIM AILENINDE KENIDININDE BASINI YAKMISIN acayip kiziyom ya böyle seylere ALLAH islah etsin ne diyim.

  Yanıtla
 50. alanur

  ufaklık 15 yaşındasın ben o yaştailişki değil bir erkeği o gözlebakmazdık bile ilk öpüşmem 17 yaşlarında idi oda korkarak hemde o kadar erkek peşimdeken helal sana çok cesaretlisiniz cezasınıda çekersiniz bu işin şakası pişmanlığı olmaz git hemen test yap öğren gerekekeni artık o erkekle halledersin o işi yapıyorsan çocuk değilsin kusura bakma kimse sana yardım edemez

  Yanıtla
 51. üzgün

  merhaba ben 20 yaşındayım erkek arkadaşımla 2 hafta önce ilişkiye girdim . Korunmadım bişey olmuş olma ihtimali varmı ?

  Yanıtla
 52. ufaklık

  Laf ebeliği yazın die çare istemdik sizdende dimi:@ o sizn zmnınınzıdymış alanur ablacım çok sewiyoruz birbirimi yaptk bi hata kbl ama laf ebeliği ypmayın szde mrifet olamdığını bliorm ama oldu artk o anda herşy ailen haberi yok hftay yptrcm etstide inş hmil dlmdr yha öpüşmk bzm yşımızda gç bile artk alnur abalcım hr çktığnla öpüşüosn kesn bi ay flnsa en az vede artk bu yş 10lara kr indi…

  Yanıtla
 53. alanur

  ufaklık ne yaptıysan seni ilgilendirir ablan olarak dikkatli olmanı isterim inş hamile değildirsin yaşın küçük bazı şeyleri kaldiramazsın bu yaşta kürtaj gibi yada doğurdun nasıl bakacaksın bütün gençliğin gider bunları düşün buradaki arkadaşlar her bakımdan kendilerini doğacak çocuğa hazırlar istiyorlar hepsinin isteği olsun zamanı gelince seninde olur doğru zamanda ama şimdi dikkat et

  Yanıtla
 54. ufaklık

  Kürtajı yptırmam imknsz ztn çok qünah vede bisürü belge lazm bana bişy sorcm biri söledi bi hp vvrmış biri içine boşldktn 10 gn içince eiçrsen o hpı bebği atıyomuş veya bu bebeğin yok olması içebilcem bi hap fln wrmı ?araştırırmısınzı vrsa yrdmcı olun ltf

  Yanıtla
 55. alanur

  ufaklık hamilemisin.öyle bir ilaç duymadım,adetten 5 gün sonra test yap dr görünmeni dr sormanı durumunu anlat yaşın küçük olduğundan birşey söylemem kürtaj olurken tüm sorumluluk sana ait bir belge imzalatıyorlar.pisilolojik olarak kötü bir olay yapacağın birşey yoksa sen bilirsin inşallah böyle olay yaşamzsın 4 aylık hamileyim dr gidecem çarş günü dr sorarım

  Yanıtla
 56. ufaklık

  Peki cvbı bklick doktrdn gelnce ablm teşekkrler sana ilşkiden 10 gn snra blli olmuyomu hmile olup olmadığn bn öle duymuştm? yoksa daha erkndede blli oluomu ama eczaneelrdki testlerdn ypıcm dr a gtmicm?

  Yanıtla
 57. alanur

  anladiğim kadarıyla yeni bir olay kesin değil bu siteyi okursan cevap bulursun okuduğum kadarıyla 15 yaşında hamile kalma olasılığı azmış,kürtaj için anne baba izni olması gerekiyormuş ertesi gün hapı varmiş kullamn bilmiyorum eczanedende bilgi alabilrsim bence hamile değilsin korkman normal gelen soruları paylaşımları okumanı tavsiye ederim sana

  Yanıtla
 58. eda

  merhaba ben erkek arkadasiyimla ilişkiye giriyorum ve icime bosaliyor sadece sekz yapioruz bana bu icime bosaldigi sivinin bir zarari olur mu yanit bekliyorum tesekkürlr

  Yanıtla
 59. alanur

  edacım hiçbir zararı olmaz yanlızca birazcık hamile kalırsın çocuk sekzin dışnda mı oluyor bu yaşımda bunu öğrendim sen devam et sekz yapmaya

