Gebelik Belirtileri

Adet kanamaları hastalıklar, mevsimsel değişiklikler, stresten etkilendiği için diğer belirti ve bulgularında görülmesi gerekir. En sık gözlenen belirtiler; ağrılı göğüsler, yorgunluk hissi, mide bulantısı, diğer mide şikayetleri, sık sık idrara çıkma isteği ve karında şişkinlik hissidir.

Bazı gebelik belirtileri hamile olma olasılığınızın bulunduğunu, bazıları ise bu olasılığın yüksek olduğunu akla getirir. Hiçbir erken belirti gebeliğin kesin işareti değildir. Aslında hamileliği kesin kanıtlayan ilk belirti bebeğinizin kalp atışlarıdır ki bu da duyarlı Dopler ultrason ile yaklaşık 10-12′ inci haftalar arasında duyulabilir.

HAMİLE OLABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNDÜREN İŞARETLER

 

BELİRTİ ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN BAŞKA OLASI NEDENLERİ
Adet kesilmesi Tüm hamileliklerde Yolculuk,yorgunluk,stres,hamilelik
korkusu,hormonsal sorunlar,aşırı kilo alma ya da verme, doğum kontrol hapını bırakma,emzirme
Sabah bulantıları Hamile kaldıktan 2-8 hafta sonra Yiyecek zehirlenmesi,gerginlik
Sık idrara çıkma Genellikle hamile kaldıktan
6-8 hafta sonra
İdrar yolları iltihabı,gerginlik,şeker
hastalığı
Sızlayan,ağrıyan,şiş göğüsler Hamile kaldıktan sonraki
birkaç gün içinde
Doğum kontrol hapları,adet günlerinin yaklaşması
Meme ucu çevresinin koyulaşması ve meme ucu çevresindeki küçük bezlerin kabarması Hamileliğin ilk üç ayı içinde Hormonsal dengesizlik
Önce göğüslerde sonra karında deri altında pembe mavi çizgiler Hamileliğin ilk üç ayında Hormonsal dengesizlik ya da önceki hamileliğin etkisi
Yiyeceklere aşırı istek duyma Hamileliğin ilk üç ayı içinde Kötü beslenme,stres,adet günlerinin yaklaşması
HAMİLE OLACAĞINIZA İLİŞKİN KUVVETLİ İŞARETLER
BELİRTİ ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN BAŞKA OLASI NEDENLERİ
Rahim ve rahim ağzının yumuşaması Döllenmeden 2-8 hafta sonra Adet kanamasının gecikmesi
Rahmin ve karnın genişlemesi 8-12 hafta Tümör ve fibroidler
Aralıklı ve ağrısız kasılmalar Hamileliğin başında başlar, hamilelik ilerledikçe sıklığı artar Bağırsak kasılmaları
Bebeğin hareketleri İlk olarak hamileliğin
16-22. Haftasında fark
edilir.
Bağırsak gaz ya da kasılmaları
KESİN HAMİLELİK BELİRTİLERİ
BELİRTİ ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN BAŞKA OLASI NEDENLERİ
Ultrasonda bebeğin görülmesi Döllenmeden sonraki 46. Haftada Yok
Bebek kalp atışı 10-20. haftada Yok
Karında hissedilen bebek hareketi 16. haftadan sonra Yok
www.hamilemiyim.net

Gebelik Belirtileri” üzerine 148 düşünce

 1. dr banu

  SEVGİLİ ELİF HANIM
  Varikosal günümüzün sık rastlanan bir hastalığıdır. Eşinize sperm testi yapıldımı ve 1 yıldır korunmadığını söylüyosun bu varikosaldan kaynaklanmaktadır. İyi bi üroloğa gitmeniz gerekir eminimki doktorunuz amaliyat diyecektir.Bazı hastalarımızda varikosal kısırlıga sebeb deyildir hamilede kalınabilir gözlemledigim kadarıyla ara ara sende adet düzensizliği var buda cocuk olmamana bi sebebdir sana önerim adetin 3 gün gecmiş biraz daaha beklemen dir.1 hafta sonra bi test yap negatifte vakit kaybı olmadan bi uzmana gidiniz varikosal yas ilerledikce tedavisi zordur .GECMİŞ OLSUN

 2. dr banu

  ARZU HANIM
  Umarım hamilesinizdir. Ama ara sıra adet düzensizliği olduğunu son zamanda düzeldiğini belirtmissin adetin kac gün gectiğini yazmamışsın ama eğer 1 hafta gecmişse iidrar testi doğru yanıt verir gecmemişse kan test yaptır . Umarım sonuc istediğin gibi cıkar dualarım hepinizle….

 3. dr banu

  ARZU HANIM
  Kan testine gerek yok idrar testi souc verir 3 hafta gecmiş cünki ama idrar testi %80 sonucundadir. O yüzden bi jinakoluğa gitmeniz gerekmektedir.

 4. elif

  Banu hanım öncelikle teşekkürler cevap verdiğiniz için..
  22 yaşındayım 1 yıllık evliyiz…Bu adet düzensizliği ilk kez oldu.Bunun sebebi neler olabilir?Şuana kadar hep korunmadan beraber olduk ama hiç boyle bir problem olmadı…

 5. ranagül

  SEVGİLİ BANU HANIM”
  cevabınız için çok teşekkür ederim sizi yine rahatsız ediyorum bir sorum olacak.5gündür ara ara kahverengi akıntı , kasık ve bel ağrısı şikayetiyle doktora gittim B-HCG ve PELVİK ULTRASON istedi ULTRASON da herşey normal kan testide negatif sonucu daha yarın dokora göstereceğim merak ettiğim enson 28 mayısta adet olmuştum hamile olmuşolsam şimdiden belli olurmuydu?yoksa ümitle bekleyimmi normalde adet günüme 8-10gün var

 6. RANAGÜL

  MERHABA BANU HANIM
  cevabınız için teşekkürler size başka birsorum olacak yardımda bulunursanız çok sevinirim ben enson 28 mayısta adet olmuştum30.günümde dün son 5gündür ara ara kahverengi akıntı ve kasık ve bel ağrısı şikayetiyle doktora gittim B-HCG ve PELVİK ULTRASON istedi ultrasonda herşey normal kan testi negatif sonuçları öğleden sonra doktora göstereceğim benim merak ettiğim adet günüm henüz gelmemişti hamile olmuş olsam belli olurmuydu?yoksa hala ümidle bekleyimmi?neolur acil cevabınızı bekliyorum

 7. dr banu

  ELİF HANIM
  Adet düzensizliği üreme çağındaki her kadında görülebiliyor. Ancak ergenliğe yeni adım atmış kızlarda ilk adetin görülmesinden sonraki 1-2 sene süresince düzensiz adetlerin olmasını normal kabul etmek gerekiyor. Benzer şekilde üreme çağının sonlarına yaklaşmış olan menopoz öncesi kadınlarda da gecikme ya da erken görme şeklinde düzensizlikler daha sık görülüyor. Bu dönemler dışında adet gecikmesi görüldüğünde öncelikle gebelik ihtimali gözden geçiriliyor. Kadının gebe olup olmadığının belirlenmesinin ardından adet gecikmesi yapabilecek diğer durumlar araştırılıyor. Ancak bir kadında adet kanamasının senede bir kez gecikerek olması ileri inceleme gerektiren bir durum olarak kabul edilmiyor. : “Adet döngüsü vücutta bulunan işlevleri birbirinden farklı hormon salgılayan birçok salgı bezinin uyum içinde çalışması sonucu oluşur. Bu içsalgı bezlerindeki herhangi bir düzensizlik kendisini adet gecikmesi olarak gösterebilir. Mevsim değişiklikleri, hormon hastalıkları, üreme organları ile ilgili hastalıklar, stres gibi yaşam koşulları, ağır egzersiz veya aşırı kilo alıp verme adet gecikmesi yapan nedenlerdir.”

