Ertesi gün hapı ile ilgili merak edilenler

Neden her korunmasız ilişkiden sonra ertesi gün hapı kullanmamalıyım?

Ertesi gün hapının ayda 1 kereden fazla kullanımı bazı sakıncalar yaratmaktadır; Ertesi gün hapı progesteron hormonu içermektedir ve doz aşımında ciddi kanamalarla sonuçlanacak hormon bozukluklarına neden olabilir.

Eğer ertesi gün hapına ayda 1 defadan daha sık ihtiyaç duyuluyorsa, gebeliği engellemek için diğer doğum kontrol yöntemlerinden (prezervatif, doğum kontrol hapı, rahim içi araç yani spiral vb.) birine kullanmanız gerekmektedir.

Doğum kontrol yöntemlerinden herhangi birini kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir şekilde kullandığınız yönteminizin etkisinden şüphe duyduğunuz zamanlarda (örneğin prezervatifin yerinden çıkması veya patlaması, doğum kontrol hapının unutulması gibi) yine ertesi sabah hapı kullanabilirsiniz.

Ertesi gün hapını aynı ayda ikinci kez kullanmam gerekirse ne yapacağım?

Ertesi gün hapını o ay içinde 1 kez kullanmışsanız mutlaka sonrasında herhangi bir doğum kontrol yöntemi (prezervatif) ile korunmaya devam etmelisiniz. Eğer ertesi gün hapına tekrar ihtiyaç hissederseniz, aynı ay içinde ikinci kez kullanmadan önce mutlaka hekiminize veya eczacınıza danışmalısınız. www.hamilemiyim.net

Bir ay içinde bilmeden&unutarak birden fazla kez kullandım. Şimdi ne yapıcam?

Ertesi gün hapı progesteron hormonu içerir. Doz aşımında vücutta şişlikler, memede hassasiyet ve kanama bozuklukları görülebilir.Bu yan etkiler içinde en önemlisi kanama bozukluğudur. Nadiren de olsa, tekrarlayan ertesi sabah hapı kullanımlarında şiddetli kanamalar görülebilir. Böyle bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.

Ertesi gün hapını aldıktan 1-2 gün sonra kanamam başladı. Normal mi?

Ertesi gün hapı progesteron hormonu içerir ve bu nedenle nadiren de olsa kanama düzensizlikleri görülür. Bu kanamalar herzamankinden fazla veya az miktarda olabilir, kanama tarih değişiklikleri yaşanabilir, yeni bitmiş olan bir kanama kısa süre için tekrarlayabilir. Bunlar ilacın beklenen yan etkilerdir.

Bu durumda olan kadınlar hormonal düzeyinin normale dönmesini beklemelidir ve ertesi gün hapının kullanmamalıdırlar.

Ertesi sabah hapı neden adet düzenini etkileyebiliyor?

Kadınlarda regl her ay tekrarlayan bir hormonal döngü ile vücut tarafından kontrol edilmektedir. Kanda progesteron hormonunun yükselmesi kanamayı engellerken, bu hormonun kandaki miktarında meydana gelen ani bir düşüş kanamayı başlatmaktadır.

İşte adet kanamaları da böyle meydana gelmektedir. Adet kanaması bittikten sonra kanda progesteron hormonu yükselmektedir. Bu süre zarfında kanama olmaz. 26-30 günlük süreç tamamlandığında kanda progesteron miktarı aniden düşer ve kanama gerçekleşir.

Ertesi gün hapı da progesteron hormonu içermektedir. Uygulandığında kandaki progesteron seviyesini arttırmaktadır. İlk etkisi kanamayı baskılamaktır, ancak ilacın etkisinin sonlanmasıyla birlikte kandaki progesteron miktarı da düşüş göstermekte ve kanamaya eğilim yaratmaktadır.

Bununla birlikte adet döneminin ortalarında kullanıldığında kanama üzerine etkisi çok daha düşük olmaktadır. Adet kanaması tarihi yakın olduğu bir dönemde ertesi sabah hapı kullanıldığında kanamayı geciktirme veya erkene alma gibi yan etkilerin görülme olasılığı artmaktadır.

Ertesi sabah hapı kullandım ve çok az kanamam var. Endişelenmelimiyim?

Ertesi gün hapı kullanımından birkaç gün içinde sızma şeklinde kanama yapabilir. Bu ilacın beklenen bir yan etkisidir. Ancak kanama fazlalaşırsa, ağrı veya sarı renkli, köpüklü, kokulu bir akıntı başlarsa acilen bir hekime başvurulmalıdır.

Ertesi Gün Hapının Kullanımı ile İlgili Sorular:

İlacı aldıktan sonra kusulursa ne yapılmalı?

Ertesi gün hapı alındıktan sonraki ilk üç saat içinde kusulursa hapın tekrar alınması gerekir. Ancak üç saatten sonra gerçekleşen kusmalarda hapın tekrar alınmasına gerek yoktur.

İlacın daha etkili olması için 2 kutu içsem olur mu?

Ertesi gün hapı etkili olabilmesi içen belirtilen dozda alınması yeterlidir. İlacın ilk 24 saat içinde alındığında gebelik riski sadece %1.1dir. Burada asıl önemli olan ilacın mümkün olduğunca erken alınmasıdır.

İlaç ilk 72 saat içinde etkili olduğuna göre gebelikten koruyucu etkisi 3 gün sürüyor. Yani ilacı kullandıktan sonra ilk 3 gün içinde ayrıca bir korunma yöntemi kullanmama gerek yok.

Bu yanlıştır. Ertesi gün hapı etkisini yumurtlamayı geçici olarak ertelemek suretiyle göstermektedir; ancak yumurtlamanın ne zaman geriye döneceği bilinmediği için kullanımdan sonraki ilişkilerde her zaman için risk vardır. Dolayısıyla etkisinin 3 gün sürdüğünü söylemek mümkün değildir. İlacı kullandıktan sonra kurulacak ilişkilerde mutlaka prezervatif ile korunulmalıdır.

Adet kanamam gecikti. Ne zaman gebelik testi yaptırmalıyım?

Eczanelerden aldığınız, idrardan ölçüm yapan gebelik testlerinin uygulaması basittir. Ancak bu idrar testlerinin doğru sonuç vermesi için en az 10 günlük bir regl gecikmesinden sonra test yapılması tavsiye edilir; çünkü idrardan bakılan gebelik hormonu ancak bu kadar süre sonra ölçülebilir düzeye erişmektedir.

Kan ile yapılan gebelik testleri gebeliğin ilk gününden itibaren (yani ilişkiden sonraki birkaç gün içinde) tam ve kesin sonuç verir. Ancak bunun için de bir laboratuara başvurmak gerekir.

Geçen ay korunmasız ilişkide bulunmuştum ve dün hamile olduğumu öğrendim. Hamileliği sonlandırmak için haplar olduğunu okudum. Bunları nereden bulabilirim? Veya kendi kendime nasıl düşük yapabilirim?

Gebeliği sonlandırmaya yönelik bazı haplar (bakınız Ru-486) yurtdışında bulunmaktadır. Ancak henüz ülkemizde kullanımı yasaktır. Bugün için gebeliğin sonlandırılması ülkemizde ancak bir kadın doğum uzmanı yardımıyla olabilmektedir.

Kendi sağlığınız ve güvenliğiniz için gebeliği sonlandırmak için herhangi bir yol DENEMEYİNİZ. Rahim ağzına yapılacak bilinçsiz her müdahale çok önemli hayati riskler taşımaktadır. Kanama ve buna bağlı ölüm çok sık görülmektedir. Gebelik mutlaka hastane koşullarında sonlandırılmalıdır. Bu sebeple konu ile ilgili MUTLAKA bir kadın doğum uzmanı ile görüşmelisiniz.

Ertesi gün hapı ile ilgili merak edilenler” üzerine 256 düşünce

 1. Destinaz

  Adetimden 18gün sonra iliskiye girdik 1 gün sonra ertesi gün hapi preven kullandim 6gün sonra adet oldum adet kanamasindan 10gün sonra eczaneden test aldim negatifti yalniz hala telas icerisindeyim acaba hamile olabilirmiyim? Suan iliski günümün üstünden 1ay gecti test yapsam dogru olurmu? Gereksizmi yoksa! Yardimci olurmusunuz lütfen

  Yanıtla
 2. banu

  Merhaba Destinaz;
  Adet kanaması tarihi yakın olduğu bir dönemde ertesi sabah hapı kullanıldığında kanamayı geciktirme veya erkene alma gibi yan etkilerin görülme olasılığı artmaktadır.
  Ancak sizin endişenizin yersiz olduğunu düşünüyorum. Ama yine de emin olmak isterdeniz en yakın labaratuarda kan testi yaptırarak kesin sonucu gorebilirsiniz.

  Yanıtla
 3. beste

  Adetimin ortasında ilişkiye girdik ve 36 saat sonra norlevo kullandım. gebe kalma olsılığım nedir ve eğer gebe kalırsam bebeğe herhangi bir zararı varmıdır? ve anomali yaratıcak bi durum sözkonusumudur?

  Yanıtla
 4. tuğba

  Merhaba Banu Hanım adetimin 12. gününde ilişkiye girdim 5 saat sonra norlevo kullandım. Yumurtalıklarımda ağrı ve kitle hissediyorum. Bu bir hamilelik belirtisi midir? Yoksa başka bir sorun olabilir mi?

  Yanıtla
 5. tuğba

  Merhaba Banu Hanım. Adetimin 12. gününde ilişkiye girdim. 5 saat sonra norlevo kullandım. İlacı aldıktan 4-5 gün sonra sağ ve sol kasıklarımda kitleler hissettim. Elimle dokunduğumda ağrı yapıyor. Bu bir hamilelik belirtisi midir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Yanıtla
 6. banu

  Merhaba tuğba;
  Hissettiğiniz kitleler hamilelik belirtisi olamaz. Kısa zamanda bir kontrolden geçmenizi öneririm. Bu kitlelerin kullandığınız norlevo ile de alakası olduğunu sanmıyorum.

  Yanıtla
 7. Elif

  Banu hanım
  erkek arkadaşımla korunma yöntemimiz sonuçsuz kadığı için 5 gün arayla norlevo kullanmak zorunda kaldım.Yani ayda iki kez kullanmış oldum.Şimdi göğsümde inanılmaz bir şişlik ve ağrı var.Lekelenme şeklinde kanama da yaklaşık 4 gündür devam ediyor.Bu ilacı ayda iki kez kullanmamdan dolayı çok ciddi bir etki yaptığının belirtisimidir?Ayrıca bundan 3 yıl önce prolaktin hormonum yüksek çıktığı için ilaç tedavisi görmüştüm.Sonra normal bir seviyeye indi ancak daha spnra yaklaşık 2 yıldır doktor kontrolüne gitmedim.Ertesi gün hapının progesteron ve östrojen hormonu taşıdığını biliyorum.Bu tekrardan prolaktin hormonunda bir artışa sebep olur mu?
  Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

  Yanıtla
 8. banu

  Merhaba elif;
  Norlevo hapı progesteron hormonu içerir. Doz aşımında vücutta şişlikler, memede hassasiyet ve kanama bozuklukları görülebilir. Bu yan etkiler içinde en önemlisi kanama bozukluğudur. Nadiren de olsa, tekrarlayan norlevo hapı kullanımlarında şiddetli kanamalar görülebilir. Böyle bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.

  Yanıtla
 9. nergiz

  korunmasız ilişkiden 22 saat ve ilave 12 saat sonra norlevo aldım.5 aylık bir bebeğim var 2 gün emzirmemem söylendi, bu süreyi erkene çekebilirmiyimayrıca adetimin 17 günündeydim riskim yüzde kaçtır sizce?

  Yanıtla
 10. nur nur

  merhaba ben korunmalı bir ilişkiden sonra işimi şansa bırakmamak için iki hap birden nurlevo kullandım bir hafta içinde kanamam oldu.ilacı aldıktan 335 gun geçmesine rağman bir daha hasta olmadım..
  hamile kalma riskim varmıdr?
  acil cevap bekliyorum lutfen

  Yanıtla
 11. ela

  merhaba ben de adetimin son gunu korunmasiz iliskiden sonra ilaci kullandim.ilaci kullandiktan ve adetim bittikten 1 hafta sonra tekrar adet oldum.simdi ise adetim gecikti ve yumurtaliklarimda adet oncesi kasilmalara benzer kasilmalar hissediyorum.goguslerim de adet oncesi gibi sisti fakat adet olmadim.hamile olabilir miyim.bilgilendirirseniz cok sevinirim.tesekkurler

  Yanıtla
 12. ezgi

  merhaba..ben adetim bittikten sonra ilişkiye girmiştim..sabah hemen ertesi hapı aldım..
  ve o ay adetim normal gününde geldi..
  tam 21gün sonra yani..
  ama şimdi 2. adetimi olmam gerekiyor o olay üzerine.. fakat 6 gün gecikti..
  birisinden duymuştum hamilelikte ilk ay regl olunabiliormuş..
  acaba hamilemiyimdir?
  yardım ederseniz teşekkür ederim..