  Yanıtla
 60. alanur

  ufaklık anlamadım sen hamileliğin kesin mi sorduğunda sana tepki gösteremezler kürtjda yaptırsan doğurmaya karar versende ailen öğrenecek erkek arkadaşın ne diyor tepkisini öğren o sana yardımcı olacak mı dene onu

  Yanıtla
 61. ufaklık

  erkek arkdşm yokkki onal ypmdm hm bşkasyla doğur dick dlya sorsam şüphelenrlerki aderste yazıoz ezcanede sormazlrmı nolu fln die hç:S ailem örenirse krtaja gerk yok ölürm sadece okdr

  Yanıtla
 62. ezgi

  PINARRRRRR MRB CANIM BAZI INSANLARDA BASTA OLMUYO BULANTI FELAN AMA BENIM BILDIGIM KADARIYLA IKI ÜCÜNCÜ AYLIKKEN BASLAYABILIYO RABBIM HEM SANA HEMDE BÜTÜN HAMILE OLANLARA SAGLIKLI HAYIRLI EVLAT NASIP EDER INSALLAH ÖPT.

  Yanıtla
 63. denizz

  sevgili eda sekz yapmanın bi zarı olmaz sana.devam et güzelim sen .en fazla bi bebek sahibi olursun.alaymı ediyonuz napıyonuz anlamıyorum ben yaa

  Yanıtla
 64. ufaklık

  ya glb dlm test aldm yrn sbh bkçm bklım sekz demeyn şuna chiller gibi sex denilio ona hmde blmionmu kızm sende içine boşlnca hmile klablceni slkmısn nesn:D

  Yanıtla
 65. alanur

  ufaklık dr sordum ancak ilişkiden hemen kullanılan ertesi gün ilacı varmış oda ilişkiden hemen kullanılıyor 15 yaş kürtaj yasak aile izni olması gerekirmiş hiçbir dr böyle bir duruma müdahale yapmaz üzgünüm ama halen ciddi hamileyim diyemiyorsun anlamadım sen birşey

  Yanıtla
 66. ufaklık

  oouuf test yptm hiç çzigi çkmadı :S bşka alıp denicm yine yrn off sbh yola çkçk olmasydm bulrdu arkdşm o hpı ama nyse saol ablacm eet üstlk 1 milyr küsr tutuomuş kürtj parasıda

  Yanıtla
 67. ezgi

  LÜTFEEENNNNNNNNN CVPPP YAZIN doktordan bilgi alanlariniz vardiir lütfen ya arkadaslar hamilelik iciin idrar testinde tam görülebilimesi icin adet gününün kac gün gecmesi lazim dört bes gün gecerse tam cikarmi idrar testinde tskler öpt

  Yanıtla
 68. zerdaaaaaaa

  LALLLLEEEEEEEE MRB canim senin burda yazdiklarin coktan olmus ama ben bugün okudum hakketen hepsi arka arka yazildigi icin aacaba lale hamilemi acaba hamilemi diye her yazdigini okudum ama en son adetim gecciktigine ragmen gene hamile degilim gene adet oldum demissin CANIMSIN SEN YA bak doktorlarin sana cok iyi sagliksin demisler onada sükret kendni SIKMA önce UMUt ALLAHTAN sonra dr.lardan gelsin iste belkide yüce rabbim seni siniyodur hep dua et ALLAHA hayirlisi neyse o olsun RABBIM HEM SANA HEMDE BÜTÜN ISTEYENLERE HAYIRLI EVLAT VERSIN BENDE 2 sene olcak evleneli bende istiyorum tabiki bendede ay adet olcammi diye sorular oluyo e tabiki oluyomda aslinda bana bi arkadasim bendede cok stres oluyodu ondan cocuk gecikti sakin sende stres olmasin dedi ama genede oluyo iste onda mesela dr. sen stres yapa yapa yumurtalilarin kapanmismi ne demis ondan sonra hic düsünmedim oldu dedi.
  hayirliisi neyse o olsun SENI COK cok öpüyorum kendini SIKMA canim gecmis olsun .ALLAHIM SENI COK SEVIYORUM, sen herseyi bilensin SEN KURU TOPRAGA CAN VERENSIN BÜTÜN COCUK ISTEYEN KARDESLERIMEDE COCUK NASIP EDERSIN INSALLAH(AMiiiiiiiiiiiiin)