 8. dr banu

  BURCU HANIM
  Gebelik oluşabilmesi için erkek organından çıkan spermlerin bayan üreme organına, oradan da rahime ulaşması gerekir, prezervatif kullanıldığı zaman spermler prezervatif içerisinde kaldığı için gebelik durumu mümkün olmamaktadır. Her ilişkide prezervatif kullanılması gebeliği önleyici güvenilir bir yöntemdirHer ilişki esnasında prezervatif kullanımı gebelik önleme konusunda %97 başarı sağlamaktadır.Ve boşalma öncesi gelen sıvıyla halime kalmakda %40 GECMİŞ OLSUN

 9. dr banu

  SEVGİLİ NESE
  Gebeliğin herhangi bir döneminde kanama olması, nadir görülen bir durum değildir. Önemli olan kanamanın nedeninin bulunmasıdır. Gebeliğin ilk yarısında olan kanama ile düşük, dış gebelik veya mol gebelik söz konusu olabilir. Gebeliğin ikinci yansında meydana gelen kanamaların bazen sebebi anlaşılamayabilir. Bazen ise, plasenta prevya, ablasyo plasenta gibi bir durumun habercisi olabilirler.
  Gebeliğin herhangi bir haftasında yaşanan kanama muhakkak ciddiye alınmalı ve nedeni araştırılmalıdır. Ama yine de bilinmesi gerekir ki, çoğu vakada, önemli bir durum yaşanmadan kanama geçebilir de.

  Fakat bi ürüloğa gitmende varda var düşük tehlikesi yaşayabilirsin..

 10. nilgün

  banu hanım;erkek arkadasımla anal ilşkiye girdim ama ilşkiden sonra meninin vajinama temas etdiğinden supheleniorm. bende mide bulantısı, bas donmesi, ve sık idrara cıkma durumları son adetimin ilk gununden 5 hafta sonra basladı. ama sonra ben adet oldum. yani 1 haftalık gecikmeyle adet oldum. eger hamile olmus olsaydım tam 7. haftasında ultrasona girdim. doktor baktı ama hamilelikle alakalı bir sey solemedi. yanımda annem oldugu için doktora hamilelikten suphelendiğimi solememiştim. bu gun de test yaptım evde sabah israrıyla; negatif cıktı. hamile olsam bu gun tam yedinci haftanın bittiği gun olacaktı.
  sizce hamile olma ihtimalim var mı?

 11. dr banu

  SEVGİLİ NİLGÜN
  Endişelenme hamile deyilsin doktorunda görmemiş eğer hamile olsaydın ultrasonda görünürdü testdede negatif cıkmış korkmana gerek yok 1 hafta adet gecikmeleri doğal olası bişi GEÇMİŞ OLSUN

 12. nilgün

  aslında ben zaten adet duzensizliğinden dolayı duphaston kullanıodum. adetim gecikince yani 5. haftada da doktor ultrasonda baktı. ovulasyon olmus. ama ilç da kullandıgın için 10 gun kadar gecikme normal demişti. hamilelik olsa 5. haftada bile gorme olasılıgı olurdu değil mi?

  zaten dun ultrasonda baktıgındada kist var; henuz yumurtlaman olmamıs demişti. artık benim bu konuda suphelenmeme kesin olarak gerek yok değilmi.
  artık normal yasamıma donmek istiorm. cok stresliyim bu bir bucuk aydır.

 13. dr banu

  SEVGİLİ NİLGÜN
  Ovulasyon nedir? Düzensiz veya anormal yumurtlama, kısırlığı oluşturan nedenlerin yaklaşık %5-25 ini oluşturur.Normal koşullarda, her ay yumurtalıklardaki olgunlaşmamış yumurtalardan bir tanesi gelişip büyüyerek çatlar ve yumurtlama (ovulasyon) meydana gelir.

  Anovulasyon yumurtlamanın olmamasıdır. adet düzensizlikleri ve infertilitenin en önemli nedeni anovulasyondur. Adet görüldüğü halde ovulasyon olmayabilir. Bir kadında ovulasyon olmadığı aşağıdaki testlerle belirlenebilir.

  * Adet öncesi dönemde rahim içinden biopsi ile örnek alınması ve patolojik inceleme,

  * USG (Ultrasongrafi) ile ovulasyon takibi,

  *Serumda progesteron hormon düzeyinin incelenmesi(adetin 19.,21., ve 23, günlerinde), *Bazal vücut ısısının incelenmesi, * Servikal Pap-Smear, * Serviks mukusunda ipliklenme testi, * LH Ovulasyon Testleri,

  Yumurtlama olmadığı saptanırsa,ilaç tedavisi ile yumurtlama sağlanabilir. Ovulasyon ilaçları alan kadınların %80 inden çoğunda düzenli yumurtlama sağlanabilir. Tedavi edilecek başka bir sorun yoksa vakaların yarısından çoğunda, ilk 6 uygulamada gebelik elde edilebilir.

 14. nilgün

  banu hanım:

  dun size y7azmıstım , bana merak etme hamile değilsin demiştiniz. ama benim hafif mide bulantılarım ve bas donmelerim hala var. ayrıca 2 satte 1 idrara cıkıorm. ayrıca karnımın sol alt tarafına bastırınca orada bir şişlik hissediyorum. karınım alt kısmında da 15 gundur sanki bir siskinlik var.
  benim polikistik bir over yapım oldugu için acaba doktorun ultrasonda gebeliği kist olarak gormus olma ihtimali var mı? ama 2 kez test yaptım evde ikiside negatif cıktı.
  sizce pazartesi gunu baska bir doktora ultrasona gideyimmi?

 15. PERİ

  meraba banu hanım ben 19 yaşındayım ve 1 yıllık evliyim 26 nisanda 1 buçuk aylıkken düşük yaptım.daha sonra doktorun hatası uzerıne cocuk dusmemıs ve vucudumda kıstler olusmus bunları baska bır doktorun yardımıyla yok ettık ama su andada adetım 1 hafta gecıktı ayrıca mıde bulantısı ve bas donmesı cok var.acaba hamılemııyımdır?şimdiden cevap icin cok tesekkur ederım.

 16. dr banu

  NİLGÜN HANIM
  Gercekten bu durumunuzdan benimde kafam karıştı eğer bi uzmana gitmişseniz cocuğu kist olarak görmez idrar testlerindende negatif cıkmış tavsiem pazartesi bir kan testi yaptırmanız eğer negatif cıkarsa uzman bijinekoluğa gözükünüz o şişliğin başka bi nedenide olabilir.Haberlerini bekliyorum. GECMİŞ OLSUN

 17. dr banu

  PERİ HANIM
  Evet hamile kalmış olabilirsiniz.İdrar testinde sonucu görebilirsiniz .Düsük sonrasi , adet görmeden ovulasyon = yumurtlama olur. Yumurtlamanin oldugu dönemde cinsel iliskide bulunulmussa gebelik olusabilir. Yani adet olmadan da gebe kalinabilir

 18. nilgün

  off karnımdaki oşişliği şimdi hissedemiorm ama goguslerdeki değişimleri yeni ogrendm ve su an goguslerime sırayla grı sızı girmeye basladı. bu belirtilerin psikolojik olma durumu var mı? ama sık idrara cıkmak da psikolojik nası olocakki?

  7. haftada yapılan 2 testinde yanlıs olarak negatif cıkası olasılıgını dusunemiorm. bence ben psikolojik hamilelik yasıorm ama ne olursa olsun pzts tekrar gidicem doktora ve bu kez annemsiz gidip anlatcam herseyi.
  bunaldım artık; nefes alamıorm .

  sizede cok tsk ilgilendiniz yorum yazdınız. umarım hamile deilimdir. :(

 19. habibe

  merhaba doktor hanim,ben 25 yasindayim.Haziran ayinin 10 unda adet olmustum 5 gün sürdü.simdi Haziran in 26 sinda tekrar adet oldum.Bu sabahta lavaboda bayginlik gecirdim.Vücüdümda özellikle sac diplerimde acayip bir kasinti basladi.(Sürekli yikamama ragmen.) Doktora gittik ama bisey görünmüyor kanli oldugundan dedi.P.tsi tekrar gidecegiz.Sebebi ne olabilir,tavsiyeniz nedir? Tesekkürler..