  Yanıtla
 13. ela

  ezgicim bildigime gore ustune gorme olarak adlandirilan hamilelikteki adet normal reglinden farkli bir kanama seklinde ya cok kisa suruyor ya cok az akinti yani kan geliyor ya da normalden daha fazla kanaman oluyor.senin her zamanki reglin gibimiydi kanaman belirtirmisin.bu arada ben hala regli olamadim……

  Yanıtla
 14. şükriye

  merhaba ben adetimin bittiği gün eşimle ilişkiye girdim ve içime kaçırdığını düşünüyoum hemen norlevo hapı kullandım fakat yanlış kullandım sanırım 1 tanesi akşam saat 6 da yuttum sanırım 2 sini birden yutmam gerekiyomuş sonra tekrar 9 gibi diğeri yuttum bi yanlışlıkmı var anlamadım ve 7 aylık bir bebeğim var kaç gün emzirmemem gerekiyo ve hapın kullanımı nasıl hamile kalırmıyım tekrar acil cevap verirseniz sevinirim

  Yanıtla
 15. omur

  Merhabalar ben en son 07/09/2008 tarihinde regli oldum.Aradan bir dönem geçti ve ağdet olamadım.Erkek arkadaşımla düzenli ilişkim var bu yüzden bu dönemde gebelik testi yaptım negatif sonuç aldım.2 aydır regli olamadım ce gene gebelik testi yaptım eczanede bulunanlardan ve negatif cikti.Erkek arkadaşımla 2.regli olma tarihinden 1 hafta kadar önce ilişkiye girdik ve ertesi gün hapı kullandım.1 hafta sonra kadın doğum doktoruna gittik.Orda ultrasonla bakıldı kis var dendi.bhcc testide yapıldı.Hamile değilsin dendi bu teste ertesi gün hapı etki edermi acaba.Doktor tarafınadan farlutal yazıldı ilaç bitince regli olucaksın dendi ama ilaç biteli 5gün oldu regli olamadım hamile olabilirmiyim acaba şimdiden teşekkür ederim.

  Yanıtla
 16. banu

  Merhaba omur;
  Farlutal, progesteron denilen hormon ilacıdır. Adet düzenleyici, adet getirici gibi pek çok durumda kullanılır.
  Over (yumurtalık) kistleri her yaştaki kadının sorunu olabilir aslında. Çok yaygın bir hastalık olmasına rağmen bazı hastalar kendilerindeki rahatsızlığın farkında değillerdir bile. Çoğu over kist iyi huyludur ve genellikle 20-44 yaş arası kadınlarda görülür. Özellikle muayene ve ultrasonda elde edilen bulgular, ayrıca bazı kan tahlilleri ayırıcı tanıda bize yardımcı olur. Kistler her zaman infertilite (kısırlık) nedeni değildir. Eğer oluşum sebepleri hormonal düzensizlik ise infertilite görülebilir. Ancak, over kisti ile gebelik oluşabileceği gibi gebelik de over kisti oluşturabilir.

  Sebepleri ise:
  En sık neden hormonal düzensizliklerdir. Normalde her adet döneminde overler içinde yumurta hücresini taşıyan ve boyutları 3 cmye kadar ulaşabilen folekül adını verdiğimiz bir kist oluşur. Sonra bunun çatlaması ile yumurta açığa çıkar. Kadın gebe kalmaz ise bu dönemden 14 gün sonra kadın adet görür. Ancak hormonal düzensizliklerde bu yumurta taşıyan kistler ya çatlamaz, ya sabit kalır ya da büyümeye devam ederek bizim basit kist veya folekül kisti dediğimiz kistleri oluştururlar. Geçirilmiş over iltihapları, çok fazla radyasyona maruz kalma da over kistine sebep olabilir.
  Belirtileri ise, genellikle adet gecikmesi veya düzensiz kanama şikayetleri ile kendini gösterir. Ayrıca over dokusunda gerginlik oluşturarak o bölgelerde kasık ağrısı ya da çok hızlı büyüyerek karında şişkinlik yapabilir. Tekrar doktorunuza kontrole gidin. Farklı bir ilaç verebilir size.

  Yanıtla
 17. banu

  Şükriye;
  Hapı nasıl yanlış kullanabilirsiniz ki. Prospektüsü okumadınız mı. Kesnlikle iki hapı birlikte almayınız.

  Yanıtla
 18. ayşegül

  bugün telaşla norlevo ‘dan 1 doz aldım.12 saat ara ile alındığını biliyordum.prospektüse baktığımda 12. saate 3 saat vardı.iki doz birlikte alınacak diyordu.panikle 2.dozu aldım.acaba ilaç etki eder mi?

  Yanıtla
 19. merve

  mrb banu hanım. benim 2 sorum olacak ertesi gün hapından 1 hafta sonra 2 günlük az miktarda kanamam oldu. adetime daha 15 gün var. 15 gün sonra tekrar adet görür müyüm. yoksa bu kanamayı adet tarihi olarak mı baz alcam. bi de ilişkiden kaç gün sonra kanda beta hcg testi yaptırılmalı. 15 gün deniliyor. doğru mu?

  Yanıtla
 20. anıl

  merhaba banu hanım:
  ben kız arkasımla 2 gun once korumasız ilişkiye gırdım ertesi gun hapı kullandı ve kullandıktan sonra bırdaha ılıskıye gırdık korumasız. aklımı karıstran ve benı korkutan bu ılacın etkısı ne kadar suruyo eger hamılelık rıskı varsa kullanmalımıyız cok merak edıyorum bu hapın ne kadar zararlı oldugunu bılıyorum ama eger kullanmazsak kurtaj olmak zorunda kalabılır bunu onlemek ıcın 2 ci hapı kullanmalımı kız arkadasım endişeli olrak cvbınızı beklıyorum

  Yanıtla
 21. banu

  Anıl Merhaba;
  Norlevo dan ne kadar zaman sonra ilişkiye girdiniz bu önemli. Ayrıca 2. hapı almalımı demişsiniz. tabiki ikinci hapı da 24 saat içinde almalı. Bu telaşı yaşamaktansa korunmanızı öneririm.

  Yanıtla
 22. anıl

  mrb banu hanım ilk hapı aldıktan bir gun sonra korumasız ılıskıye gırdık 2 gun sonrada ertesı gun hapını ıctı kız arkadasım sızce bır tehlıke varmıdır??diger sorumda bu hapı ayda ıkı kere kulaandı acaba dıyorumkı regal zamannda bır sorun cıkar mı cıkarsa ne yapmalıyız görüşlerinizi arz ederim

  Yanıtla
 23. anıl

  ha hatırlamısken soylıyım bu hapı ılişkıden 60 saat sonra kullansak bı sorun olur mu yanı 2,5 gun oluyo inanın cok telaşlıyım çünkü daha önceden kurtaj yaptık bırdaha olmasını ıstemıyorum

  Yanıtla
  1. ali

   Merhaba Anıl aynı durumu bende yaşadım 2,5 gün sonra aldı kız arkadaşım sonucu noldu bana bilgi verir misin kesin mi ya aklım karışık
   Ve kürtaj olunacaksa ilerde yaş sınırlaması falan varmı bilen varmı bi yasak falan yapabilirmiyiz

   Yanıtla
 24. su

  ben hamilelik için en uygun olan yumurtlama döneminde ilşkiye girdim.ertesi gün hapının bir dozunu aldım 1.dozu aldıktan 1 saat sonra bir kez daha ilişki yaşadık ilşkiden 24 saat öbür dozunu daha aldım.1 hafta geçti ve biraz kananmam var kanama gelmesi iyi birşey hamile olmadığımı gösterir yoksa olma ihtimalim varmıdır?yardımcı olursanız sevinirim…

  Yanıtla
 25. ECE

  merhaba ben adetime 7gun varken ilişkiye girdim ve kondom yırtılması oldu.hemen 40dk sonra norlevo adlı ertesi gün hapını kullandım 2tabletı bırden aldım. yalnız adetım 2gun gecıktı ve hala adet olmadım. Acaba ertesi gün hapının etkısı gecıktırıyor mu adetimi sorun nedır. hamile olma ıhtımalı warmı şimdiden tşk ederim.

  Yanıtla
 26. sermin

  merhaba banu hanım.bn yeni evliyim.eşimle 1 hafta önce korunmasız ilişkiye girdik.ancak eşim içimde boşalmadığını söylüyor.bu durumda boşalma öncesi gelen sıvıdan hamile kalırım diye norlevo aldım ve kullandım ancak ilacı kullanmama rağmen ilacın etkisi olan kanama hala gerçekleşmedi.acaba hamile miyim??

  Yanıtla
 27. banu

  merhaba sermin;
  Norlevo ve diğer ertesi gün haplarının yan etkileri ile ilgili yazımızı okumuşsunuzdur. Bu tür haplar progesteron hormonu içerir ve bu nedenle nadiren de olsa kanama düzensizlikleri görülebilir. Ancak bu kesinlikle kanama düzensizliği olacağı anlamına gelmemelidir. Madem yeni evlisiniz, uzun vadede kullanabileceğiniz bir doğum kontrol yöntemi belirlemeli ve düzenli şekilde korunmalısınız.

  Yanıtla
 28. banu

  ece; Norlevo ve diğer ertesi gün hapları progesteron hormonu içerir ve bu nedenle nadiren de olsa kanama ve adet düzensizlikleri görülür. Gerekli doz tek seferde alınan iki tablettir. Tek seferde alınan iki tablet korunulmamış ilişkiden sonra mümkün olan en kısa zamanda (mümkünse 12 saat içinde) veya en geç 72 saat içerisinde
  alınmalıdır.

  Yanıtla
 29. ECE

  teşekkur ederım ben 2tabletı bırden 40dk sonunda aldım. buda benım adet duzenımı bozdu gecıkme ondan sanırım. ıns yanılmayız yınede cok tşk ederım ılgılendıgınız ıcın.

  Yanıtla
 30. pembenaz

  reglim bittikten hemen sonra korunmasız ilişkiye girdim içe boşalma olmadı ama tedbir amaçlı norlevo kullandım.haptan bir hafta sonra normal seyirde regl oldum.ancak şimdi o reglden sonra bir aydan fazla süre oldu.regl olmadım.hamile olma riskim nedir?teşekkürlerr…

  Yanıtla
 31. mahvoldum

  merhaba
  ben evde yapılan gebelık testlerınden yaptırdım ve sonuc pozıtıf cıktı. adetım 6 gun gecıkmişti ve ılıskıden 36 saat kadar sonra ertesı gun hapı almıstım. ılıskıye gırdıgımde ıse adet oldugum gunden ıtıbaren sayınca 12. gundeydım. bu pozıtıf sonucunun hatalı olma ıhtımalı var mıdır? ertesı gun hapı neden ıse yaramamıs olabılır?

  Yanıtla
 32. sıbel

  mrb banu hanım ben partnerımle adetım bıttıkten 2gun sonra ılıskıye gırdım ve gırdıgımın aksamı mıdem bulanmaya basladı 3gun bulantım devam ettı ama ıcıme bosalmadıgını soluyor bulantımla beraber karın agrımda vardı bugun 4.gun oldu ve bulantım gectı karın agrım var acaba hamıle olabılırmıyım akıntımda geldı bugun norlevo almadım yarın 5.gun olcak alsam etkısı olurmu acıl yanıt

  Yanıtla
 33. sıbel

  banu hanım ben adtem bttıkden 2sonta ılıskıye gırdım gırdıgımızın aksamı bulantım basldı 3gun dvm etı karın agrımda vardı acaba hamılemyım bugunde akıntım geldı norlevoyu kullanmadım 5gun gectıkten sonra kulansam bı etkısı olurmu ılacın

  Yanıtla
 34. gizem

  merhaba banu hanım, erkek arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdik tam olarak içime boşalmadı ama tedbir olsun diye 48 saat içerisinde norlevo kullandım. ilacı almamdan 5-6 saat sonra tekrar ilişkiye girdik ve ilacın etkisinin süreceğini düşündüğümüz için korunmadık. daha sonra arastırdıgımda ilacın kullanıldıktan sonra da koruma etkisinin olmadığını okudum. sizce hamile kalma olasılığım var mıdır? ayrıca ilacı kullandıktan sonraki gün(bugün) karnımda adet dönemimin yakınlaştığı zamanlarda oluşan hafif ağrıları hissettim ayrıca bulantı ve halsizlik de vardı. bunlar ilaçtan mı kaynaklanıyordur yoksa başka bir şeyle mi alakalıdır? şimdiden çok teşekkürler…

  Yanıtla
 35. hande

  merhaba, adetime yaklaşık 10 gün varken erkek arkadaşımla ilişkiye girdik, herhangi bir kazaya meil vermemek için ilişkiden yaklaşık 20 saat sonra ertesi gün hapı aldım. herhangi bir belirti göremedim, acaba kanama olması gerekiyormu, yoksa adet günümü mü beklemeliyim.

  Yanıtla
 36. jale

  slm ilişkiye girdikten 2 saat sonra ertesi günü hapı aldım ama hala regl 3 gün gecikti ve hala olmadı cok endiseliyorum

  Yanıtla
 37. secil

  merhaba
  ben 2 haftanın içinde 3 kez ertesigün hapı kullandım ve şimdi normal adet gibi yoğun bir kanamam var.kanama bitince doktora gitmeyi düşünüyorum ama normal adet süresi kadar mı sürecek,ne zaman bitecek onu bilmiyorum ve şu an hamile olma olasılığım var mı? bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim…

  Yanıtla
 38. müge

  merhaba banu hanım.ben 26.12.2008 tarihinde kürtaj oldum.o sırada her iki yumurtalığımda da kist olduğunu öğrendim.kanımdaki hormon değerleriyle kistler takip ediliyor şuan da olumsuz bir durumum yok.benim sorum şu, bunlar göz önünde bulundurulduğunda şuan ertesi gün hapı almam olumsuz bir durum yaratır mı?