  Yanıtla
 69. sndy

  mrb kızlar ben 6aylık evlıyım enson 5 ocakta adet oldum ve kilo alıyorum dıye doğum kontrol hapımı içmekten vazgectim çocuk iistemiyoruz ve şimdi ayın 17si ve hala adet olmadım normalde 10da olmam gerekiyordu ende test yaptım kan tahlılı yaptırdım negatif çıktı ama genede aklım çok karışık acaba hamilemiyimm nolur olmadığımı söleyın yaaa
  ya ben nıye adet olmuyommmm

  Yanıtla
 70. nehir

  slm arkadaşlar yazılanları okudukça şu yaşanılan olaylara öyle üzülüyorum ki!her yaşın bi güzelliği ve herşeyin bi zamanı var,cinselliği bu kadar genç yaşta yaşarsan ilerde farklı problemlerle karşılaşırsın ufaklık…gebe kalamayan arkadaşlara en büyük önerim yataga girdiklerinde acaba bu sefer hamile kalabilecek miyim?düşüncesini kafalarından silmeleri.sonra yumurtlama günü takibi,birkaç şifalı ot içilmesi yada kuru incir kürü,yatakta uygun pozisyon ve 1 saat hiç kalkmadan bel altında yastıkla yatma.bunları mutlaka uygulayın.benim 4yaşında bi kızım var.yazında 13 haftalık bebeğim karnımda öldü.umarım bütün kadınlar bigün anneliği tadar.allah yardımcınız olsun…

  Yanıtla
 71. MOON

  bn aralık 10da nısanlımla surtunme yoluyla ılıskı yasadım ama bosalmadı ustume..cok korkuyorum.nerdeyse 4 ay olucak we 4 aydr duzenlı adet oldum.sıkıntıdanmıdr strestenmıdr nedır karnım agrıo sureklı mıdem agrıo.2 tane test yaptrdım hep tek cızdı.we karnım agrıdıgı ıcın doktora gttık.ultrasona gırdım tas olabılır dıe ama hıc bısey cıkmadı.ole bısı olsaydı ultrasonda cıkardı dımı.nolur bırı benı rahatltsın.nısnlın askerdee..kımseye bısı dıyemedım..ltfen ltfennn 4 aydr duzenlı adet testler hep tek cızgı we ultrasyondada bısı cıkmadı.sadece karnımda sıslık hıssedıyorum kabızım ondan olabılır mı

  Yanıtla
 72. seda

  ben 17 yasındayım sürekli olarak adet düzeensizliklerim oluyo ve duyduguma göre bunlar ilerde kızırlıga sebeb oluyomuşş bu düzensizliklerin sebebi ne olabilir ve bazen şiddetli krn agrılarım oluyo bu dönemlerde cok korkuyorum eger kısır kalma riskim varsa bunun tedavisi varmıı bu yasda uygulayabilirmiyim cvp verirseniz cok sevinirim bundan cok korkuyorum

  Yanıtla
 73. semiha şeker

  adet günüm bir gün geçti hasta olmaya yakın kesinlikle sivilce çıkardı ama bu kes çikmadı acaba hamile kalmış olabilirmiyim

  Yanıtla
 74. sevilay

  herkeze selam bana yardimci olurmusunuz lütfen?? yumurtlamamdan iki gün önce esim icime bosaldi hamile kalmis olabilirmiyim?? insallah ya cok istiyorum bi bebis

  Yanıtla
 75. ebru_eren

  merhabalar ben 26 yasında 5 yasında oğlu olan bir bayanım 3 aydır korunmuyoruz fakat hamile kalamadım bu ay kasıklarımda ve belimde çok ağrı var ve canım aşırı derecede patates kızartması istiyor gögüslerimde şişlik var acaba hamile olabilirmiyim adetim haziranın 4 ünde olması lazım sabrım kalmadı napabilirim

  Yanıtla
 76. nihal

  mrb ben geçen ayın 27sinde adet olmuştum daha 5gün var olmama ama karnım çok fazla şiş sürekli mide bulantım oluyo göğüslerim çok acıyo kan testi yaptırdım negatif yazıodu sonuçta sizce hamile olma ihtimlaim varmı tekrar test yaptırmam gerekirmi lütfen cvp yazın

  Yanıtla
 77. mokariko

  adet dönemim 8 inde başladı 12 sinde bitti sevgilim 22 sinde içime boşaldı hamile kalmışmıyımdır _?