 20. RANAGÜL

  SEVGİLİ BANU HANIM”
  dün sonucu doktora gösterdim senin bu bölümlük birşeyin yok dedi halbuki 1haftadır bel ve kasık ağrısından kıvranıyordum çok şaşırdım belkide anlamıyor diye geçirdim içimden halada birmana vermiş değilim size ümitle 1 hafta daha bekleyimmi?diye sormuştum ama gerek kalmadı bugün kahverengi akıntı kanamaya dönüştü ve ağrılarımda nerdeyse tamamen geçti diyebilirim buiyi tarafı tabi fakat bu ayda hamilelik ümidimi kaybettiğim için çok canım sıkılıyor sizle paylaşmak istedim selamlar

 21. dr banu

  HABİBE HANIM
  Sık (erken) adet görme
  Yıllık görülen adet kanaması sayısının artmış olması (adet döngülerinin 21 günden daha kısa sürmesi) durumudur.

  Adet kanamalarının sürekli olarak erken görülmesinin en muhtemel nedeni hormonal dengesizliktir. Ancak düzenli aralıklarla adet kanaması görmeye alışmış bir kadının beklenmedik bir şekilde “erken” kanama görmesi durumunda bu kanamanın aslında adet kanaması değil bir ara kanama olabileceği her zaman gözönünde bulundurulur ve tanıya yönelik incelemeler bu ihtimale göre şekillendirilir.
  Adetlerin 20 günden daha az aralıklarla meydana gelmesi durumudur. Daha çok 35 yaşüstündeki bayanlarda görülür. Bu durum yumurtlama bozukluğuyla birlikte olduğundan kısırlığa da neden olabilir. Nedeni araştırılarak bulunur ve tedavi imkani vardır.

 22. gizem

  birşey öğrenmek istiorum rahim ve rahim ağzının yumuşaması diyor onu nasıl anlayabiliriz

 23. onur

  Banu Hanim Merhaba,
  Son adet tarihim 29 Mayis. Uc defa test yaptim, ancak negatif cikti. Dun ve bugun birer kez vajinal akintimda pembelik vardi, ama hala kanama olmadi. testlerin yanlis olma ihitmali nedir? tesekkurler…

 24. dr banu

  GİZEM
  Vajinada (hazne) çok kıvamlı olmayan, bol, şeffaf, kaygan ve iki parmak arasında uzayan bir akıntı olduğu günler (mukus uzaması), gebelik için elverişli günlerdir.

 25. dr banu

  SEVGİLİ ONUR
  29 haziranda adet olman gerekiyormuş fakat olmamış yani henüz 1 gün gecmiş test yapman cok erkenmiş biraz bekleyip tekrar test uygulaman gerekir.İdrar testi %80 başarılı SAYGILAR..

 26. patuli

  Banu hanım merhabalar
  Geçen hafta yazmıştım durumumu.
  Adetlerim düzensiz seyrediyordu.Son adet tarihim 25 mayıs.Dün yaptığım idrar tahlilinde sonuç pozitif çıktı.İki çizgi çıkan testlerde.Belirgin iki çizgi oluştu.Bu sabah kan aldırdım
  İdrar testinin negatif olma olasılığı var mı?
  Şimdiden teşekkürler…

 27. patuli

  Birde ancak haftasonu doktora gidebilirim.
  Geçtiğimiz 1,5 ay folik asit kullundım.
  Bitince bırakmıştım tekrar almadım.Şimdi başlayayım doktora gitmeden önce zararı olmaz değil mi?

 28. PERİ

  banu hanım;hastalıgımdan 1 bucuk hafta gecmesıne ragmen ıdrar testı sureklı negatıf verıyo sızce doktora gıtmem gerekıyomu

 29. türkan

  dr banu hanım ben 1 yıl içinde biri 12 haftalık digari 15 haftalık bebek düşük yaptım.ilk bebeğim 12 haftalıkken karnımda öldü.1 ay bilmeden bilmeden tasımısım.12 haftalıkken aylık kontrole gittiğimde herşeyin normal olduğunu 2 hafta ilerde olduğunu söylemişti.ve 16 haftalıkken gittiğimde bebeğimin 12 haftadan sonra ilerlemediğini ve kalbinin durduğunu söylemişti.direkmen kürtaj yapıldı. şunuda belirtiyim ben şuan 33 yasında 2 çoçuk annesiyim.3. çoçuğa karar verdikten 1 yıl içerisinde doğal yoldan hamile kalamadım.doktor bana dekort ve klomen ilaçları verdi.5 ay içinde hamile kaldım.o bebek bahsettiğim 12 haftalıkken karnımda ölen bebek.kürtajdan 3 ay sonra doktorum bebek istediğim için klomen verdi.3 ay sonra yeni bir hamilelik oluştu.o hamileliktede herşey gayet yolundayken 15. haftada küçük kasılmalarla başlayan sancılarla doktora gittiğimde düşük tehlikesinin olmadığını dinlemmem gerektiğini söyledi.parapon diye ağrı kesici verdi gece nöbetçi eczane olmadığı için ilacı alamadım akşam 5 te başlayan sancı normal düşükle sonuçlandı 6 ay oldu bir daha bebek istiyorum.ne gibi tedbirler alabilirim detaylı testlerimin hepsini yaptırdım eğer test sonuçalarını yazabilirim.sevgilerimle

 30. dr banu

  NURAY
  Adet düzensizliği hamile kalmazını engeller ama 17 gün gecmesi normal deyil bir test yapmanızı öneriyorum umarım sonuc istediğiniz gibi cıkar.

 31. dr banu

  GİZEM HANIM
  Söylediğim gibi parmagınızla dokunarakda anlayabilirsiniz.Ama dediğim gibi balgam gibi bi sıvı oluşur ozaman yumurtlama zamanıdir.

 32. dr banu

  SEVGİLİ HANDE
  Anal ilişkiden gebe kalınmaz.Adet gecikmen başka nedendendir.Bir uzmana görünmeni tavsiye ederim

 33. dr banu

  NAZ HANIM
  Eşinizle beraber bir uzmana görünmenizi tavsiye ederim.8 ay uzun bi süre deyil biz kısırlıkda 1 yıl gecmesi gerektiğini söylüyoruz.GECMİŞ OLSUN

 34. dr banu

  HANDE
  İlişkinizde spermmin öne kacma gibi bi durumu olmuşda olabilir eczaneden alacağınız bir testle sonucu görebilirsiniz.

 35. dr banu

  GİZEM
  Rahim ağzı gebe olmayan bir kadında sert ve kapalı bir yapıdır. Gebeliğin başlamasıyla yumuşar ve bu yumuşama gebeliğin sonuna kadar artarak devam eder. …(parmak uclarınla bastırarak anlarsın)

 36. meltem

  mrb banu hanım.doğum kntrl hapı kullanıyorum.ancak adet dönemini beklemeden başladım hapa.bi zararı olurmu yada hamile kalma riskim varmı.

 37. sezen

  slm banu hanım, size geçenlerdede yazım ama yorumum çıkmadı ayın 27 sinde kirlendim ve kirlenmemin 5.ci gün sonrası eşimle birlikte olduk ve ayın 24dünde benden 2 damla kan geldi okadar başkada kan falan hamilemiyim acaba??

 38. nilgün

  banu hanım

  bu gun kan tesi yaptırdım ve negatif cıktı :)

  yani soylediğiniz gibi hamile değilmişim :)

  sanırım belirtiler psikolojikmiş :D

  ama o şişkinlik için doktora gideceğim bu hafta; bir hafta içinde hala gecmemiş olursa :)

  cvplarınız için cok tesekkur ederim; :)

 39. ayşen

  banu hanım adetin 1 hafta gecikmesi aşırı stres,sıkıntı aynı zamanda mevsim değişikliğinden kaynaklanıyor olabilir mi?yani bahsettiğim durumlar hormonlar üzerinde bu kadar etkili olabilir mi gerçekten?çok teşekkür ederim

 40. seher

  ters ilişkiye girdim erkek arkadaşım boşaldı adetimi zamanında gördüm hamile kalınabilirmi

 41. dr banu

  SEZEN HANIM
  Sanırım mayıs 27 de adet oldunuz ve haziran 24 de 2 damla kan geldi ve şuan hala adet görmediniz yani 3 gün gecmiş adet gününz önerim 3 gün daha bekleyip bir tast yaptırmanız hamile olabilirsiniz.