  Yanıtla
 39. müge

  çok özür dileyerek tarihteki yanlışlığı düzeltmek istiyorum.26.11.2008 tarihinde kürtaj oldum.ayrıca sağ overde follikül kisti, sol overde septali kistik lezyon var.cevabınız için şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 40. SELİN

  regl olduktan 2 hafta sonra erkek arkadaşımla ilişkiye girdiğimizde içime boşaldı aradan yarım saat sonra norlevo hapını içtim aradan 4 -5 gün geçtikten sonra regl la alakası olmayan renkte kahve rengi ve siyah arası parçalı bir kanama durumum oldu. önceleri adet düzensizliğidir diye düşünüyordum fakat aradan 11 gün geçti. ne yapmam gerek?
  düşük riski varmıdır?

  Yanıtla
 41. naz

  erkek arkadaşımla regl dönemime tahminen 3 4 gün kala ilşkiye girdik.prezervatif yoktu ancak geri çekilme yöntemiyle korunmaya çalıştık.15 dk sonra ewrtesi gün hapını kullandım,ancak 12 saat arayla içilmeliymiş ben bir anda içtim.şimdi de reglm 3 4 gün gecikti.bir kaza olmuş olabilir mi?hamile kalmış olabilir miyim?

  Yanıtla
 42. damla

  iyi günler banu hanım ben norlevo ertesin gün hapından aldım. bir hafta içinde kanamam başlaı ama on gün oldu hala devam ediyor ne yapmalıyım?

  Yanıtla
 43. zafer

  ilişkiye girdikten sonra ertesi gün hapı kullandım 5 gün sonra adet oldum 1 ay s0nra olmam gerekn adeti daha olmadım neden acba bir kere adet olmam hamileliği yok edermi

  Yanıtla
 44. sibel

  merhaba arkadaşlar benim adetim 1 ay gecikti.Evde test yaptım ama hüsran 7 yıllık evliyim adetlerim 6 sene düzensizdi ama 1 yıldır gününde adet oluyordum 3 defa aşılama yapıldı tutmadı bu ayda tüp bebek için gidecektim ama adet olmadığım için gidemiyorum arkdşlr idrar testi negatif çıkıp sonra hamile olduğunu öğrenen varmı lütfen cevap verin

  Yanıtla
 45. cansu

  erkek arkadaşımla korunmasız ama arkadan ilişkiye girdim daha kızım ama geciktim neden olabilir daha yaşım küçük ne yapmam gerek

  Yanıtla
 46. sibel

  yaşın küçük ama marifetin büyükmüş allah aşkına masusmu yazıyorsunuz bunları kızım bu soruyu haydar dümene sor çok güzel cevaplar utanmıyorsunda afferin şu erkeklere sizin gibi namusunu hiçe sayanların hakkından geliyolar sanada kolay gelsin

  Yanıtla
 47. papatya

  Mrb. banu hanım
  ben ilişkiden 24 saat sonra norlevo ertesi gün hapının bir dozunu , bunun üzerine 20 saat sonra diğer dozunu kullandım. üzerinden 5 gün geçti mide bulantıları ve kusma hissi başladı ilacın yan etkisi midir ? yanıtlarsanız sevinirim

  Yanıtla
 48. ayse

  5 gün boyunca geciktirici kullandım sonra ilişkiye girdigimizde prezervatif kazası yasandı 12 saat içinde ertesi gun hapı kullandım ve geciktirici içmeyide bıraktım. 4 gün oldu henüz hastalanmadım ne zmn adetim gelir sizce?

  Yanıtla
 49. ilayda

  mrb ben adet gunume (26 gunde bi olurdum)2 hafta kala korunmasız ilişkiye girdim 7saat sonra norlevo adlı ertesi gun ilacını kullandım 2 tableti aynı anda aldım ve ilaçtan 5-6gun sonra normal bi akıntı geldi ve ondan baska ne akıntım oldu nede kanamam suan normal adet dönemimin ustunden 3 gun gecmesine ragmen hasta olamadm sizce hamıle mi kalmış olabilirim lütfen acil cvp verin banu hanım

  Yanıtla
 50. chatin

  merhabalar ben kız arkadaşımla yüzeysel olarak sevişirken vajinasının üztüne boşaldım.20 saat sonra norlevo ilacı kullandı.hamile kalma durumu varmı.normal ilişkiye girmedik hiç.kız yani

  Yanıtla
 51. sevda

  12 gün önce ertesi gün hapı kullandım, 5 gündür leke tarzında kanama var… acaba hamile olabilirmiyim lütfen yardımcı olun napmalıyım?

  Yanıtla
 52. burç

  merhaba banu hanım ,erkek arkadaşımla ilişkye grdikten yaklaşık 24 saat sonra ertesi gün hapı aldım,ama daha öncesine dairde hamilelik korkum wardı bu yüzden ertesi gün hapı aldığım gün eczaneden aldığım hamilelik testni uyguladım negatif çıktı.ama günü gelmesine rağmen hala regl olmadım ,4 gün gecikti.hamile olma ihtimalm varmı??

  Yanıtla
 53. ceylin

  selam banu hanım eşimle ilişki sırasında prezervatif yırtıldı ve 6 saat sonra hemen ertesi günü haplarından kullandım 6 saat sonrada diğer tabletini kullandım.bu haplar gerçekten etkili oluyormu?yoksa hamile kalma şansı yüksekmi beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.daha bebek istemiyoruz.

  Yanıtla
 54. neslihan

  slm ben neslihan erkek arkadşımla ilşkiye girdik ve korunma olmadan ilşkide içime boşalma oldu 14 saat sora norlevo adlı hapı aldım ikisini birden yuttum bana yardımcı olabilirmisiniz içimde şüphe var ne yapmam gerekli öğrenmem için.teşekkürler

  Yanıtla
 55. selina

  Merhaba sormak istediğim birşey var sorunuma cevap veririseniz çok sevinirim ertesi ünü hapını kullandım ama regl olamadım test yaptırdım kan yolu iie negatif çıktı ne yapcm?

  Yanıtla
 56. tuğba

  iyi halt etmişiniz evlenmeden ne erkek arkadaşınızla ilişkiye giriyosunuz umarım hamilesindir aferin size güzel yurdumuzu batıran insanlar namus kavramınız kalmamış hiççççççççç

  Yanıtla
 57. aydın

  meraba banu hanım kız arkadasımla bıkere ılıskıye gırdık prezervatıf yırtıldı bı kaza yasadık sorasında bı kere daha gırdık bu sefer korunmadık ustune ertesı gun hapı ıctı kız arkadasım bı sorun olurmu ılıskıden ılk ılıskıden 2 saat ıkıncısınden yarım saat sonraya denk gelıyor eger cvp yazarsanız cok memnun olurum cunku bı rısk olurmu dıye cok tedırgınız

  Yanıtla
 58. gzd

  merhaba, 9 ay oncesine kadar polikistik over tedavisi gordum ve doktor kistlerim yokoldugu icin tedavimi kesti. su an hamile kalmak istiyorum ama adetim 1 ay gecikti. kan testi negatif, polikistik overin geri donmesinden korkuyorum. misirda yasiyorum ve hastanelere guvenmedigim icin arkadasimin verdigi 4 adet farlutal’i 2 gun sureyle aldim, hala adet olmadim. 1)ne yapabilirim? 2)farlutali kan ve folikasit haplari ile aldim,birsey olur mu? tsk

  Yanıtla
 59. sibel

  gzd ya canım neden ilaç alıyosun birde arkadaşından benim arkadaşımın kan ve idrar testinde belli olmadı ultrosonda bebeği görene kadar hamile değilim diyodu bazı kadınlarda hormonlar çok geç kana ve idrara karışırmış inşallah gebesindir ve ne olursa olsun bir daha sakın başkalarının verdiği ilacı kullanma geçmiş olsun

  Yanıtla
 60. elif

  merhaba banu hanım ben adetim bitttikten 2 gün sonra korunmasız ilişkiye girdim yaklaşık 24 saat sonra , norlevonun 2 tabletini birden aldım prospektüsü okudum orada öyle yazıyordu sizce bir yan etkisi olurmu? hamile kalma riskim varmı?birde adetin bitişinden itibaren hangi günler risk taşır?şimdiden teşekürler

  Yanıtla
 61. sovmen26

  kız arkadasımla yuzeysel sevıstık dısarı bosalmadımm esofmanıma bosaldım fakat onun esofmanına gecmıs bacaklarına degmıs ne olur ne olmaz ddık norlevo kullandık ve suan ade goruyo uzun surer mı bıde olması gereken adet gecıkırmı

  Yanıtla
 62. yosun

  mrb banu hanm hiç beklemediğim bir anda erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve ertesi gün hapını sabahı içtim ama telaşdan 2 sini brden içtim sizce etki eder mi cwp beklıyorum acill=(

  Yanıtla
 63. mr.brown

  yuh artık bune yaa millet gece de gündüzde boş durmuyo yaaa.çok komik valla yazılanlar.umarım alayınız hamilesinizdir.umarım boy boy çocuklarınız olur.umarım akıllanırsınız.

  Yanıtla
 64. mr.brown

  banu hanım kız arkadaşıma ceketimi tutmasını söyledim .ardından ertesi gün hapı aldı.acaba hamilemidir:) puahahahah

  Yanıtla
 65. pinpin

  adetım 6 gun suruyo bıttıgının ertesı gunu yanı 7.gun korunmasız ılıskıye gırdım.ertesı gun norlevo aldım fakat yanlıs kullanmısm.kutuda 2 hap var 2.sını 12 saat sora ıctım.sızce etkı edermı?hamıle kalma ıhtımalım varmı?lutfen yardımcı olun

  Yanıtla
 66. zeynep

  merhaba ertesi gün hapı kullanılacak diye defalarca ilişkiye girip birgün sonrada hap alınsa bunun bi sakıncası olur mu

  Yanıtla
 67. gamzeli

  ya arkadaşlar kondon die bşy var neden bu hapları alıp yok şöle yok böle endişelenip panik yaratıyorsunuz kendinize… kondonu yırtılan arkadaşlar ya bravo size naısl başarıyorsunuz onu hayret doğrusu…tek kullanımlık oldunu size kimse söylemedimi sen bir defa takıp saatlerce işini görürsen yırtılmasın da ne yapsın.. kendinizi düşünmeyin sadece bayan partnerinizede düşünün biraz allah korusun mikrop kapıp başka hastalıklarada oluşabilir… bşy bilmiyorsanız da en azından içinde ki prosedürünün okuyun o kadar da cahil olmadınız düşünüyorum artık başka care yok…

  Yanıtla
 68. M.N.A

  Erkek arkadaşım ile 1 kereliğe mahsus çok kısa bir süre ( 2 , 3 dk gibi)sürtünme yaşadık,herhangi bir içime boşalma,kızlık zarının yırtılması, kanama vs olmadı.

  Zevk suyu ile hamile kalma iltimalim var mıdır? var ise yada içime sperm kaçtı ise norleva hamileliği engeller mi? Engelleme ihtimali % kaç?
  Sürtünmeden önce o gün erkek arkadaşım 2 kere dışarıya boşaldı, buna rağmen sperm içime kaçtıysa yada zevk suyu ile hamile kalma ihtimalim var mıdır?

  72 saat içerisinde norleva kullandım,bu ilacın herhangi bir yan etkisini yaşamadım, kan vs de gelmedi.Kullandıktan sonra kan gelmesi gerekir mi?Sadece karnım şiş, patlacakmışım gibi hissediyorum, ve karnımın içinde kalp atışı gibi atışlar oluyor ve bağırsakalrım çok bağırıyor,büyük idrarımı yapamıyorum acaba bunlar hamilelik belirtisi midir?olay olalı 6 gün oldu.

  Adedim ayın sonu ile sonraki ayın başı arasında geliyor.Norleva kullanınca adetimin zamanında gelmeme ihtimali var mı?

  Hamile kalmaktan çok korkuyorum.
  Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler.

