Gebelikte Bitki Çayları Tüketin..

Gebelikte Bitki Çayları Tüketin..

Hamileliğinizde, günlük sıvı ihtiyaçlarınızı karşılamak için siyah çay ya da kahve gibi içeceklerin yerine, daha faydalıgebelik8.jpg olduğunu bildiğiniz bitki çayları tüketmelisiniz. Uzmanlara göre hamileliğinizde içeceğiniz bitki çayları sizin için gerçekten faydalıdır, ancak bazı türlerinin erken doğum ve düşük riskini artırdığıda unutulmamalıdır.

Hangi Bitki Çayının Ne Faydası Var ?

Ihlamur, zencefil, papatya, rezene, kuşburnu, yeşilçey ve tüm meyve çayları gebelik döneminizde, sizin için çok faydalıdır. Bu yüzden gebeliğiniz boyunca bitki çaylarını günde iki fincana kadar tüketebilirsiniz.

Gebelikte Ihlamur :Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, grip ve soğuk algınlığına karşı sizi korur. Ihlamurun ödem çözücü etkisi olduğundan, böbreklerinizi yormadan vücudunuzda biriken ödemi indirir.

Gebelikte Papatya Çayı :Sindiriminiz kolaylaştırarak, sizi ruhsal açıdan rahatlatır. Sakinleştirici etkisi bulunur. Uykusuzluk probleminiz varsa, papatya çayı iyi gelecektir.

Gebelikte Rezene Çayı:Bağırsaklarınızda gaz oluşmasını engelleyip, sizi rahatlatır ve sindiriminize zardımcı olur. İştahsızlık probleminize iyi gelir. Ayrıca emzirme döneminizde de süt veriminiz artırır.

Gebelikte Zencefil Çayı :Bulantılarınızı önler, şişkinlik hissinizi azaltır, hazımsızlığı düzeltir.

Gebelikte Kuşburnu Çayı :C Vitamini açısından oldukça zengin bir bitkidir. Hastalıklarınızda vücudunuzdaki genel direnci sağlar. Ayrıca ödem söktürücü özelliği bulunmaktadır.

Gebelikte Yeşilçay :Yeşilçaydaki kafein, siyah çaya oranla daha az olduğundan tercih sebebiniz olmalıdır. Kan dolaşımınızı düzenleyici, soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

Gebelikte Adaçayı :Bu dönemde rahim kaslarınızı uyarıcı ektisi bulunduğundan, gebeliğinizin son dönemlerinde adaçayı tüketmemelisiniz.

Keten Tohumu :Omega 3 açısından zengin olmasına rağmen kanama riskinizi artırır. Bu nedenle gebeliğiniz boyunca tüketmemeye özen gösterin.

Gebelikte Ahududu : C vitamini ve organik asitleri içeren bir çok hastalığa iyi gelir, ancak doğum kasılmalarınızı başlatıcı etkisi bulunduğundan gebeliğinizin son dönemlerinde tüketmenizi önermiyoruz.

Gebelikte Sinameki Çayı :Kuvvetli müshil görevi görür, bağırsaklarınızdaki vitamin, mineral emiliminizi azalttığından gebeliğiniz süresince tüketmeyiniz.

Fesleğen, biberiye, yaban mersini, sarı kanturan, melisa yaprağı, aloe vera, karahindiba gibi bitki çaylarını da, hamilelik döneminizde içmeniz erken doğum, kana ve düşük riskinizi artırır. Bu nedenle tüketmenizi önermiyoruz.

Gebelikte Bitki Çayları Tüketin..” üzerine 7 düşünce

 1. lale

  doktorların açıkladıklarına göre bitki çayları düşüğe neden oluyor.şunu unutmayınki her ilacın anamaddesi bitkidir. ve hamilelik boyunca folic asid ve demir haricinde doktorlar ilaç vermiyorlar. bilinçsiz bitki çayı kullanımıda düşüğe sebep oluyor.

  Yanıtla
 2. semra u.

  ben hamile olugumdan supeleniyorum adet gunume ise 10 gun var bu surec icerisinde gunde 2 bardak yesil cay iciyorum ve zararli oldugunu ogrendim, bebek icin. suan bebek o riski tasiyormudur.

  Yanıtla
 3. Tülay üm.

  Yeşilçay ve adaçayı düşüğe sebep oluyor. Bilgi verirken ltfen önce araştırınız. İnsanları yanlışlara yöneltip sıkıntılara sebep olmayın. Hiçbir doktor yeşilçay ve adaçayını hamilelikte önermez.zayıflatıcı etkenleri olsn bu çaylar sıvı kaybına neden olur,ödem söktütür ki vücudun amniyotik sıvı yapımına rengel olurlar ve bebeğin hayatını riske ederler

  Yanıtla
 4. arzu

  Zencefilin adet soktürücü,adaçayının ve rezenenin antioksidan etkisi nedeni ile düşüğe neden olabileceği biliniyor.lütfen sitenizdeki bitkileri ve bilgileri araştırın ve güncelleyin.

  Yanıtla
 5. gizem

  günde bir bardak papatya ya da ıhlamur ile beraber kahvaltı yapıyorum çaydan daha az zararlı olduğunu düşünüyorum. bir zararı var mıdır acaba biraz endişelendim doğrusu

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>