 42. dr banu

  SEHER HANIM
  Test ilişkiden hamile kalınmaz ama sperm rahime kacarsa 1 damla bile olsa hamile kalma şansı oluyor .Fakat siz adet görmüşsünüz endilenilicek bir durum söz konusu değildir.GECMİŞ OLSUN

 43. seher

  merhaba ebru hanım ben erkek arkadaşımla ters ilişkiye girdim ve boşaldı 12 haziranda 17 haziranda yani gününda adetimi yaşadım ilişkiye girdiğim zaman ishaldim hemen lavaboya gittim hamile kalma ihtimali varmı tsk ederim

 44. gülten

  merhaba banu hanım.ben 1 haziranda adet oldum ve daha sonra erkek arkadaşımla kondom kullanarak sürtünme yoluyla ilişkiye girdik.bugün 1 temmuz ama hiç bir belirti yok adetimle ilgili. anlattığım şekilde hamile kalma ihtimali ne kadardır?ve eczanelerde satılan idrar testlerinden hangi markalar daha hassas sonuç veriri?hangi markayı önerirsiniz? teşekkürler banu hanım

 45. tuğçe

  meraba banu hanım ben 26 mayısta adet oldum 1 haziranda evlendim evlendiğimde adetim bitmişti ve 22 haziranda tekrar adet görmem gerekirken görmedim fakat lekeler olustu yalnız devamı gelmedi acaba hamilemiyim ???bu arada 9 gün gecikmeliyim gebelik testi yaptırabirmiyim yada benim anlayacağım türden belirtiler olabilirmi varsa nelerdir şimdiden teşekkürler

 46. dr banu

  GÜLTEN HANIM
  Kondom güvenilirdir. merak etmeyiniz.Eczanede satılan bütün test ler güvenilirdir.Marka öneremem.GECMİŞ OLSUN

 47. seher

  ya ben izmirde bi hastaneyi aradım telefondan bi bayan cıktı kalma ihtmali varmış dediler bizde korktuk

 48. dr banu

  SEVGİLİ TUĞÇE
  Sabah bulantıları
  Sık idrara çıkma
  Sızlayan,ağrıyan,şiş göğüsler
  Meme ucu çevresinin koyulaşması ve meme ucu çevresindeki küçük bezlerin kabarması
  Yiyeceklere aşırı istek duyma
  Bunlar hamilelik belirtilerinir fakat yeni evlilerde adet düzensizliği oluşabiliyoR yani kızlıkdan kadınlığa gecişde hormonlar değişebiliyor bir hafta bekle adet olmazsan bir test uygulamalısın.GECMİŞ OLSUN

 49. tuğçe

  şimdi ben test alıp uygulasam bi sonuca varabilirmiyim,peki saglık ocaklarında test yapılabılıyor mu?eczane testıne güvene bılırmıyız siz hangi testi önerırsınız acil cevap teşekkürler

 50. dr banu

  SEHER HANIM
  İlişkiye bağlı sevgiliniz geri cekilirken rahim içine damlatmış ve rahime kacmışsa gebe kalabilirsiniz buda %30 bi ihtimal kafanızda soru işareti kalmasın bir test yaptırınız..

 51. dr banu

  TUĞCE HANIM
  Adetiniz fazla gecmediği için idrar testi sonuç vermez ama acele ediyorsanız sağlık ocaklarında kan testi yapılıyor kan testi daha adet gecmeden bile gebe kalıp kalmadığınızı gözlemliyor. GECMİŞ OLSUN

 52. serap13

  iyi günler 28/06/2008 tarihinde kan testi yaptırdım ve sonuç negatif çıktı adet döngüm düzenli değildir son tarih ise 24 mayıs şuan o tarihe göre 7 günlük gecikmem var ve hafif mide bulantım var ne yapmalıyım test sonucu kesin midir

 53. PERİ

  mrb banu hanım;
  bugun hastanede test yaptırdım ve bana silik pozitif hamilesiiniz dediler.eger oyleysem bana beslenme konusunda bılgı verebılırmısınız.19 yaşındayım,1.75 boyunda ve 75 kıloyum.yasıma gore cok fazlayım daha fazla kılo almak ıstemıyorum yardımcı olursanız cok memnun olurum
  yardımlarınız için çok teşekkür ederim…

 54. serap13

  banu hanım şunu eklemek istiyorum daha önce düşük ile sonuçlanan bir hamilelik yaşadım ve onuda çok geç öğrenmiştim. hamileliklerde kandaki hormon yükselmesi gecikebilir mi

 55. kardelen

  mrb.banu hanım ben 29 yaşındayım bir tane çocuğum var bugüne kadar adetlerim hep düzenliydi ama geçen ay 1 hafta gecikmeli oldum ve temizlendilten 1 gün sonra eşimle ilişkiye girdim bu ayda bugün dahil 4 gündür gecikti sabah test yaptım negatif çıktı hiç belirti yok 10 gündün fazladırda akıntım ve şeffaf ve uzayan sıvı oluyor bazen acaba hamile olabilirmiyim? cevaplarsanız sevinirim tşk.

 56. dr banu

  SERAP HANIM
  Kan testti yanılmaz gecikmen zaten oluyormuş genelde belirtmişdir bi uzmana giderek adettinin düzensiz olduğunu belirt düzenleyici ilaclar vericektir doktorun. .GECMİŞ OLSUN

 57. beril

  Banu Hn merhaba.Ben erkek arkadaşımla tam bir ilişki yaşamadım ama yine de telaşlanıp ertesi gün hapı kullandım.Son adetim 25 mayıstı hapı 31 Mayısta kullandım. Bunun üstüne 10 haziran’da ve 20 haziranda lekelenme şeklinde iki knama geçirdim ama adet olmadım. Ayrıca 17 haziranda fortel ve 30 haziranda da adec markalı gebelik testlerini yaptım. Her ikisi de negatif. Hala hamileleik riski var mıdır ve reglimi hangi tarihte beklemeliyim?Acil cevap yazarsanız sevinirim.Teşekkürler

  Yorum yazın:

 58. canan

  merhaba doktor hanım en son 2 hazirnda regl oldum 29 günde 1 oluyorum ve 2 gün önce olmam gerekiyordu.eşimle adet silkülasyonunun 10.günü korunmasız birlikte olduk.benim diğer hamileleiğimde döllenmeden sonra aşırı kasık ağrılarım olmuştu bu ayda öyle oldu normalde olmaz hatta regl günlerimde bile sancım olmaz.hamile olabilir miyim.yalnız göğüslerimde sızı ağrı yok sadece etrafındaki bezeler kabarmış.hafif hafif kasık batmalarım var.teşekkür ederim

 59. fatoş

  mrb banu han. 28 adet olmam gerekirken daha olmadım belirtiler var ama ben emin değilim yeni evliyim mide bulantım var çok olmamak şartıyla akıntım çok fazla kasıklarımdada ara ara sancı oluyor sizce test yaptırsam çıkarmı yoksa daha beklemelimiyim

 60. azelya000

  Banu hanım merhabalar. Ben 28/05/2008 tarihinde regli oldum ve haziran ayında olmam gereken günden yani 28/06/2008 tarihinden 10 gün önce geciktirici hap kullanmaya başladım. (20/06/08den 29/06/08tarihine kadar) . Bu süre içerisindede erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Şimdi hapı bırakalı 3 gün oluyor ve ben hala regli olmadım. İlişki sırasındada korunmadık ama arkek arkadaşım içimede boşalmadı. Eczanede çalışan bir arkadaşıma sordum. Hapı bıraktıktan bir hafta sonrada olabilirsin hap kullanımı günleri çok değiştirebilir dedi. Sizce test yapmak için biraz daha beklemelimiyim. Şimdiden teşekkür ederim

 61. ayça

  merhabalar dr hanım.pcoluyum.yumurta takibi ile hamile kalmak için tedavi görüyorum.bu ay klomen kullandım ve yumurta fazla gelişti ve kist oluştu.drum zamanında adet olabilmem için duphaston verdi.ilacı 15.gün başlayıp 10 gün kullandım.ilaç biteli 5 gün oldu ama hala adet olmadım.önceden de kullandım,ilaç bittikten 2 veya 3 gün sonra kesin adet olurdum.başka bir yumurta gelişip hamile kalmış olabilir miyim.Çünkü pcolu olduğum için yumurtlama zamanım tutarsız olabiliyor.ya da kistimden dolayı mı adet olamadım.duphastonla bu kadar süre normal halen adet olma şansım var mı?hamilelik belirtim var mı kestiremiyorum,halsizlik,basdönmesi,tansiyon düşmesi ve fazla akıntı var ama göğüslerim herhangi bir belirti vermiyor.daha önce bir düşük yaşadım.o zaman göğüslerimden anlamıştım.her seferinde hamilelik sinyalini göğüsler mi verir.kusura bakmayın çok soru sordum ama drum tatilde ve ben ulaşamıyorum.içimi kemiren bu sorulara cevap verebilirseniz beni çok rahatlatırsınız.Şimdiden çok teşekkürler.