  Yanıtla
 69. figen

  merhaba geçen hafta salı veçarşamba bir ilişkim oldu risk olmasın diye perşembe günü ertesi gün hapı aldım (norlevo) fakat biraz kanama olduğunu duydum 3 4 gündür bi belirti yok çok az göğüslerimde şişlik var etkili olup olmadığını nasıl anlıycam nasıl bir belirti verecek vücudumda veya hiç bir belirti olmadan normal adet mi görcem anlayamadım bunu beni veya birazda olsa kanama olacakmı süresi nekadar yardımcı olursanız çok sevinirim tşkler

  Yanıtla
 70. figen

  merhaba bugun gündüz yazmıştım şükür akşama doğru kanama oldu stresindende kurtuldum sanırım problem yok kadın olmak hakkaten çok zor ve dikkatli olmalıyız

  Yanıtla
 71. fikriye

  bn gecen ay erkek arkdasımla korunmasız ilşkiye girdim.yalnız bosalma olayı olmadı.bnde ertesi gün hapını almak istemedim adetimi düzensizlestiriyo diye.ama içim içimi yyo adet günümü 4 gün geçti hamilemiyim die korkuyorum.hamilelik testi yaptırmalımıym.yada nezaman yaptırmalıyım..
  cvp

  Yanıtla
 72. BUSE

  mrb banu hanım ben erkek arkdaşımla adetimin 3.günnde ilişkiye girdim fakat partnerim tam boşalırken prezarvatif cıktı ve tam olarak içime boşalıp boşalmadğınıda bilmiyorum. neyse 1bucuk saat sonra norlevo kullandım ilk hapı attıktan 12 saat sonrada 2.sini attım su an adetim kesildi we ilk hapı attığımın akşamı 1-2 damla açık kırmızı penbeye yakın kanama oldu?
  hamile kalma ihtimalim warmı sizce? Hem adetliydim hem hap kullandık we ayrıcada içime tam olarak boşalıp boşalmadığını bilmiyorum erkek arkdaşımın.
  cok endişeliyim acil cvp bekliorum

  Yanıtla
 73. figen

  meraba buse
  adetliyken benim bildigim hamilelik olmuyor bende hiç öyle bir şey olmadı veya binde bir diye biliyorum o endişeleri çok yaşayan bir bayan olarak yazmak istedim (lütfen hepmiz çok dikkatli olalım arkadaşalr )

  Yanıtla
 74. nurbetül

  adet kanamsı görünçe çok ağrım oluyor.peki evlenince ilişkiye girince bu adet agrısı geçiyor mu?

  Yanıtla
 75. ECE

  merhaba yaklasık 1 hafta once iliskiye girdim ve norlevo kullandım.dun de adet gormeye basladım ve tekrardan korunmasız iliskiye girdim ama adetim hala devam ediyor.acaba hamile kalma riskim nedir? ilacı ikinci kez kullanırsam nası sonuclar dogurur?ne onerirsiniz?

  Yanıtla
 76. emel

  SİBELLLLLLLLLLLLLL SIRF SENİN İÇİN ÜYE OLDUM BENDE3 YILLIK EVLİYİM BEBEK İSTİYORUM İNŞALLAH. YORUMLARINI ÇOK BEĞENDİM GERÇEKTEN BU DERECE ALLAH’TAN SAKINMAYIP MARİFET GİBİ YAŞAYANLARA ALLAH HAMİLELİK VERSİN AMA KUCAĞINA ALMAK NASİP ETMESİN DEMEK GELİYOR İÇİMDEN AMA O MASUM YAVRULARIN GÜNAHI YOK BU SOYSUZLAR KENDİLERİ ÇEKSİN CEZALARINI ALLAH HİDAYET VERSİN. AMİN

  Yanıtla
 77. Selen

  kondom yırtıldı olan oldu … 2 saat içinde norlevo aldım . ezcacı erken adlığım için korkmayın dedi bişe olmaz %1 lik bir ihtimal var dedi ilk 24 saat içinde olduğu için. 10 geçti hiç bir yan etki yaşamadım kanama vs. gibi. karnımda şişlik var sadece. testler negatif çıktı
  bu ilaç erken alınırsa hiçbirşey olmuyor arkadaşlar endişe etmeyin. geç alanlar için sorun teşkil ediyor …
  ayrıca vajinaya boşalmadan hamile kalınmaz .. yok bacağına deydi, elimden bulaşmış gibi saçma sorular söylemeyin.. spermlerin vajina içinede olması lazım hamile kalmak için..

  Yanıtla
 78. Demet

  arkadaşlar bu ilacı 24 saat içinde alan kişi %1 lik bir risk altında erken alan panik yapmasına hiç gerek yok. kısacası geç alan kişiler için durum tehlikeli …

  adet düzensizliği yapıyor ağır hormon yüklüyor çünkü

  şimdi gelelim saçma sorulara

  yüzeysel sevişmeyle hamile kalınmaz arkadaşım kadının vajinasına boşalman gerekiyor halime kalınması için, yok elime geldi, yok bacaklarımda kaldı, yok karnımdan aktı gibi durumları sormayınız. içersine girmedikçe birşey olmaz ( tabii gerçek durumu değiştirip söyleyemeyenler böyle oldu el kol bacak karın… gibi bahaneler üretebilir)

  24 saat içinde alan kişiler endişe etmesin
  geç kalanlar daha temkinli olsunlar

  siz siz olun kondom kullanın
  %1 lik şans gelir sizi bulur belkide …

  Yanıtla
 79. Demet

  haplar 2 tanedir. aynı anda içeceksiniz
  eczacılarda bunu diyor
  prospektüstede bu yazıyor nasıl okuyorsunuz siz ?? anlamadım

  Yanıtla
 80. E.G

  mrb erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama içime boşalıp boşalmadığımdan emin deilm korunmadık ve adetim 1 hafta gecikti hamile kalma ihtimalim varmı? ertesi gün hapıda kullanmadım

  Yanıtla
 81. Onur

  Mrb. benim sorum kız arkadaşımın adeti bittikten 2 gün sonra ilişkiye girdik korunmasız içine boşalmadım diye düşünüyorum fakat eminde değilim biraz gitmiş olabilir sonra hap kullandığını söylüyor fakat ikisini aynı anda içmiş aynı anda içmesi etkisini azaltırmı, içtikten bi kaç gün sonra ufak bi kanaması olmuş okadar nerdeyse 7-8 gün oldu adet olmadı acaba hamile olabilirmi?

  Yanıtla
 82. Merve

  Ertesi gün hapı etkili olabilmesi içen belirtilen dozda alınması yeterlidir. İlacın ilk 24 saat içinde alındığında gebelik riski sadece %1.1dir. Burada asıl önemli olan ilacın mümkün olduğunca erken alınmasıdır

  Eczanelerden aldığınız, idrardan ölçüm yapan gebelik testlerinin uygulaması basittir. Ancak bu idrar testlerinin doğru sonuç vermesi için en az 10 günlük bir regl gecikmesinden sonra test yapılması tavsiye edilir; çünkü idrardan bakılan gebelik hormonu ancak bu kadar süre sonra ölçülebilir düzeye erişmektedir.

  Kan ile yapılan gebelik testleri gebeliğin ilk gününden itibaren (yani ilişkiden sonraki birkaç gün içinde) tam ve kesin sonuç verir. Ancak bunun için de bir laboratuara başvurmak gerekir.

  Yanıtla
 83. Merve

  E.G
  boşalıp boşalmadığını nasıl anlayamaz ???
  eğer boşaldıysa tabiki bu ihtimal var … adetin geciktiyse test yapmalısın

  Yanıtla
 84. zeynep alp

  merhaba adetime 1 hafta kala norlevo kullandım adetim 3 gün gecikti bütün adet belirtilerim basladı ama bi türlü olamıyorum nedendir?

  Yanıtla
 85. tarık can

  Merhabalar merve hanım siz ve bilen arkadaşlara acil bir sorum olucak. Kız arkadaşım bu ilacı kullandıkdan sonra 1 hafta kadar adet oldu. Fakat 11.günde halen devam etmekte olup tedirginlik yaratmaya başladı? Bu konuda bilen arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum

  Yanıtla
 86. bahar gül

  ertesi günü ilaçlarını bir seneden fazladır kullanıyorum. Bu ilacın ilerde hamile kalmak istesem kalamama gibi bi riski ya da yan etkisi varmı

  Yanıtla
 87. figen

  bahar gülü nediyosun ağzım açık okudum ve cevap yazma geregi duydum arkadasım hiçmi okumadın netten veya çevreden vs naptın sen o doğum kont. hapımı degil nasıl böyle kullandın tabiki ileride sorun çıkartacak sana herkes bas bas bağırıyo bu doğum kon. hapı degil sakın sık kullanmayın diye bence tamamen bırak ve normal korum tabiki herkesin kendi fikri

  Yanıtla
 88. Oğuz

  Merhabalar
  Partnerimle, onun düzgün olan menstrual döngüsü sona erdikten 7 gün sonra birlikte olduk ve ilk 12. saat dolmadan NORVELO E.G.Hapının ilk tableti kullanıldı ve söylenen sürede ikinci hap da gerektiği gibi alındı .
  Suan regl takvimine göre +1. günde bulunuyoruz ve regl semptomlarından herhangi biri gözlemlenmemektedir.
  Merak ettiğimiz, ilacı alım SÜRE ve ŞU DURUMUMUZUN beklenmeyen bir duruma sebep olup-olmamayacagı?

  Yanıtla
 89. bjklı cocuk

  mrb kız arkadsımla ıllskye gırdım ve bosladım ardından 2 3 saat sonra ertsı norlevo hjapının ıksınde kullandı ve 3 4 gun sonra bırazda olsa kanama geldı pekı hamıle kalma rıskı varmıdır cvp beklıorum tskkurler

  Yanıtla
 90. meltem yetre

  dün sabaha karşı korunmasız ilişkiye girdim ve 10 saat sonra norlevo denen hapı içtim iki hapı aynı anda yuttum üzerinde öle yazıodu ama burdaki yorumlar aklımı karıstırdı acaba dogru olan ne yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 91. selin peker

  ltfn nolur yardım edin yaa nolur..erkek arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdik içime boşalmadı,fakat yinede tedbir için novlero kullandım.iki tabletide aynı anda aldım ve 10gün sonra normal adet günümde adet oldum..sizce hamile olabilirmiyim..NOLUR ACİL CEVAP YAZIN..

  Yanıtla
 92. figen

  çok stres yapmışsınız dayanamadım cevap yazayım dedim
  korkmanıza gerek yok selin hanım
  ilacı içmişsiniz gerektigi gibi ve addette olmuşsunuz daha başka ne olabilirki ama birdaha dikkatli olun derim. bende bir kez yaptım o hatayı birdaha asla daha kıymetlisiniz bukadar stres yapmayın

  Yanıtla
 93. naz g.

  Banu Hanım merhaba,
  Ben reglimin gecikmesinin 1. gününde erkek arkadaşımla birlikte oldum, korunduk, ancak prezervatif delinmemesine rağmen alttan sızma oldu, biz de önlem olarak ertesi gün hapı aldık.
  2 gün sonra damla şeklinde kanamam oldu, sonra uçağa bindim. 4 saat sonunda kanama durmuştu. Stresli ve yorucu bir dönemden geçiyorum. Şimdi reglim toplamda 13 gün gecikmiş oldu, test yaptım, negatif çıktı ne var ki hala adet görmüş değilim. Dün akşam koyu renkli akıntım oldu. Göğüslerimde de uzun zamandır hassasiyet var.
  Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  Yanıtla
 94. elam

  slm tam bir ilişşkide bulunmadım yanlız korkuyorum korktuğum içinde ertesi gün hapı kullandım ve ben zaten ilişkiden 3 gün önce adetliğim bitmişti ama 12 gün sonra tekrar adet oldum acaba hamilemiyim

  Yanıtla
 95. meryem

  Ben 10 gün önce ertesi günü hapı kullandım.Ve adetim bu ayın aralık13 ünde normalde başlayacak.Dün korunmasız olarak ilişkiye girdim acaba hamile kalma riskim varmı. Önceden kullandığımda ertesi gün hapını 3, 4 gün geçiktirebiliyordu adetimi. Normalde sayımlarıma göre aralık 5 inden sonra güvenli ilişkiye girme zamanım.Bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim.Ayrıca tekrar bugün ertesi gün hapı kullanmamda sakınca olurmu.
  Teşekkürler…

  Yanıtla
 96. a.ilkin

  İyi akşamlar banu hanım. 1 Kasımda sürtünme yolu ile bir ters ilişki yaşadım, emin olamadım meni gelip gelmediğinden vajene bu nedenle 18 saat sonra yani 2 Kasımda norlevo kullandım. Ara kanamam olmadı. normal şartlarda olmam gereken günde de regl oldum. (15 Kasım) Normal uzunlukta ve normal miktarda sürdü. 20 Kasımda da bitti. 12-13 aralık gibi ikinci reglimi olmam gerekiyordu fakat henüz olmadım ve 4 gün geçti. Hamile olduğumu iyice düşünmeye başladım, göğüslerimde inanılmaz bir şişkinlik ve ağrı var iki gündür ve vücudum şiş durumda. Hamile miyim yoksa gecikme hapın etkisi mi?