  Yanıtla
 78. seval can

  merhaba ben 6 senelik evliyim 4 yaşında bi kızım var 1,5sene yasmin doğum kontrol hapı kullandım5 ay önce bıraktım 2 aydır korunmuyorum çocuk istiyoruz ama olmuyo hapın etkisi ne kadar sürer.ögrenmek istiyorum lütfen cevap verirmisiniz?teşekürler.

  Yanıtla
 79. Zehra yazgic

  Merhabalar ben yaklasik 2 senedir duzenli olarak yasmin kullaniyorum fakal mayis ayindan sonra aldigim sakinlestirici bor ilac adet donemimi geciktirdi doktorumhn tavsiyesi uzerine afet sokturucu bir ilac aldim ve son 2aydir hic bir sorun yok. Bu ay yasmine baslayali henuz 5 gun oldu erkek arkadasim icime bosaldi hamile kalmis olma riskim var mi ? Ertesi gun hapi kullanmam gerekir mi ?

  Yanıtla
 80. songul

  slm doktor hanim ben 2 ay once kurtaj oldum suan cocuk istiyorum kurtajdan sonra cocugum ola bilirmi kurtajdan sonra ne kadar beklemem lazim esim 29 da icime bosaldi ve hala surduruyoruz boalmayi hamile kalma imkanim varmi?

  Yanıtla
 81. gonca can

  arkadaslar ne olur bilen varsa cevap yazsınnn.ben 32 günde bir adet aoluyorum ve yumurtlama dönemim ne zaman olur ne olur cevappppp

  Yanıtla
 82. ece ulusoy

  Slmlar bn 18 yasindayim 5 aylik ewliyim ve 35gunde adet oluyorm esim cocuk istio ama olmuo biraz zayifim acaba ondan mi yumurtlama gununu bilmioruz ne yapabilirim bilen varmi

  Yanıtla
 83. arzu obanoglu

  Mrb yeni evliyim yasmini gecen ay biraktim adetimden hemen sonra iliskiye girdik simdi regl donemime 15 gun var bacaklarim agriyor usuyorum istahim kesildi ve beyaz yapiskan meni seklinde bisey geliyor hamilemiyim yada belirtimi

  Yanıtla
 84. aysel Çendik

  Selamlar ben 11 aylık evliyim elimde bende çocuk sahibi olmak istiyoruz uzun sure korunmadan normal temasta bulunuyorduk 2 3 ay önce dr danıştık olup olmaması konusunda bana yyumartlamyı kolaylaştıracak ilaç verdi onu kullan muaneye gel adet olsa da olmasanda dedi adet oldum 4. Günü gittim yumurtalıklarım gayet iyi dedi bir kez daha aynı ilaçtan verdi 10 gün sonra tekrar gel dedi gittim bugünden itibaren 5 günü iyi değerlendirin yumurtlama döneminde olduğumu söyledi şimdi 8 gün oldu bir gün,arayla beraber oldum eşimle tahminlerime göre ayın 11 i yada 13 üne denk geliyor yumurtlma şuan ayın 18 si ama hala kasık ağrılarım mide bulantım ve baş dönmem var hamile gibiyim sizce neden bu şekilde devam ediyor geçmesi gerekmiyor mu sizden cvp bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 85. emel avcı

  arkadaşlar biz 10 aydır korunmuyoeuz amaa halen hamile kalamadım özel hastaneye gittim hormon testi ii çıktı eşimde de bir sorun çıkmadı doktor klomen adında ilaç verdi adetin 5.ci günü başladım sabah akşam içtim 5 gün daha sonra vajinal ultrasonla geçen cumartesş dokor baktı yumurtalaeım 5 6 8 milim arasındaydılar bugun baktı 8 ile 10 milim olmuşlar fzla gelişmediklerini söledi doktor 2 gün sonra tekrar gidince bakıcak netten araştırdığım kadarıyla yumurtalıkların boyu 18 20 milim olmalı bu boyuta gelince daha sonra nolcak acaba yada bu boyuta gelmezseee nasıl olcakk bu konularda hiç bilgim yok :(

  Yanıtla
 86. delicekiz

  Mrb arkadaslar bana ankarada onerebileceginiz bi dr varmi iyi bir dr bulup tedaviye baslamak istiyorum iyii bi dr bulamadim teskkrler…

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>