 62. suğra

  mrb.banu hanım 21 yaşındayım 10aylık evliyim 3 ay tedavi gördüm,evlendiğimizden buyana korunmuyoruz,doktor yumurtalıklarda kist olduğunu söyledi ve tedavi sonucu düzeldi.en son adet 24 mayıs,bikaç gün önce eczaneden gebelik testi yaptım sonuç tek çizgi çıktı.ama hala adet olmadım sadece başım dönüyor hamilelik olabilirmi acaba ilgilerinize teşekkürler.

 63. pelin

  Doğum kontrol haplarını bıraktım, ne kadar sürede hamile kalabilirim. Ayrıca haşimato tiroiti var engel teşkil eder mi?

 64. ela

  banu hanım ben yaklasık mayıs 23 te düşük yaptım.kan yoluyla kendiliğinden 1 hafta içinde düştü.ve şimdi hala adet olmadım..eşimlede ilişkiye girerken korunmuyoruz..bi kadın dr arkadasıma danıstım bi adet söktürücü ilaç tavsiye etti.(farmutal)ama herhangi bir test yaptırmadım kan veya idrar ..ultrasonada girmedim..artık doktora gitmekten korkar oldum..düşük beni cok sarstı..sizce ne yapmalıyım.o ilacı kullanayımmı.

 65. dr banu

  BERİL HANIM
  Tam bir ilişki yaşamadığını söylüyorsun ayrıca ertesi gün hap kullanmışsın gebe kalmadığını gözlemliyorum yinede biraz bekleyip tekrar testi uygulamalısın.GECMİŞ OLSUN

 66. dr banu

  FATOŞ HANIM
  4 gün geçmiş idrar testi icin 3 gün daha beklemelisin ama kan testi 1 gün gecse bile sonuc veriyor.GÖNLÜNÜZCE OLSUN

 67. dr banu

  AZELYA HANIM
  Evet cok erken ve geciktirici ilacların zararlı olduğunuda bilmeni isterim eczanedeki arkadaşın doğru söylemiş biraz beklemelisin adet olucaksındır.

 68. dr banu

  AYÇA HANIM
  Böyle bi durumda gebe kalmış olabilirsin tedavi olurken yumurta işleme gecip yani ilaçlar faydalı olup yumurtlama olmuş olabilir ve gebe kalmış olabilirsin 5 gün gecmiş istersen kan testi yapıp sonucu görebilirsin veya 3 gün bekle ve idrar ttesti yaptırmalısın

 69. dr banu

  SUĞRA HANIM
  Eczaneden alınan testlerde yanılma bzen olabiliyor en iyi sonuç sağlık kuruluşunda olan kan testidir ama seninki 8 gün gecmiş jinekoluğada gidip ultrasondan baktırabilirsin.GECMİŞ OLSUN

 70. dr banu

  PELİN HANIM
  haşimato tiroiti tedavisi tam anlamıyla bitmeden gebe kalma şansınız %30 normaldede doğum kontrol hapını bıraktığınızda 3 ay icinde gebe kalabilirsiniz.GECMİŞ OLSUN

 71. çiğdem

  merhaba banu hanım.
  sorum biraz uzun olursa kusura bakmayın..benim 21 aylık bebeğim var.emziriyorum..bu bebeğimin hamileliğinde adet gördüğüm halde şikayetim olduğu için gitmiştim doktora..kan testi sonucu adetimin bittiğinin 4.cü günü bu bebeğime hamile olduğumu doktorum üzerine adet gördüğümü söyledi…son adet tarihim 10 haziran 2008 ve bu seferki adetim her zamankinden değişik oldu..yani çok az az 14 gün sürdü…şu anda iştahsızlık,bulantı,halsizlik..gibi şikayetlerim var…doktora gittim.o hamile olabileceğimden şüphelendi..beni idrar testine gönderdi..ama idrar testinde negatif çıktı..bana kansız olabileceğimi söyledi..kan ilaçları yazdı…ama bundan önceki hamileliğimde idrar testinde negatif çıkmıştı..kan testiyle öğrenebilmiştim…acaba yine aynı durum söz konusu olabilirmi…ilginize şimdiden teşekkürler ne tavsiye edersiniz…

 72. dilek

  merhaba.kolay gelsin.en son 4 haziran da adet gördüm.yumurtlama dönemimde ilişkiye girdim.adetim hala gelmedi.kanama değil de akıntım pembe geliyo.adetim gecikti.acaba kan testi yaptırmalı mıyım?

 73. dr banu

  DİLEK HANIM
  Henüz cok erken derim adetinize 2 gün var gerci kan testleri adet gününüz gelemdende sonuç veriyor ama bikac gün bekleyiniz bir sağlık kuruluşunda kan testi yaptırınız.GECMİŞ OLSUN

 74. beril

  Teşekkür ederim Banu Hanım,
  Ben kan vermeye korkuyorum, inanılmaz derecede korkuyorum. Bu yüzden kan testi yaptıramıyorum. Benim adet dönemim Norlevo isimli ertesi gün hapından dolayı karıştı sanırım. Peki ne zamana göre hesaplamalıyım? İlacı 31 mayısta aldım ve 10 haziranda 3 gün süren bir kanamam oldu, bu günü adet başlangıcı olarakmı almam lazım?

 75. hülya

  selamlar. korunmalı olarak bişeyler yaşadım ama ileri gidilmedi, hala bakireyim. durumun üzerinden 2şer gün erken olmak suretiyle 2 kez adet gördüm, normalde de düzenli değil. yoğunluğu ve süresi aynıydı. bulantı, midemde ve karnımda şişlik var. gebelik belirtisi olabilir mi :(

 76. songül

  merhaba banu hanım ben en son mayıs 20 de rengli oldum ama o sırada ben elımden rahatsızlık gecırdım bılekten parmaklara gıden damarlarda daralma cıktı ve onun uzerıne elımın morlugunu almak ve sıskınlığı goturmek ıçın lokal anestezi uygulanarak dırsek damarlarına gırdıler.ve haziran 13 te çok koyu renkte akıntı geldi çikolata rengi gibiydi ve 3 gun pet kullandım ama az az oldum. ve vucudumda sıskınlık var ama rengli olamıyorum 40 gun geçmesine rağmen test yaptım ama hamıle cıkmadım. ve o koyu renk akıntı gelmesınden sonra sımdıde çok koyu ve kokulu sarı renkte yoğun bır şekılde akıntım var. ve aynı zamanda vajına bolgesınde kasıntı. bana cevap yazarsanız sevınırım şımdıden teşekkur.