  Yanıtla
 97. ayluf

  mrb.. benim adetim bir gün önce bitti ve ertesi günü erkek arkadaşımla korunmalı ilişkiye girdim yalnız erkek arkadaşım kondom yırtılmasından dolayı içime boşaldı ve yarım saat geçmeden norvelo içtim 2hapı aynı anda içtim hamile kalma riskim varmı ? ayrıca norvelo %100 kesin sonuç veriyormu ? şimdiden vereceğiniz cevalar için teşekkür ederim…

  Yanıtla
 98. yeşim sözkesen

  merhaba size danışmam gereken şeyi kimseyle paylaşamıyorum lütfen yardımcı olun .. ben 10 kasım akşamı korunmasız ilişkiye girdim erkek arkadaşım hamile kalabileceğimi söyledi 12kasım sabahı nor levo’nun ikisini birden içtim ay sonunda adet olmam gerekirken hala olmadım 2 gün öncede röntgen filmi çektirdim iye için ve şuan iğne ve antibiyotik kullanıyorum hamile olduğumu kimsenin bilmemesi gerekiyor kendi başıma da nelere dikkat edebilirim bilmiyorum tek çözüm olarak düşük yapmayı ümit ediyorum ama olmuyor nolur bana yardımcı olun bu hamileliik benim için hayatıma mal olabilir gerçekleşmemesi lazım ne yapmalıyım? teşekkür ederim

  Yanıtla
 99. sevda 26

  yeşim hanım’a,
  bence emin olmak için doktora gitmekten başka çareniz yok,çünkü düşük bile yapsanız -ki ben yaptım o yüzden tecrübelerime dayanarak yazıyorum- içeride parça kalma ihtimali çok yüksek oluyor.bu sebepten dolayı doktora görünmenizde fayda olacağını düşünüyorum…
  ayrıca gebelik testi uygulayıp hamileliğinizi doktora gitmeden önce netleştirin derim.çok ciddi bir konu,gebeyseniz ve çocuk düşmezse röntgenden dolayı sakatlığı söz konusu.en kısa zamanda doktora gitmenizi öneriyorum.
  sağlıcakla kalın…

  Yanıtla
 100. GAMZE SUMAR

  Merhaba
  27/12/2009 tarihinde saat 14:45 de korunmasız ilişkiye girdik. bunun neticesinde ertesi gün saat 20:15 de norlevo ilaçını içtim. fakat ilaçı kullanalı 5 inci gün oldu ve kanamam gerçekleşmedi. lütfen bana yardımcı olurmusunuz?? kanamamın normalde ne zaman olması gerekiyordu. (bu arada adet kanamanın bu ayın 16 sında olması gerekiyor)

  Yanıtla
 101. evren gizil

  18 aralıkta biten adetimin gecesinde ilişkide bulundum.ama içimdeki vesveseden ötürü aradan 12 saat geçmesinin ardından 19 aralık sabahı norlevo aldım.6 ay önce de norlevo kullanmak durumunda kalmıştım.bu kullanışımdan 9 gün sonra kahverengi leke halinde akıntı gelmeye başladı ki daha sonra kan halini almaya başladı.çok yoğun olmamakla birlikte gelen kan beni tedirgin etmeye başladı.lekelenmeyi ve akıntıyı-kanamayı yaşadığım bugün 8.gün…bu durum hormonal dengenin sarsılmasından mı kaynaklanıyor? ne yapmam gerekiyor?bu duracak mı yoksa herhangi bir ilaç takviyesi mi yapılmalı? yapılacak yorum ve verilecek cevap için teşekkür ederim…

  Yanıtla
 102. ceren geren

  erkek arkadasımla korumasız ilişkiye girdim ve içime bosaldı..hamile kalma olasılığım nedir lütfen yardım edin :(

  Yanıtla
 103. pelinn

  merhaba .. soruma acil cvp wereblirmisiniz !!!!! lütfennn !! erkek arkadaşımla ilişkiye girdik fakat prezarvatifin yırtılması sonucu içime boşaldı .. bunu hemen fark edip temizledik ve eczanaden ertesi gün hapını aldık .. ilişkiden yarım saat sonra ikisini birden içtim .. mide ağrısı ve meme hassasiyeti oldu .. bu ilacı ilk kullnışım sizce işe yararmı .. önlemiştir dimi . ilişkiye 04.01.10 trhinde girdik ilacıda ozamn aldım 08.01.10 tarihinde kan tahlili yaptrcam hamilelik için .. nolurr cvp yazınnn lütfenn !

  Yanıtla
 104. elif tulum

  Ben ilişkiden sonra 2 sa içinde hapı aldım. Hapı kullandıktan sonra iki üç günlük bir kanamam oldu ama geçti. Hap aldığımda adetim bitmişti dönemin 9. günündeydim. Adetim 3 gün gecikti hiç gecikmezdi hamile olabilr miyim?

  Yanıtla
 105. gülşen krş

  merhaba merak ettığım bışey var 7veya 8 ay gıbı bır süre zarfı ıçerısınde her ay norlevo kullandım ve ılk defa kanamam son kullanmamda 15 gun erken oldu asıl merak ettığım yarın öburgun gebelığımde sorun yaşarmıyım kısırlık gıbı özürlü doğum gıbı sebeplere yol açarmı bılgılendırırsenız sevınırım teşekkürler….

  Yanıtla
 106. zuhl zuhl

  ertesi sabah hapını kullandıktan sonra psikolojik olarak kendimi çok farklı hissetmeye başladım. normal adet döngüsünde yaşanan sinir ve duygusal hallerim çok aşırı noktalara ulaştı. bu normal bişeymidir?

  Yanıtla
 107. matilda

  ceren geren senin hamile kalma şansın yüksek… eğer norlevo içmediysen çok sakat bir durumdasın. adet günün geçince eczaneden test al baktın sonuç negatif birde hastanede kan testi yaptır.. eğer pozitif çıkarsa haplarla düşük yapabilirsin…

  Yanıtla
 108. matilda

  elif canım
  sen bir kan testi yaptır.. regl dönemine daha uzun vakit var için rahat eder…

  Yanıtla
 109. matilda

  GÜLŞEN

  Bu hapın çok fazla yan etkisi var hormonal yapıyı bozuyor. Çok fazla kullanmışsın.. Bu hap doğum kontrol hapı değil.. Eğer sıkıntın gebe kalmamaksa bu sakat bir hap ilerde çocuk olması ile ilgili bir soruna yol açmasada hormanal dengeni alt üst eder ve seni ruhsal anlamda bambaşka bir insana çevirir bence normal doğum kontrol hapı daha iyi.. Onu kullan.. olmadı git aylık iğneler var onlardan yaptır..

  Yanıtla
 110. ceren gül

  merhaba erkek arkadaşımla mecburen ilişkiye girmek zorunda kaldım ve içime boşalmış 3 saat sonra ertesigün hapını norlevo yu kullandım daha adetime 14 gün var napıcam hamile kalırmıyım nolur acil cevap yazın lütfen hamile kalırsam hayatım biter ,teşekkür ederim şimdiden cvb nız için.

  Yanıtla
 111. Blkn blkn

  meraba yaklaşık 2 hafta önce ilişkiye girdim 2 saat sonra norlevo kullandım yalnz az miktarda alkol almıştım şuan adet 1gün gecikti.. bu durumda gebe kalma olasılığı yüksek mi? ne yapmak gerekir bilgilendirirseniz sevinirim..

  Yanıtla
 112. CaN

  merhaba kız arkadaşımla ilişkiye girdik. İlişki esnasında prezervatif kız arkadaşımın içinde kaldı onu çıkardık. Yalnız boşalmamış bir durumdaydım. acaba zevk suyundan veya başka bir nedenden dolayı hamile kalma olsaılığı varmı? bundan 3 gün öncede ertesi gün hapı kullanmak zorunda kaldı. Lütfen bilgisi olan acil cevap yazsın.

  Yanıtla
 113. çıldırtmayın benii

  Bazıııııı kızlarr midemii bulandırdınızzz,bravuu sizee erkekk arkadaşınızdaa iyii mide varmışş regllkenn ilişkiyee girdikk hamilemiyimm diyee yazıyorsunuzz yaa
  inşallah hamile kalırsınızz
  helee evlenmedenn girenlerr kesinn kalsınn hamileeee

  Yanıtla
 114. hatice.Çtnkya

  selam arkadaşlar biri bana yardımcı olursa sevinirim ben 19 yasındayım ve 8 aylık evliyim bebek sahibi olmak istiyoruz ben 28 günde adet olduğumu öğrendim ve 15-17-19 gibi tarihlerde eşimle birlikte olduk hamile olup olmadıgımı anlayamadım suan cünkü normalde internette yapılan ovulasyon berlirleme hesabına göre adet tarihim 31 deydi ama bi bayan bana hesaplayıverdi sen 2 de adet olacaksın dedi ve adet olmadan önce bende hamilelik belirtileri vardı başdönmesi uykumun gelemsi yemek yeme isteği gögüslerde şişkik hafif ağrı vs ama şimdi adet görüyorum oda dun başladı ama 1-2 damla zor geliyor kasıkalrım ağrıyor ayrıca daha önceki adet ağrımdan cok cokkk farklı ve kanın miktarıda o yüzden gebe olup olmadıgımı nasıl anlarımmm üstüne görme denen bi olay oldugu için o yüzden soruyorum bu durumu nasıl anlarım yardımcı olursanız sevinirimmmm lütfennnn yaaa

  Yanıtla
 115. ZEYNEP GÜNEŞ

  merhaba banu hanım ve arkadaşlar ben 9 ocak 2010 da 1.5 aylık hamile iken kürtaj yaptırmak zorunda kaldım 24 şubatta eşimle korunmasız ilişkiye girdik içime boşalmamasına ragmen ertesi günü hapı içtim 24 saat içinde fakat hiç kanamam olmadı hiç bir belirtide yok 4 şubatta idrar testi yaptım negatif çıktı ama çok korkuyorum hamilemiyimdir diye kürtajdan sonra adet bile görmemiştim yardımcı olursanız çok sevinirim..

  Yanıtla
 116. Burcu melisa aksoy

  Zeynep bence korkmana hic gerek yok bosalmadigndan eminsen esinin telas etme.ayrica bende o ilactan aldm ama hic bir belirti ve yan etki yok bu konuda bilgilendirilirsen ve bilgilendirirsen sevinirim:(

  Yanıtla
 117. muharem tunc

  İlişki Sonrası Ertesi Gün Hapı Aldım Şaun 5 Gün Oldu Fakat Bir Kanama Yok Normalde 4 ile 10 Gün Arasında Kanama Olması Gerekiyor Bu Kanama Olmazsa Ne Olur ve Kanama Olmazsa Ne Yapmalıyım?

  Yanıtla
 118. deniz öztürk

  2 ay her hafta norlevo tableti kullandım…hormanlarımın alt üst olduugnu hissediyorum..ilacın fazla kullanımındaki yan etkileri nelerdirr ayrıca ilacı çok kullanmış olmama ragmen hamile kalmış olabilirmiyim…nişanlımla çok tedirgin olduk.bilgilendirseniz sevinirim lütfenn :(

  Yanıtla
 119. emine

  merhaba banu hanım;
  ben adetimin bittiği 3.günü korunmasız ilişkiye girdim yani 9.günde yaklaşık 60 saat sonra norlevo isimli ilacı kullandım..24 saat geçti herhangi bir etki görmedim..normal mi?

  Yanıtla
 120. öz demir

  karımla ilişkiye girdik ve ertesi gün hapı kullandı bundan ıkı gun sonra ıse tekrar ılskıye gırdık ve ıcıne sıvı geldı ertesı gun hapı kullandıgımız ıcın bu hamılelıgı önlermı yoksa bızım daha farklı onlemler mı almamız gereklı yada tekrar dogum kontrol hapı kullansak bunun yan etkılerı cok mu cıddı sekılde olur yardımlarınız ıcın sımdıden tsk ederım Banu Hanım….

  Yanıtla
 121. RECEP KILINÇ

  öz demir bence dikkatli olun biraz risk var…

  Banu hanm ltfen cvb verin sevgilimle sürtnmeli ilşkiye girdik tam bi sürtünmede olmadı aslında ben dısarıya boşaldım sadece sevglim içine az miktarda sıvı geldiğini frkettiğini söyledi zaten sevglim regl dönemdeydi ilşkiden 1 saaat sonra kanaması oldu 2 sat sonrada norlevo aldık ilactan ertesi gün koyu khverengi kanam oldu damla şklinde acaba hamilelik riski hala varmı_?

  Yanıtla
 122. ka demir

  mrb.ben 6 aylık evliyim eşimle ilişki esnasında eşim üzerime az bişey boşaldı sabah ertesi gün hapı norlevoyu kullandım ertesi sabah bande kanama başladı aynen regl dönemi gibi ve 5gün sürdü 10gün sonra normal regl dönemi tarihi geldi ve ben tekrar rgl oldum sizce bu normalmidir?daha bebek istemiyoruz bize yarım ederseniz sevinirim…..

  Yanıtla
 123. ka demir

  mrb.ben 6 aylık evliyim eşimle ilişki esnasında eşim üzerime az bişey boşaldı sabah ertesi gün hapı norlevoyu kullandım ertesi sabah bande kanama başladı aynen regl dönemi gibi ve 5gün sürdü 10gün sonra normal regl dönemi tarihi geldi ve ben tekrar rgl oldum sizce bu normalmidir?daha bebek istemiyoruz bize yarım ederseniz sevinirim…..

  Yanıtla
 124. bahar otu

  mrb prezervatif yırtıldı 12 saat dolmadan ertesi gün hapını kullandım hapı kullanalı10 gün oldu ikigündür kanamam var normal adet günüm20 sinde idi adet günüm değişiklik olurmu ilacın etkisi olmuş mu….

  Yanıtla
 125. DENİZ

  ilişkiden 4 saat sonra ertesi günü hapı kullandım pişman oldum etkisini nasıl geçire bilirim ilacı kullanalı 18 saat oldu.ne yapmam lazım

  Yanıtla
 126. muhammet makara

  merhabalar benim sorum şöyle nişanlım bakire sürtünerek ilişkiye girdik ve bacaklarının arasına damladıgını farkettik neyse bulasıp bulasmadıgından emin degildik o yüzden norlevo kullandık suan 3 saatini doldurdu bazı cvplarınızda 2 hapı aynı anda atmayın demişsiniz ama kagıdında iki hapı birlikte kullanın diyor ve ilişkiden 24 saat sonra aldı hapı işe yarayıp yaramadıgını nasıl anlıcaz

  Yanıtla
 127. aygül sevcen

  merhabalar,ben de erkek arkadaşımla birlikte oldum ve korunmadık.12saat içinde ertesi gün hapı aldım,2hafta oldu.artık adet olmam gerekiyor..çok gerginim..hamile olma olasılığım nedir.birde ertesi gün hapı rahimde oluşan çocuğu düşürüyormu..kürtaj mı olmuş oluyor yani..lütfen bilgisi olan cvp versin..