 77. ozlem

  merhabalar doktor hanım benım en son adet tarıhım 1 hazıran temmmuzun 4 u hala adet olmadım acaba hamılemıyım.. adetım sureklı duzenlı ıdı..27 gundur..ve karnım bolgemde sertlık var.bulantı yok ama yorgunluk var

 78. dr banu

  BERİL HANIM
  ADetin 1. günü alınır yani adetin gecikmişse başlamalısın yani hap 30 günlük 30 gün sonra bittiğinde ertesi gün hemne almalısın ama şu durumda gebe olup olmadığını öğrenmeden ilaca başlama.GECMİŞ OLSUN

 79. halıt

  merhaba banu hanım.Ben kız arkasımla yuzeysel ılıskıye gırdım. bosalma once gelen sıvıdan hamıle kalınır dedınız ama bu konu bakıre olanlar ıcınde gecerlı mı sevgılımın adetı 1 hafta gecıktı cubuk test yaptık negatıf cıktı ama goguslerınde sıslık ve agrısı var normalde adetlerınınde de oluyormus bu ama 1 hafta gecıkınce korktuk

 80. dr banu

  ÖZLEM HANIM
  Hemilesiniz demek için cok erken 3 gün gecmiş 4 gün daha bekleyip test yapmanız gerekli gebeliği anlamak icin adetten 1 hafta gecmesi gerekli.GECMİŞ OLSUN

 81. dr banu

  SONGUL HANIM
  Adetiniz gecikmesi lokal anestezi gecirdiğiniz icin olabilir bu durumda bir uzmana görünmeniz gereklli 40 gün gecmiş ama koyu renkli akıntıların var fazla geciktirmeden bir uzmanada gitmelisin.GECMİŞ OLSUN

 82. dr banu

  HÜLYA HANIM
  Bakireykende vajina cevresine boşalma olursa iceri kaçma durumu olur ve gebe kalınabilinir korunmalı oldu diyorsunuz biraz daha bekleyip bir uzmana görünmelisin.SAYGILAR..

 83. sevda

  merhaba banu hanım.biz eşimle bebek sahibi olmak istiyoruz.yanlız şunu öğrenmek isityorum.birliktelikten 10 gün sonra doktora gidip vajinal ultrasyona girsem gebe olup olmadığım belli olurmu gebe isem vajinal ultrasyonun bi sakıncası varmı.teşekkürler

 84. rukiye

  merhabalar doktor hanım benim sorunum farklı benim 4 aylık kızım var ve de emziriyorum ama son haftalarda ek gıdaya geçmeye çalışyoruz.ve 25mayısta regl oldum ve hala olmadım eşimle 1 defa korunmadık.acaba haile miyim kan testi negatif dedi oysa bebegim çok küçük lütfen cevap verir misiniz şimdiden teşekkürler

 85. zeynep

  banu hn. ben 1 yıllık evliyim ve 3 ay önce korunmayı bıraktık.evlendikten sonra adet düzenim çok değişti.eskiden adet döngüm 30 gündü şimdi 33-34 güne kadar çıktı ve ben 3 aydır hamile kalamıyorum.sizce bu normal mi?en son 30 haziranda adet gördüm ve bugün gecikmemdeki 5.günüm.her ay adetten önce göğüs ağrılarım başlardı.bu ayda öyle.sizce test için erken mi? cvplarsanız sevinirim

 86. Gunay

  Merhaba. ben 1 yil 6 aydir ki evliyim. evliliyin ilk ayina hamile kalsam da dushuk oldu. o zamandan doktorlara gediyorum ve bana her sheyin normal oldugunu soyluyorlar. cox sikinti cekiyorum. ayrica kocam da yoklanmish. anlashilan ikimiz de sagalamiz. lutfen bana yardim edin. ne yapim

 87. gizem

  reglim 5 gün gecikti kan testi yaptırdım negatif çıktı bu negatif sonuç %100 doğrumudr yanılma payı varmıdır?

 88. dr banu

  SEVDA HANIM
  Birliktelikten 10 gün sonra gebe kalıp kalmadığınızı vajinal ultrasondanda anlayamayız adetiniz gecmesi gerek daha garantisi icin cünkü hiç bişi gelişmemiş olur bazen gec döllenme olabiliyor o yüzden adetiniz gecerse idrar testi yaptırınız yinede kendiniz bilirsiniz vajinal ultrasonun bebeğe bi zararı yoktur.GECMİŞ OLSUN

 89. dr banu

  RUKİYE HANIM
  Durumunuz karışık biraz 25 haziranda edet olmanız gereklymiş fakar olmamışsınız 9 günlük bir gecikme söz konusu bebeğinizde cok küçük bir jinekoloğa gitmenizde fayda var..

 90. dr banu

  ZEYNEP HANIM
  Evlilikle beraber vücud tamamen değiştiği için adetde gecikme yada erken olması normal 3 ay önce korunmayı bırakmışsınız ve olmamış buda normal biz gebe kalmada 1 yıl diyoruz 1 yıl korunmadan cocuk olmazsa kısırlık sebebidir meraklanmayınız ve biraz sabrediniz. GECMİŞ OLSUN

 91. dr banu

  GÜNAY HANIM

  Doktorunuz herşey normal demiş ama sperm testi yaptımı ? rahim filmi cekildimi ? bakmayla herşey normal denilmez yumurtlamanızı takibe aldımı ? eğer bunları yapmadıysa yaptırmanız gereklidir. Çünki 1 bucuk yıl cok uzun zaman tedavinizi yaptırmanız gereklidir gün gectikce iş zorlaşır.SAYGILAR

 92. dr banu

  GİZEM HANIM
  Kan testi %100 doğrudur. Adet gecikmenizin başka bir nedeni olabilir bir uzmana görünmelisiniz.

 93. filiz

  banu hanım doktorum bana hamile kalmam için duphaston isminde bir ilaç verdi 2 ay kullandım üçüncü ayda kullanmamamı söyledi ve bugün 5 günüm geçti ve benim adet dönemime yakın gögüslerimde hep şişlik olurdu ve ağrı bu yok hamile olabilirmiyim ve akıntım var idrarada sık çıkıyorum şimdiden teşekkürler

 94. dr banu

  FİLİZ HANIM
  5gününüz gecmiş hamile kalmış olabilirsiniz bir kan testi yaptırınız.UMARIM SONUC İSTEDİĞİNİZ GİBİ CIKAR….

 95. secil

  mrh erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte oldum üzerime boşalmadı fakat önceden gelen sıvıylada hamile kalma riski olduğunu duydum 2 ay günümde adetimi oldum hiç bir belirtide yok( miğde bulantısı kusma vs.) sadece karnımda şişlik hissediyorum.
  hamile kalmaktan korkuyorum 2 kere kendim eczaneden test alıp yaptım negatif çıktı (biri ilişkiden 25 gün biri 45 gün sonra) ikiside negaatif çıktı hamile olma riskim varmı şimdiden teşekkür ederim…

 96. filiz

  banu hanım cevabınız eksik çıktı tekrarlarmısınız ve bu ilaç hormon tedavisi içinmi ve etkili bir ilaçmı acaba

 97. rukiye

  banu hanım kan testinde negatif çıktı. 4 aylık kızımı emziriyoeum ama ek gıda geçmeyede çalışıyoruz. 10 günüm geçiyo emzirme de düzensizlk olabilir mi an testi %100 mü? teşekkürler

 98. dr banu

  SECİL HANIM
  Boşalma öncesi gelen sıvıyla gebe kalınılabiliniyorfakat yüzdesi düşük 2 kez idrar testinden negatif cıkmış birde sağlık kuruluşunda kab testi yaptır sana yüzde yüz sonuc verir ama bence gebe değilsib şişlikte başka bi denenle olabailir örneğin adetin gectiği icin icinde biriken pis kan.GECMİŞ OLSUN

 99. Damla

  Mrb banu hanım yaklaşık bir hafta düşünmekten sıkıldım acaba hamilemiyim diye yaklaşık ben bir haftadır adet görmuyorum normalde düzenli adet dönemim vardır. benım mide bulantıları oluyor ama kusmuyorum göğüslerim ağrıyor,midemde gün içerisinde ekşime oluyor ve karnımda ağrılar oluyor şişlikte var idrar testi yaptım ama negatif çıktı tama olarak nasıl öğreneceğim bilmiyorum evli olmadığım için rahatlıkla bir hastaneyede gidip tam olarak öğrenemiyorum sizce ne yapmam gerekiyor şimdiden tşk

 100. Damla

  Birde 7 gün sadece bir leke oldu tam kırmızı değil yanı açık bir renk ama kanamam olmadı yani

 101. hülya

  öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. korunmalı oldu derken prezerbatif kullanımını kastetmiştim ve herhangi bir üzerine boşalma durumu olmadı. söylediğim gibi olayın üzerinden 2 ay geçti ve ben bu süre içerisinde yoğun ve sancılı olmak üzere 2 kez adet gördüm. bulantılar devam etmekte. bunun dışına ne gibi belirtilerle anlayabilirim, ya da size muayene için nasıl ulaşabilirim. teşekkürler.

 102. secil

  öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. küçük bi yerde yaşadığım için kan testi yaptırmaya gidemiyorum duyulur diye adet geçikmem yok o yaşadığımı olaydan sonra normal gününde adetimi oldum sağ göğsümün ucunda ağrı oluyo bide ilişkiden 1 ay sonra felan karında şişme başlarmı?

 103. buse

  mrb banu hanım.bu günden tam bir hafta önce erkek arkadaşımla sürtünerek bişiler yaşadık ileriye gitmedik vajinama temas etti ama vajina etrafına bile boşalmadı çok uzaktı..ben sürtünme sırası gelen zevk sıvısından çok korkuorum azda olsa gebeliğe sebep olabiliomuş..hiç bi belirti yok ama psikolojik olarak o belirtileri arıyorum vücudumda midem arıyo gibi bulanıo gibi değişik bişii anlamlandıramıoyurm gebelik söz konusu olabilirmi aceba tam bi hafta oldu bugün ve adetimin olmasına 3 hafta filan var düzensiz oluorum çünkü…tşk ederim şmdidenn …

 104. aycan

  merhaba banu hanım en son 6 haziran da adet oldum ve adetten sonra korunmadık normalde 27 günde bir adet olurum ama bu ay gecikti acaba hamile olabilirmiyim? idrar testi yapmak için erken mi acaba?teşekkürler

 105. gülçin

  mrb doktor hanım.2 yıılık evlıyım.her ay düzenli adet görüyordum.en son regl tarıhım 3 haziran.7 temmz oldu hala regl olamadım.kasıklarda göguslerde hafıf agrı var.test yaptrmalımıyım?hangısını önerırsinz?tesekkürler.

 106. secil

  mrh doktor hnm ne olursa olsun diyerek kan testi yaptırdım BETA-HCG sonuç 2,00 mIU/ml negatif değilmi bu lütfen cvb yazın

 107. nissa

  doktor hanım cok güzel yorumlarınız var.bende 1aylık evlıyım evlendıgımde adettım.fakat duzenlı adet gunumde adet oldum 4 gun surdu,normalde 7gun surerdı.hala kasıklarım agrıyor.belımde agrı var.rahım bolgesınde hafıf agrılar var.acaba hamıle olabılırmıyım.test yapı hayal kırıklıgına ugramak ıstemıyorum.tesekkurler:)

 108. beliz

  merhabalar banu hanım.ben 9 aylık evlıyım ve yaklasık 5 aydır korunmuyoruz.en son adet tarıhım 3 temmuz.ve eşimle brlikte bebeğimizin olmasını cok istiyoruz.bunun için en uygun zaman nedir.benı bılgılendırırsenız cok sevınırım.

 109. Burak

  iyi günler banu hanım ben kız arkadaşımla uzun süredir ilişkiye giriyorum hastalığının gecikmesinin bugün 5. günü ve mide bulantısıyla baş dönmesi var fakat geçenlerde doktora gittiğinde ortakulak iltihabı başlangıcı olduğunu söylemiş acaba kesin teşhis mi koymuştur yoksa hamilelik belirtisini ortakulak olarak mı teşhis etmiştir? cevabınız için şimdiden teşekkürler..

 110. teacher

  mrb banu hanım bende sitenize ilk kez girdim ama çok beğendim.inanılmaz iyi bi insansınız.bütün arkadaşlarım adına sonsuz tşkler…
  banu hanım ben2,5aylık evliyim biliyorum henüz erken ama bende bebeğim olmaması yönünde korku yaşıyorum.bende beyaz sıvı olarak niteleyebilecğim iltihap var.acaba yumurta kalitesini ve döllemeyi budurum olumsuz etkilermi.doktora gitsem diyorum sizcede uygunmudur.bugün adet olmam gerekiyo bakalım olacakmı.umarım olmaz size hayırlı bir haber veririm inanın çok istiyoruz eşimle.yalnız karın ağrısı var biraz olmuycak diye endişeleniyorum.şimdiden tşk ederim ilginize kolay gelsin ve herşey güzel gönlünüze göre olsun

 111. BUSE

  14 Haziranda mens oldum. Düzenli olarak ilişkiye girdik. Mensturasyon dönemlerim ilk mensimden itibarem 21-24 gün civarında olur. Mensim henüz geçmedi fakat; gögüslerimde hassasiyet hatta tuttuğumda bir acı ve sertlik, hafif bir baş dönmesi ve bulantı çekiyorum. Ne dersiniz.

 112. Nesrin

  sevgli banu abla bundan 3 ay önce 8 haftalık hamile iken düşük yaptım geçen ay doktora gittim hiç bir problemin olmadığını söyledi yumurtlama dönemini hesaplayıp ilişkiye girdik adetime 3 gün var sizce hamile kalmış mıyımdır ??? Erken gebelik testi fortel yapsam doğru sonucu alabilirmiyim??? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

 113. füsun

  Diğer bir danışmak istediğim konu ise ilişkiden bir hafta sonra yüzde 99 sonuç veren diye açıklaması bulunan gebelik testleri mevcut piyasada bunun hakkında bilgi verirseniz çok sevinicem şimdiden teşekkürler

 114. elif

  Mrb Dr Hnm daha 1 aylık evliyim ama adet günüm geçti acaba hormon düzensizliğimi yoksa hamilemiyim evlendiğim zaman adet günüme geldiği için adet geçiktirici kullanmıştımonun etkisi olur mu acaba birde belim ve karnımın yan boşlukları çok ağrıyor birde vajinamda acayip kaşıntı var bunların sebebi hamilelik olabilir mi bilgilendirirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar ayrıca 2 hafta önce idrar testi yaptı negatif çıktı

 115. gülçin

  mrb banu hanım.daha öncede yazmıstım.evliyım.her ay düzenli adet görmeme ragmen bu ay 6 gün gecti gelmedi.kan testi yaptrdım HCG 18,40 cıktı.ne negatif nede pozitıf dendi.sizce bu sonuc ne anlama gelıo ne yapmalıyım??

 116. MELİS

  merhaba
  ben30 yaşındayım yaklaşık bundan birer sene arayla 2 adet kürtaj oldum 4 aylık ve 1 aylık gebelige son verdik eşimle sorunlarımızdan dolayı kısa bir pişmanlıktan sonra tekrar çocuk sahibi olmak istedik fakat en son kürtajımdatam bir sene yani korunmuyorum hiç bir şekilde hamilede kalamıyorum doktora gittim enfeksiyon kapmış oldugumu söyledi hiç bir şekilde akıntı koku yada kanamada degişiklik olmadı.bazı ilaçlar kullandım enfeksiyon için fakat hala bir şey yok
  acaba kürtaj gebelige engel olumu…?

 117. fatoş

  mrb banu han. haziranın 2 adet gördüm bugün 7 gün oldu hiç bir belirti yok gebelik testi eczaneden alıp yaptım ama negatif çıktı hamile olma riskim varmı acaba yoksa bir hafta daha bekleyip öylemi hastane gidip kan testi yaptırsan bana yardımcı olurmusunuz bu ara haziranın 9 evlendim yani bir aylık evliyim

 118. yaren

  merhaba banu hanım ben 24 yaşında 5haftalık hamileyim ama çift rahim varmış bende diğer rahimdende hamile kalma gibi ilginç bi durum söz konusu olabilirmi böyle bi konudan haberiniz varmı

 119. gülçin

  tşk ederım banu hanım.1 hafta sonra tekrarlıcam testi..HCG 18,40 oldugu ıcın bır belırszlık söz konusu,halada regl olmadım.hafta sonu tatıle cıkıcam havuz veya denızn bir zararı olurmu acaba?nelere dıkkat etmelıyım bu sartlarda..?bılgılendrırsenz sevınrm.ii calısmalar…

 120. dr banu

  MERHABA YAREN;
  Uterus didelfiz, yani çift uterus, görülme sıklığı az olmakla birlikte kadınlarda genital organ anomalileri arasındadır. İki müller kanalının birleşmemesi nedeniyle iki uterus ve iki tüp meydana gelir. Bu tür yapısal genital organ bozukluklarında, döllenme ve gebe kalma sorunlarından ziyade, düşük ve erken doğum sorunları yaşanabilir.