  Yanıtla
 128. taner emre

  merhaba, kız arkadaşımla geri çekilme yöntemiyle ilişkiye girdim. içine boşalmadığımı sanıyorum ancak yine de tereddütlerimiz var. 36 saat oldu ertesi gün hapı norlevo kullanacak ancak 2 hapı aynı anda mı yoksa diğerini 12 saat sonra mı almalı. net bir cevap alabilmiş değil kimse sanırm. herkes farklı söylüyor.teşekkürler..

  Yanıtla
 129. dejawu

  mrb,ertesı gunu hapını bellı saatler arasında kullanın dıyorlar eskı yorumlarda faka fasikülünde ıkısını bırden yutun yazıyor.Ben fasikülde yazan sekılde kullandım ve bunu bır zararını gormedım fakat ılacı kullanalı 5 gun oldu ama hala ıcımde bır kusku var acaba etkılı olmazsa boyle bır rıskı war mı kullandıgım ilacın.yorumun bırınde hamıle kalma rıskı %1.1 yazıyıordu ama hala ıcımde bır kusku war benı bu konuda tam olarak bılgılendırırsenız sewınırım… Kullandıgım ılacın adı NOVLERON.

  Yanıtla
 130. ssss

  slm.ben adetimin bitiminden 1 hafta sonra ilişkiye girdim ve2 gün sonra ertesi gün hapı kullandım.aynı hafta bi daha ilişkiye girdim tekrar(ertesi gün hapını) kullandım ve 3 gün sonra kanamam oldu ama nerdeyse 5-6 gün sürdü.ve şimdi normal adet zamanım geldi ama adet olmadım.(ayrıca ilk defa kulllandım bu hapı)şuan için bi tehlikesi varmı acaba. bu ayın bitmesini mi beklemeliyim.adet tarihim değişebilirmi acaba.yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
 131. ece aslanturk

  merhaba,
  22 nisanda adet oldum. 6 mayısda ilişkiye girdim, 13 saat sonra norlevo kullandım. 1 hafta sonra psikolojikmidir bilemiorum kendimi hamile gibi hissediorum, test yaptırdım negatif çıktı, vücudumda kabızlık hissi oluştuk karnım ve bacaklarım ağrıyor ve nedense adet görme günüm 3 gün gecikti. sizce ne zaman adet olurum düzensizlik normal mi?
  teşekkürler…

  Yanıtla
 132. serpil

  merhaba ;

  30 mart da regle oldum.3 nisanda bitdi.16 nisanda nerlova isimli ertesi gün hapını kullandım.30 nisanda regle olmadım bir hafta geçti idrar testi yaptım negatif çıktı.11 mayısta tekrar test yaptım yine negatif çıktı (bu arada ertesi gün hapını içinde yazdığı gibi iki tableti aynı anda içerek kullandım.ilk defa bu ilacı kullandım ve kullanmamın sebebi direk korunmasız ilişki değil sadece korunma yönteminin yetersiz kalmış olabilme olasılığından dolayı) 11 mayısta jinekolağa başvurdum.kist oluştuğunu(rahime çok yakın olmayan bir bölgede 4,5 cm e 4 cm ) regle sökücü farlutal kullanmam gerektiğini bildirdi.farlutal isimli ilacı doktorun önerdiği gibi sabah iki akşam iki adet 3 gün boyunca kullandım.on gün geçmesine rağmen regle olmayınca tekrar dr.a başvurdum kistlerin çoğaldığını regle olmayı beklemeden doğum kontrol hapını kullanmamı söyledi (tüm muayneler ultrasonla yapıldı herhangi bir kan yada ek test istenmedi )dün yasmine başladım.fakat bu sürecin oluşumundan bugüne kadar artan ödem sorunum var.bacaklarım şiş göğüslerim şiş.başım ağrıyor.vücudum regle olamadığım için sürekli tepki veriyor.ateş basıyor birden üşüme geliyor.bağışıklık sistemim dahi çöktü.
  sizce doktorumun uyguladığı muayne yeterli ve doğrumudur ? yasminin bitmesine 20 gün var.bu süreç içinde anladığım kadarıyla regle olamayacağım.en azından bu süreci duyduğum rahatsızlıkları en aza indirgeyerek atlata bilmek için neler önerirsiniz ? doktorum ultrason muaynesinde ilk muaynede ve farlutal bittikten sonraki muaynede gebelik yok dedi sizce yinede olma ihtimali varmıdır?

  Yanıtla
 133. nilgün serin

  mrba henüz ertesi gün hapı kullanmadım.merak ettiyim aynı gün içersinde birden fazla ilişkiye girldiyinde mesela 3 kez en sonuncusunda hapı içsem etkili olurmu yoksa sadece bir kez ilişkiye girildikten sonramı hap almalıyım

  Yanıtla
 134. dilara can

  banu hanımmmm lütfeeeen cvp istiorum lütfen ama yaa zor durumdayım bu bir yakarış resmen ya ihtiyacım var bilgilendirmenize :( daha önce de yazmıştım anal olarak ilişkiye girdik ve sperm akmasından korkuorm die ilk defa başıma bi ilişki geldi bilmiorm o yüzden ilişkiden 1 gün sonra 30 saate tekabül edio ertesi gün hapını kullandım bende hiçbir yan etki falan olmadı diebilirim sadece 2 gün süren koyu kahverengi akıntım oldu ialçtan kaynaklanan bi kanama falan görmedim ben 21 güne bir adet olan bi insanım ve beklediim gün adetimi oldum 3 hafta (21 gün) sonra ama bu kendi adetim mi ilacın adeti mi bilmiorm ilacın 3 hafta sonra kanama yapma ihtimali var mı? yada bu bir tesadüf müdür? ilişkiye gireli 1 ayı geçti eczaneden 2 tane gebelik testi aldım ve uyguladım ikisi de olumsuz çıktı ama karnımda şişlik var dokununca bastırınca hafiften acıor bastıramıorm sizce hamile miyim? bu kadar olan şeylerden sonra hamilelik olabilir mi??
  arkadaşlar lütfen bana bir yol gösterin lütfen!!!!

  Yanıtla
 135. serpil

  kesinlikle hamile değilsin.hatta bu imkan dahilinde bile değil.bu siteye ir şey soruyorsun cevabını alıncaya kadar zaten sorun çözülmüş oluyor.ne anlamı kaldı ozaman ?
  her neyse senin konuna gelince gerçekten böyle birşey soruyor olman bile komik.için rahat etsin imkansız bu söylediğin.içini rahat tut.karnındaki şişlik vs.hepsi psikolojik.içini rahat tut.en kısa zamanda da bence seks konusunda bilgilendirilmelisin.aileler çocuklarına gerekli eğitimi sağlamadığı için böyle sorular soruluyor.bozulma kırılma lütfen şahsına yönelik değil.senin durumunda bu tarz sorular soran yok yere kendine sorun oluşturup korkan okadar genç kız varki.

  Yanıtla
 136. dilara can

  tşk ederim serpilcim haklısın kırılmadım çünkü gerçekten bilinçsiz yetiştiriliyoruz bu konuda ama işte ortada bir gerçek var ki bilmediğim için bu sorunları yaşıyorum ama hala korkuyorum bu konudaki cahilliğimden kaynnaklı bir korku bu ama yenemiyorum yaptığım çok büyük bir hataydı ama bi anlık nefis ve şeytanın aldatmacasına kurban gittim haftaya 2. adetimi görcem inş o zmana kadar bu korkuya devam edeceğimi düşünüyorum ama çok tşk ederim bir nebze de olsa içimi rahatlattığın için.şunu da sorabilir miyim bu ilacın etkisi hala devam edebilir mi üzerimde 1,5 ay oldu ama karnım mı bağırsaklarım mı ağrıo anlamadım gitti bu ağrılar ilacın etkisinden olabilir mi yoksa ben bebek oluşumunun verdiği bi baskı mı bilmiyorum işte bir sürü takıntı var aklımda yardımcı olur musunuz lütfen bir de idrar testini 2 gün yaptım biri bir gün sabah diğri de öteki gün sabah ve eğer ki pozitif bir durumun oluşması durumunda bu zamana kadar çıkardı değil mi 1,5 ay oldu çünkü bilgilerin için şimdiden çok tşk ederim…

  Yanıtla
 137. tugce

  adetimden 1 gün sonra esimle birlikte olduk. küçük bi ihtimal diye 12 saat sonra ertesi gün hapı norleva kullandım.mide bulantısı bas dönmesi ve koyu bi kanamam meydana geldi.ve devam ediyor.yan etkisi olarak okudum ama sızma seklinde degil. gün içinde ara ara olan normal yogun bi adet kanaması.merak ettiğim sey etkisini göstermiş oldugu mu yoksa hamile kaldıgım mı. lütfen acil bi cevap istiyorum.

  Yanıtla
 138. sanem yılmaz

  adetimin bittiği ikinci gün ilişkiye girdim.ilişkinin ertesi günü norlevo aldım.ikinci tableti 12 saat sonra aldm.yanlşmı yptm dğrumu blmyrm.hamilelik ihtimali yüzde kaçtr:(

  Yanıtla
 139. cansu yılmaz

  slm
  ben arkadasımla beraber oldum ama tam anlamıyla ılıskıye gırmedım.kızım yanı daha ve sonra onun organını elledım ama uc kısmını degıl elımde ıslaktı hafıf suya dokundurdum dustaydım sonr kendı organımı temızledım.ondan bı sıvı yoktu ama o anda elledıgımde vardı tekrar o ne olabılır pekı hamıle kalma olasılıgım nedır ve 5 gun sonra da hasta olmm gerekıo.nolur buna cvp verın olum kalım meselesı cunku

  Yanıtla
 140. nergis

  dilara canım o adet kanaması tedirgin olacak hiç bişey yok hamile deilsin o karın ağrıların da stresten oluyo emin ol için rahat olsun bana güven

  Yanıtla
 141. cansu yılmaz

  ya lutfen bana cvp verın.3gun once eerkk aerkadasımla bısyler yasadık ama ılıskıye gırmedık.ama dustaydık elımı aldı organına surdu daha sonra ben yıkanıyodum kendı organımı temızlerken kı hıc bısey yoktu elımı degdrdım erkek arkadasım kızdı nıe surdun elını oraya ıste gozle gorulmez bu sıvı ya bulastıysa falan dıe seyler soyledı ve cok tedırgın oldum ama sımdı yanı bugun hasta oldum.bıse varmıdır:((nolur cvp verın bana

  Yanıtla
 142. Irem

  Merhaba esimle iliskiye girmek uzereydik tam 3 kere girdi gibi oldu itekledim cok genciz korunmadan olmazdi icime bosalmasina izin vermedim ama o orgazm olurkenki suda da sperm var diye suphelendim yaklasik 6 saat icinde norlevo almaya karar verdik daha oncede kullanmistik ama ilactan 7 gun sonra kan geldi doktora gitcem pazartesi fakat heyecanliyim hamileysem aldirmama izin vermeyecektir ama biz buna ne maddi olarak ne de manevi olarak hazir degiliz ama o bunu anlamiyor bilirsiniz para olmayinca 3 kisiye bakmak cok zor
  lutfen fikirlerinizi soyleyin.

  Bu kan erken adet mi?

  Ilacin yan etkisi mi? Yoksa cok nadir gorulen gebelikten once gelen kan mi?

  Yanıtla
 143. Alihan

  Merhaba. Biz 18 yaş altı 2 genciz. Sevgilim normalde mayıs ayının 28inde regl oldu. Biz haziranın 15inde korunmasız cinsel ilişkiye girdik ve içine boşalmadım sadece dışa boşaldıktan sonra tekrar meni gelmiş midir onun şüphesindeyiz çünkü 2. kez yine ilişkiye girdik. Ama 20 yada 22. saatte partnerim ertesi gün hapını aldı ve beklemeye başladık. Fakat haziranın 23ünde korunmalı olarak tekrar ilişkiye girdik ama bu kez şüphe edici bişey yaşanmadığından eminim, sadece prezervatife küçük bir damla kan geldi ona sorduğumda reglim yaklaştı ondan olabilir dedi çünkü mayıs ayının 28inden tam 28 gün ileri gidersek haziranın 25inde regl olması lazımdı ama şuan şuan aradan 3 gün geçti hala regl olmadı acaba regl vaktinin 2 gün öncesinde ilişkiye girdik diye regli mi ertelendi yoksa ilk ilişkimizde ertesi gün hapı almasının hala gebeliğe bir ihtimali var mı anlayamadık bu konuda yardım ederseniz çok seviniriz.

  Yanıtla
 144. tuba

  progesteron hormonu yuksek olan biri olarak adet geciktirici kullanmam ki sadece su 1 hafta için,zararlı olur mu?

  Yanıtla
 145. fulya

  merhaba benim sorum şu ertesi gün hapını sürekli kullanıyorum yani gerektikçe yalnız adetlerim aşır ağrılı oluyor ve sadece bu hapı kullandığımda bu sorun oluyor .İlacın reçetesinde hiç bir şekilde böyle bi yan etkisi yok ama bu haptan kaynaklı bir ağrı olabiir mi??

  Yanıtla
 146. tuçe can

  eşimle dün ilişkiye girdim prezervatif yırtılması sonucu içime boşaldı bu sabah ertesi gün hapı alıcaktım ama sabah kalktığımda regl olmuşum acaba yine ilacı almam gerekli mi? ilaç almasam hamile kalma riskim yine varmı?

  Yanıtla
 147. gizem topkaya

  ertesi gün hapı kullandıktan sonraki gün adetim bitmesine rağmen kanamam oldu hamıle kalmıs olabılırmıyım ?

  Yanıtla
 148. aysu aslan

  merhaba bilginize çok ihtiyacım var beni aydınlatın ben ilişkimden sonra tehlike olduğunu anladım ve ertesi gün hapı aldım ama kullanmadan 2 saat sonra adet oldun içim rahat olmadığı için ertesi gün hapınıda adedim 2. gününde içtim yani ilşkiden 36 saat sonra ama şöyle bir durum var benim normal kanamamda kesildi birde merak ettiğim bir konu var ilişki sonrasında hemen adet olunursa hamilelik tehlikesi ortadan kalkıyormu lütfen beni bilgilendirin içim hiç rahat değil şimdiden teşekkürler…

  Yanıtla
 149. SORUN

  merhaba.adetim 10 gün gecikti dr basvurdum ve bthcg yaptırdım ama negatif çıktı.dr farlutal adet söktürücü verdi.farlutaldan bir tane içtikten sonra o aksam eşimle ilişkiye girdim ve içime boşaldı.ben şimdi norlevo kullanmama gerek varmı?yardımınıza ihtiyacım var.aradan 12 saat gecti erken cevap alabilirmiyim?yoksa üçüncü çocuk gelecek!….

  Yanıtla
 150. gsde

  mrb ben pazartesi saat 22:30 civarlarıda ilişkiye girdim içime boşaldı ertesi gün hapını alıcam salı günü sabah 9 da etkisi olurmu hamile kalırıyım lütfen cevap verin bana .

  Yanıtla
 151. İclal Gün

  Merhaba İlişkiden sonra garantiye almak için norlevo yada preven kullandıktan sonra Yan etkileri haricinde kalıcı bir sorun yaşanır mı ?
  Bu ilaçları reçetesiz temin etme imkanı var mıdır?
  Prospektüsde yazdığı gibi kullanıldıktan sonra etkisi kesin midir ?

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Merhaba İclal Hanım;
   Ertesi gün hapı diye tabir edilen preven ve norlevo isimli ilaçları eczanelerden reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. İlaçların prospektüsünde yazılan yan etkilerini ve kullanım şeklini okuduğunuzda etki oranının yüksek ve yan etkilerinin kalıcı olmadığını göreceksizin.. saygılar.

   Yanıtla
 152. asudincer

  ben regli bitiminden sonra ilişkiye girdim ilişkiden 24 aat sonra ertesi gün hapı aldım norlevo ikisinide aynı anda kullandım 1 hafta snra kanamam oldu ama normalinde 3 eylülde olmuştum hap içincede 17sinde tekrar oldum ama ve günüm geçti halla olmadm günüm geçmeden test yaptım negatif çıktıı 17 ekimde tekrar yaptım yine negatif çıktıııı ama hala hasta olmadım hamilemiyim degilmiyim ne yapıcam cevap dönerseniz sevinirim

  Yanıtla
 153. melis özlem

  Merhaba,

  2,5 senedir evliyim.Doğum kontrol hapı kullanıyorum ginera diye.Fakat bu ayki doğum kontrol hapım bittikten 2 gün gün sonra eşimle birlikte oldum. yani reglime 1 gün kala bizde garanti olsun diye norlevo ertesi gün hapı aldık. şuan 4 gün geçti ama hala regl olmadım.İlacın bu kadar geciktirmesi normal mi? doğum kontrol testi yapmalı mıyım?
  Rica ederim cevap bekliyorum.
  Şimdiden teşekkür ederim….

  Yanıtla
 154. bşra

  arkadaşlar size ne ya milletin namusundan yaptığı işte.kalkmış orda inşallah hamile kalırsınız falan diosunuz.size ne kardeşim elalemin cinsel hayatı sizi mi gerdi
  canı yapmak istemştr yapmştr bu kdr basit.gerizekalımısnz nesiniz yaa.bu ülke ztn sizin gbi namus mrklıları yüzünden bu halde! alayınız dedikoducu.

  Yanıtla
 155. mert akkaya

  anlamadığım bir konu. (eşimle ilişkiye girdik) gibi bir şey nasıl oluyor. evli insanlar zaten her gece olmadı 2 de bir ilşkiye giriyor. evli insanların ertesi gün hapı kullanaası doğru değil doğum kontrol hapı kullanmaları geerkiyor. gerçi anal ilşkiye girdik. ağzıma boşaldı, üzerine akıttı haile kalırmıyım sorularının sorulduğu güzel ükemde bunlarda olacak gibime geliyor

  Yanıtla
 156. alp

  merhaba;
  kız arkadasımla iliskiye girdikden tam olarak 51 saat sonra norlevo adlı ilacı aldık yanlız 2 sini bir aldı. tekrar 12 saat sonra 1 ilac daha almasına gerek varmı yoksa tek seferde 2 ilac birden yeterlimidir ?

  Yanıtla
 157. alp

  soruma cevap verdiğiniz için cok teşekkür ederim ..
  kız arkadasımda düzensiz olarak kanama görülmeye baslandı mide bulantısı bas dönmesi kusmada var … sizce hapın 51 saat sonra alınmasından dolayı etki etmemiş olabilirmi . yoksa kan gelmesi hamilelik riskini ortadan kaldırırmı …

  Yanıtla
 158. cansu

  iyi günler ben gecen ay 2 kez norlevo kullanmak zorunda kaldım yaklaşık 2 hafta sonra normal regl tarihimde regl oldum ama 1 hafta sonra yine kanamam oldu, kanamam olduğu halde hamile olabilir miyim bu ilaçlardan dolayı

  Yanıtla
 159. gokce

  merhaba
  ben düzenli olarak korunuyorum ve şu an regl dönemimdeyim erkek arkadaşımla reglmn ikinci günü ilişkiye girdik ve içime boşaldı regl dönemim bittikten sonra korunmaya devam edicem fakat yine de hamile kalma riskim var mı ertesi gün hapı kullanmalı mıyım?

  Yanıtla
 160. hapı yutttuk

  kız arkadasımın adet görmesine 1 hafta kala korunmasız ilişkiye girdik ve içine 3 defa boşaldım ilişkinin üzerinden 8 saat norlevo kullandık ve kız arkadasımın adeti 5 gün oldu gecikti acaba hamile kalmıs olabilir mi? cok acil cwp bekliorum simdiden tsk

  Yanıtla
 161. Aysu Doğan

  merhaba arkadaşlar. Ben sevgilimle 26 ocak günü sevglmle arka arkaya 2 defa ilişkiye girdim fakat 2.sinde spermler prezrvatften çıkmştı özel bölgeme değdiğinden korktuk. Bu yüzden 17 saat sonra norlevo kullandım. bugün 1 şubat ve 5buçuk gün geçti ilacı alalı. Sabah tuvalete gittğimde iç çamaşırımda koyu sarı bi akıntı vardı. Sonra peçeteyle kontrol ettiğimde kan geldi az miktarda. Fakat 5 dk sonra kesildi. Tam olarak ne olduğunu anlamadık :\ :( Lütfen birisi cevap atsın bana bu önemli bi konu…

  Yanıtla
 162. napıcam ben

  merhaba ben 2 hafta önce erkek arkadasımla birlikte oldum yalnız tam olarak içine girmedi ve içime boşalıp boşalmadığını bilmiyoruz…ama ben tedbir olarak ertesi gn hapı kullandım hemen aksamına yalnız ilaçın aynı anda alınması yazıyordu 2 hapı birden aynı anda içtim 2 hafta oldu ve 5 gndür benden cok az miktarda kan geldi bugnse akıntım vardı sarı renkte ve ufak ufak parcalar gelmeye basladı cok acık pembe renkte ve cok korkuyorum ne olmuş olabilir:(

  Yanıtla
 163. acil cevap lütfen

  selam sevgilimle ilişkiye girerken prezerwatıf yırtıldı ve içime boşaldı hemen vc ye koştum ıkındım spermler çıktı vajinamı yıkadım 10 dakika içinde NORLEVO nun 2 hapıda aynı anda içtim hamile kalmışmıyımdır olay bugün oldu.

  Yanıtla
 164. ezgizelda

  iyi gunler ben adet gormemım son gunlerınde ılıskıye gırdım ve hamıle kalma rıskım oldugundan norvelo hapından kullandım acaaba hamilemiyim ?

  Yanıtla
 165. cevabınızı bekliyorum

  15 yaşındayım erkek sevgilimle ilişki yaşadım.ne olur ne olmaz diye tedbir almak amacıyla bir kez ertesi gün hapı kullandım.ara kanamalarım olmaya başladı.bu durum kendiliğinden düzelecek mi ? yoksa düzenli olarak kullanmalı mıyım.

  Yanıtla
 166. gökhan metin

  ilişkiye gireli iki hafta oldu bi kısım içine bosalma söz konusu adedi 7 gün gecikti hamilemidir? yoksa hamileyse en kısa yöntem nedir? acil cevap

  Yanıtla
 167. yasemin

  meraba ben birsey merak ediyorum. adet düzensizliğimden dolayı yazz 24 4 adlı br ilaç kullanıyorum. hapı bıraktıktan hemen sonra duğunum olacak. sizce ara vermeden devam etsem ilaca.adetl olmamak için nasıl olur zararı var mıdır. ?

  Yanıtla
 168. duygu

  18 yasında bır kızım sevgılımle adetımden 3 gun sonra korunmasız ılıskıye gırdık içeride bişey oldu mu emın degılız ertesı gun hapı alsam nasıl kullanmalıyım nasıl bır haptır devamlı mı kullanmak gerek. bır kez yaptıgımız ıcın ne kadar sure kullanmalıyım ne zaman kesmelıyım bılgı verırsenız cok memnun olurum tesekkurler.

  Yanıtla
 169. pelin

  öncelikle merhaba duygucum ertesi gün hapı alıcaksın eczaneden 2tane birden içiceksin ve gittigin eczaneciye sor o sana anlatır bir kere kullancaksın zaten bu hapı en fazla 72 saat içersinde kullanmanız gerekli

  Yanıtla
 170. yaprak sever

  merhaba..
  18 yaşındayım ve bir hafta önce ilişkiye girdim. ilişkiden 2 saat sonra falan ertesi gün hapı kullandım ama hamile kalmaktan çok korkuyorum ve adetime de daha en az bir hafta var. test yapmak için beklemeli miyim? yardımcı olursanız sevinirim…

  Yanıtla
 171. Dertliyim Napsak

  Mrb ben 22 yaşında bir gencim kız arkadaşımla sürtünerek ilişkide bulunduk fakat kondom kullandım ne olur ne olmaz die. sonra Kondomu cıkrdım. cıkardıktan sonra tekrar sürtünerek ilişkiye girdik. vajina kanalına hiç girmedim fakat penis kanalından kalan sper parcacıkları varmış kız arkadaşım korktu ve ertesi gün hapı aldık 12 saat icinde 2 hapıda aynı anda attı. Yan etkisi hiç görünmedi bu işlem tam doğurganlık haftasında oldu kız arkadaşım cok korkuyor. Benide bunalıma soktu.Bu hapı attıgında hami kalkma olasılıgı nedir. Adet görmesine 2 hafta var daha adet görme olasılıgı yüksek mi yardımcı olun lütfen

  Yanıtla
 172. matmazel

  Merhaba 21 yaşındayım.bakireyim,dün saat 14:00 civarı erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olurken penisi içime girmedi fakat biraz ucu içime doğruyken çekemeyip içime boşaldığını söyledi. saat 16:00 civarı nöbetçi eczane bulup ertesi gün hapı aldım ve ilacın içindeki 2 tableti 40 dakika arayla yuttum. hamile olma ihtimalim var mı ne yapmalıyım şimdi? adet günüme normalde 10 gün falan var. adet günümümü beklemeliyim? lütfen yardım edin. teşekkürler

  Yanıtla
 173. aldanmayınnn

  merhabalar.Eşimle İlişkiye girdikten sonra hemen ertesi gün hapı norlevo aldık.Ve aynı şekilde iş yerinde çalıştığım diğer evli arkadaşımda ertesi gün hapı kullanmış.Ben 12 haftalık arkadaşım ise 13 haftalık hamile.Doktorumda bu tarz olguların oldukça fazla olduğunu söyledi.Aldanmayın derim.

  Yanıtla
 174. s.atik

  ya ben evlenene kadar ertesi gün hapı ne bilmezdim 4 yıllık evliyim kullanmak zorunda kaldım bir kere.ama şu kızlara neler oluyo bilmiyorum zamane kızları mı desem acaba aceleleri ne ki daha nasıl bakıyorlar ailelerinin yüzüne ben evlendim bir hafta sonra annemin ve babamın yüzüne bakamadım utancımdan EVLİ OLDUĞUM HALDE?????