 121. Elif

  Iyi gunler Banu hanim,
  Ben 4 yillik evliyim,bebek dusunmuyorduk.2,5 yil d.kontrol ilaci aldim.Sonra adetim duzensizlesti 1 yil boyle devam etti.Yurtdisinda yasiyorum,Tr.tatlinde dr.um over polistik oldugumu soyledi,eskiden hic boyle bir sorun yoktu.tatil donusu adetim gene duzelmedi yeniden dr.gitim. gitigim gun adet oldum:) 11 haziran bana Metformin 500mg.verdi.1 ay oluyor iciyorum.bugun itibariyle 3 gun gecti adetimden,acaba gebelik olabilir mi?Benim icin adetim duzelmesi cok onemli yoksa ilac ise yaramiyormu ?Cevaplarsaniz sevinirim.
  iyi calismalar.

 122. dr banu

  MERHABA ELİF;
  Polikistik Over, yumurtalıklarda birtakım nedenlerle oluşan bir hormonal ortam dengesizliği sonucu, kadınlarda yumurtlamanın bozulması ve yumurtalıklardan aşırı miktarlarda androjen yani erkeklik hormonu salgılanması durumudur. Genel olarak kan şekerinin normal sınırlar içerisinde kalmasını sağlayan insülin hormonu metabolizmasında bozukluk da söz konusu olabildiğinden dışarıdan görünen yüzü çoğu durumda yalnızca bir adet düzensizliği ve tüylenme olan Polikistik Over, olaya insülin hormonunun da katılmasıyla aslında tüm vücudu etkileyebilen bir metabolizma hastalığıdır.
  Adetiniz henüz 3 gün gecikmiş. 7 gün olduğunda test yaptırınız.

 123. ayşe

  merhabalar banu hanım ben 22 yasındayım regl gunum geldı ilk kanamm da oldu hemde bayagı bir ama ertsi güne hiç bi şi yok yine gögsümde şişlik ve agrı var bunu sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevınırım

 124. buse

  mrb doktor hnmm..erkek arkadaşımla sürtünerek bişiler yaşadık etrafına bile boşalmadı ama zevk sıvısından korkuorum.az da olsa gebeliğe sebep olabiliomuş.2 hafta oldu yaşadığım şeyden sonra.hiç bi belirti yok ne midem bulanıo ne göğüslerimde söylenen belirtiler var sadece karnımda şişlik hissediorum.şüpeleniorum bu yüzden de.adetlerim genelde düzensiz olur.ve adet olmama yaklaşık 2-3 hafta var.cvp verirseniz çok sevinirim…

 125. nilgün

  banu hanım size daha oncede hamilelik suphesi ile yazmıstım fakat kan testi sonucu negatif cıkmıstı.
  karnımın alt kısmındaki şişlik hala inmedi hatta bastırdıgım zaman daha da buyumus gibi hissediyorum. 2 gun once duphaston bitti. bu aralar adet olmam lazım; 3 gundur de mide bulantısı ve sık idrara cıkma sorunum da var. internetten arastırdım; bu buyume potansyeli olan bi kist olabilirmiş gibi algıladım okduklarımdan. adet olduktan sonra da gecmezse doktora gideceğim ama sizinde fikrinizi almak istedim. bir de sorum olacak; duphaston bittikten sonra kac gun içinde adet olursam normal kabul edilir?

 126. nur

  banu hanım merhaba sitenizi yeni gördüm çok güzel bir site öncelikle bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz. bi sorum olacak 1 yıllık evliyiz eşimle yaklaşık 3 aydır korunmuyoruz her adet dönemini iple çekiyorum belki gecikirde bebeğimiz olur ümidiyle :(ama sonuç hüsran oluyor. normalde benim adetim düzenli ve 7 gün sürüyor buay 2.5 gün sürdü nedeni ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim

 127. derya

  slm ben 8 gunluk evlıyım ve bebegım olsun ıstıyorum bunun en hızlı yolunu ogrene bılırmıyım acaba:D

 128. gül

  merhabalar banu hanim,benim sorunum normal yoldan hamile kalamiyordum.buyüzden tüp bebek tedavisi gördüm 1.embriyo transferim malesef negatif cikti.09.07.2008 tarihinde 2 transfer yapildi ama ben cok korkuyorum yine tutmayacak diye.cünkü karnimda ve vajinamda tarif edemedigim agrilarim var.bu kasilmamidir bilemiyorum .lütfen bana yardim edin.

 129. nur

  çok teşekkür ederim cevapladığınız ve temenniniz için öncelikle. kafama takılan soruların anında cevabını alabileceğim doktorum olduğu için çok mutlu oldum .

 130. buse

  nolur cvpp yazın banu hanım!!erkek arkadaşımla sürtünerek bişiler yaşadık etrafına bile boşalmadı ama zevk sıvısından korkuorum.az da olsa gebeliğe sebep olabiliomuş.2 hafta oldu yaşadığım şeyden sonra.hiç bi belirti yok ne midem bulanıo ne göğüslerimde söylenen belirtiler var sadece karnımda şişlik hissediorum.şüpeleniorum bu yüzden de.adetlerim genelde düzensiz olur.ve adet olmama yaklaşık 2-3 hafta var.cvp verirseniz çok sevinirim…

 131. derya

  merhaba banu hanım.norlevo kullanımından sonra kanama olmaması normal midir?regl günüm 2 gün geçti fakat norlevo kullanımıştım gebe olabilrmiyim?

 132. banu

  MERHABA DERYA;
  Uygun doğum kontrol yöntemi ile korunmak yerine her ilişki sonrası bu hapların kullanılması sağlığınız açısından risk yaratabilir. Bu haplar acil durumlarda kullanılmalıdır. Norlevo benzeri ertesi gün hapları %80 koruyucudur. Kesin korunma sağlamazlar. Bu nedenle son ilişkinizden 15 gün sonra kan, 21 gün sonra idrar testi yaptırarak sonucu öğrenebilirsiniz.

 133. beril

  Merhaba banu hanım,
  Ben norlevo isimli hapı kulalndığımdan doalyı adetim gecikti. 4 adet test yaptım fakat hepsi negatifti ve ayrıca 2 kez bir uzamana gözüktüm ve ultrason ile kontrol edildi. Hamile olmadığım söylendi. 7 hafta sonra eğer hamilelik varsa ultrasonla görülmeme ihtimali varmıdır? kan testi yaptıramıyorum,kmorkuyorum.
  Teşekkürler.

 134. derya

  banu hanım merhaba yanıtınız için teşekkür ederim. ben ilişkilerimde kondom yoluyla korunuyorum ancak son birkaç ilişkimde korunmamıştım istem dışı bir ilişki yaşadım ve içime boşaldı. ertesi gün norlevo kullandım ancak prospektusu yanlışlıkla atmışım ve prevende olduğu gibi 12 saat sonra ikinci tableti alacağımı sanmıştım, ancak hapın ikisini birden kullanmam gerekiyormuş. 24 saat geçmeden tekrar içime boşalmıştı yanlışlıkla ve ardından iki doz norlevo kullandım yani aynı anda iki tablet aldım. ancak yapması gereken kanamayı yapmadı. bu etkili olmadığı anlamına gelir mi?on gün geçtiğinde gebelik testi sonucum negatifti.ancak sonra testi tekrarlamadım.adetim 3 gün gecikti korkuyorum ve ilk kez bu tür bir cehaletin korkusu bana hakim oldu.adet belrtilerim var ancak olamıyorum üstelik tekrar test ve kontrol için şu an dktora gidemiyorum.adet söktürücü kullanmamı tavsiye edermisiniz?en kısa zamanda kan tesi ve idrar testi yaptırıcam.

Yorumlar kapalı.