  Yanıtla
 175. gulsen uzun

  mrh ben erkek arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdim fakat şimdi korkuyorum hamile kalırmıyım şuanda adet olmama zaten 3 gün var ama yinede korkuyorum bugun eczaneden farlutal diye ilaç aldım ilişkiden hemen bir saat sonra ama bu hamile kalmamı engellermi yoksa norlevo alıcam üzerinden çok geçmeden

  Yanıtla
 176. esra

  ayrıcada ınsanların ozel hayatından sıze ne kım kımınle ne ıstıyorsa onu yasar hala kadınların kafasına degıl bel altlarna gore yargılanması gercekten cok gerıcı

  Yanıtla
 177. BUSRA UGAR

  Merhaba banu hanım erkek arkadaşımla ilişkiye girdiğim esnasa condom yırtılmıs nasıl olduğunu anlamadık en son gördüğümüzde şok içerisindeydik.5 dk sonrasında NORLEVO kullandım 2 birden aynı anda ama inanılmaz korkuyorummm.Hamile kalırmıyım :(

  Yanıtla
 178. hasret kalkan

  merhaba ben 11 yaşında 1kız cocuk anesiyim hamile kalmaktan cok korkuyorum cünkü bir erken dogum gercekleştirdim 7 aylık dogum yaptım ve kaybetik şimdi renkli dönemimin bitmesine yakin bide 10 gün sonra birlikte olduk habı icicem ama koryorum hamile kaldıysam hap bebege zarar verirmi

  Yanıtla
 179. pinar

  Merhaba… ben cumartesi gunu ilk cinsel iliski deneyinimimi yasadim asiri derecede kanamam ve agrim oldu…prezervatifle birlikte olduk daha sonra bitince bizde durduk fakat aradan bikac saat gectikden sonra yine bi yakinlasma oldu aramizda vre bana icime bosalmadigini soylemesine ragmen ben aradan 12saat sonra ertesi gun hapi aldim… Kafamda olusan soru!! Bundan uc hafta once kaza yapmistim bu kazanin sonucu adetim zaten yaklasik on gun erken geldi ve ben bilmiorum hangisini hesapliyacam… eger kazada gelen adetimi hesaplasam yaklasik birliktelikden 10 gun sonra adet olmaliyim… digerinu hesaplasam uc hafta var yaklasik… kafam cok karisik… goguslerim sis dun gece hafif bi kanama gordum ic camasirimda iki uc damla… ve bu ilacin etki edip etmedigini nasil anliyacam yardim edin lutfen!! Ben yurtdisindanim vr aldigim ilacin adini bilmiyorum ama icinde tek bitanr vardi… kendimi cok tuhaf hissediiyorum yardimutfen :-(

  Yanıtla
 180. bbrr

  @pinar

  merhaba pınar. öncelikle şunu söyliyim, ertesi gün hapının etkili olmaması gibi bir ihtimal yok, ki sen 12 saat sonra almışsın. yani bu konuda şüphen olmasın. kanama olması normal, zaten bu şekilde dışarı atıyor. kanamalar genelde regl gibi şiddetli olmuyor, daha az gerçekleşiyor. tabi bu bünyeden bünyeye de değişebilir. regl düzenine gelince, zaten bozulmuş olan düzenini bu hap biraz daha bozacağı için, senin o düzeni boş vermekten başka çaren yok. hiç beklemediğin bir zamanda regl olabilirsin. bundan sonraki düzenini ona göre takip edersin. gerçi ikinci ay da bu düzensizlik büyük ihtimal devam edecektir ama bunların hepsi normal. söyleyebileceklerim bu kadar. umarım yardımım dokunmuştur.

  Yanıtla
 181. jery hrmn

  ilişkiden hemen sonra ertesi gun hapı kullandım aradan 5 gun gectıkten sonra 3 gun suren yogun bı kanamam oldu. hamıle olma olasılığım var mıdır??

  Yanıtla
 182. defne06

  ertesi gun hapini kullaninca zaten insanin adet gunu de degisiyor. 5 gun gec olabiliyor. o hap cok guvenli ilk 24 saat icinde alindiginda. bence rahat ol. kanamanda olmus zaten

  Yanıtla
 183. su ersoy

  merhabalar.ben adet olmama bır kac gun kala eşimle birlikte oldum ve içe boşalma durumu oldu.ilk 24 saat içinde ertesi gün hapı kullansam ne sonuc veriri acaba.acilen cevabınızı beklıyorum

  Yanıtla
 184. mustafa

  alişkiden hemen sonra hap aldım bir gün sonra sıvı geldi bir hafta sonrada adet oldum hamile oldugumdan şüpeliyim lütfen yardım edin

  Yanıtla
 185. yengeccc

  Adetimin son günü ertesi gün hapı kullandım 12 saat arayla ve adetim bir hafta gecikti doktora gittim ultrasonda yumurtalıklarımın hızı yavaşlamış ve doktor adet getirici hap verdi adet ne zaman olurum hamile kalma ihtimalim var mı

  Yanıtla
 186. burçin

  yaklaşık bir buçuk ay önce erkek arkadşımla ilşkiye girdik ilşkiye girdğimizn ertesi günü bir daha ilşkiye girdik ve ben yarım saat sonra norlevo içtim bir hafta sonra adet oldum şimdi aradan 1 aydan fazla zaman geçti ben hala adet olmadım ve karnımda şişlik hissediyorum kasıklarımda ağrı oluyor karnıma bastırdğımda rahmimde ağrı hissediyorum ve bulantımda var bulantılarım için erken mi yoksa psikoljkmi oluyor adet olucak gibiym ama olmuyorum acaba hamilemiyim yardımınız için şimdiden tşk ederim.

  Yanıtla
 187. yagmur sude

  yengeç 2 hapı birlikte yutman gerekiyo reçeteyi nie okumuyosun .
  burçin adet kanaması olan biri hamile olamaz zaten m.etme

  Yanıtla
 188. yaso

  yuh yani hiç kocasıyla ilişkiye giren yok heralde yazık yazık.. herkes erkek arkladaşından hamilemiyim diyo ne günlere kaldık. b,ide utanmadan yazıyosunuz….

  Yanıtla
 189. yılmaz

  Mrb’Lar ilişkiye gırdıkden 8 saat sonra ertesi gun hapı aldık 2sını bırden aynı anda ıcerek ve 15 saat sonra surekli bı kanama olmaya basladı adet olmaya daha 16 gun varken bu hamılelık rıskı olustururmu Lutfen yardım edersenız cok sevınırım

  Yanıtla
 190. Trn

  Merhabalar

  NORLEVO nun yan etkilerinin arasinda gogus agrilari da var midir
  Norlevoyu kullanali 2 hafta oldu
  Su anda gogus agrisi cekiyorum doktora gidecegim fakat norlevo etkisi olabilir mi onu ogrenmek istiyorum?

  Yanıtla
 191. FATOS

  adettimden bir gün sonra ilişkiye girdim 4 saat sonra kanama oldu sizce gebelik olma olasılığı nasıl

  Yanıtla
 192. acill

  Merhabalar. Ben kiz arkadasimla iliskiye girdikten sonra prezervatifin yirtik oldugunu fark ettim hemen yarim saat sonra norlevo icti. Ilacin yan etkileinden hic birini gormedik ve de bu ilac etkili bir ilac mi yani gercekten gebeligi onluyormu aserim ve izindeyim izinim yakinda biticek acil cevap verirseniz sevinirim. Kullanipta faydasini goren varmi acaba ?

  Yanıtla
 193. Gg

  Bana yardim edin lutfenn 2 gun once iliskiye girdim ve ertesi gun hapi aldim ve tekrar bugun iliskiye girdik ve biraz dikkatsizlik oldu ve ben 2 gun arayla norlevo kullansam ne gibi yan etkilerini gorurum?

  Yanıtla
 194. gül güllü

  slm dun erkek arkadsımla ılıskıye gırdım içime bosaldı yaklasık yarım saat bır saat sonra norlevo kullandım az da ıçkılıydım acaba ıçkılı olmak ılacın etkısını oldururmu ve gercekten etkılımı bu ılaç yardımcı olursanız sevınırım

  Yanıtla
 195. Ae

  Ertesi gün hapı kullandım 1 hafta içinde az az lekeler gelmeye başladı 20 gün oldu ve halen devam etmekte Ve ben kadın doğum doktoruna gittim yumurtaliklarımda kist olduğunu söyledi çikolata kıstı değilmiş kanamalı kist olduğunu öğrendim yasmin verdi 15 günden beri kullanıyorum lekelerim hala devam ediyor ve kasıklarımda ağrılar oluyor konu ile bilgisi olan varsa cevap yazarmısınız korkuyorum iç kanama olabilir demişti doktor gerçekten yasmin kıstı tedavi editörümü.

  Yanıtla
 196. lale

  mrba banu hanım
  ben norlevoyu adetimin ortasında iki defa kullandım ikincide az kanamam var iki gundur bu adet kanaması mı oluyo yoksa normal kanama mı hemen cvp verırsenız coook sevınırım tsk..

  Yanıtla
 197. pelin

  erkek arkadsım eline bosaldı 1-2 dk sonra benim vajinama dokundu eczacı norlevo almana gerek yok dedi ama yinede içtim hamilelik söz konusu değildir dimi lütfen cevap verin çook korkuyorum

  Yanıtla
 198. pelin pervin

  Merhaba banu hanım adetimden 1 hafta sonra erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ama içime boşalma olmadı ama erkek arkadaşım dışa çıkardığı sırada içeriye temas edebileceğini söyledi ve ben çok tedirgin olduğum için ilişkiden 4 saat sonra norlevo hap aldım ve 24 saat içinde 8 saat arayla iki hapı birden kullandım yaklaşık 17 gün sonra tekrar normal bir kanamam oldu sizce tedirgin olmam gerekirmi hamile kalma olasılığım nedir lütfen yardımcı olurmusunuz:( teşekkürler.

  Yanıtla
 199. Aysın

  Merhaba ben bir ay içerisinde 5 kere bu hapı kullanmak zorunda kaldım ve regl bozukluğu. Yüzünden hastaneye gittim doktorum bana yasmin isimli bir ilaç verdi ama ben tekrardan oldu ve ne yapmalıyım ertesi gün hapı icmelimiyim dogum kontrol hapinada dun ki ilişkimden sonra başladım yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 200. yağmur zengin

  selam ben doğum kontrol hapı kullanırken ilişki öncesi ertesi gün hapı aldım bu bende gebeliğe yol açarmı acaba?kısa sürede cevabınızı bekliyorum…iyi günler.

  Yanıtla
 201. yln

  merhaba.
  Dun nısanlımla surtunurken ustume bosaldı bıraz, henuz bı bırlıktelık yasamadık 2 saat sonra ertesı gun hapını 2sınıde kullandım. Fakat asırı bır karın agrısı halsızlık ve hafıf mıde bulantılarına sebep oldu. Sabah kalktıgımda agrım hala devam edıyor ara ara sancılanıyorum. Sanırım ılac kullanımı ardından kanamaya neden oluyormus, bunun kızlık zarıyla bı etkısı olabılırmı bıde bu tur yanetkılerıyle olması normal mı? adet duzensızlıgıne neden olur mu? Tesekkurler

  Yanıtla
 202. ezo

  ben adettım bıttıkten sonra ılıskıye gırdık esım ıcıme bosaldı ertesı gun ılacı aldık ogun aksam ıctım suanda kanamam var acaba sakıncası varmıdır ıcım rahat degıl daha hıc cocugum yok ayrıca ılgılenırsenız sevınırım

  Yanıtla
 203. kardelen

  merhaba
  adetimin 15, günündde nişanlımla birlikte olduk. yani 19,01,2013 de. prezarvatif yırtıldı. hemen gittim yıkadım. aynı gece sonrasında 2 defa daha beraber olduk ama bu sefer herhangi bir boşlama olmadı. 12 saat sonra ertesi gün hapı aldım. ama adetimin gününden önce olmasına rağmen henüz adet olmadım. ve kan testi yaptırdım negatif çıkıyor. ve ilacın yan etkilerinde miğde ağrısı oluyormu. yaklaşık 10 gündür miğde ve kasık ağrısı çekiyorum. kan testinde negatif çıktı ama hamile olma olasılığım varmıdır???

  Yanıtla
 204. nur

  ben 18 yaşndaym nişanlımla kaç kez ilişkiye grdk ve bi ayda iki kez norlevo hapı yuttm.kanamam düzenli olmasına rağmn yuttuğum zaman kanamam 9 gün sürdü.şuan tekrar yuttum ve on üç gün sürdü ve hala devam ediyo bi sorun mu var lütfen korkyrm.teşekkürler

  Yanıtla
 205. evo

  merhaba admin 1 ay oldu ilacı kullandıgım ama adetlerım duzensız ve kokulu oluyor ve rengı kan gıbı degıl çok korkuyorum cvp atarsanız

  Yanıtla
 206. su ay

  mrhb adettımden 4gun sonra esımle ılıskıye gırdım ve ıcıme bosaldı esım norlevo iceceym ıcın ama ben icmedım dılımın altında tutdum ve suyla kargra yapıp tukurdum bı etkısı olmaz dımı cunku ben ıstıyorum hamıle kalmak esım ıstemıyo oyuzden yutmus gıbı yaptım lutfen yorum yaparmısınız

  Yanıtla
 207. sema

  Norlevo kullandim ve adetim 10 gun gecikti evde ikikere test yaptim negatif cikti.doktora gittim kan tahlili yapti oda negatif cikti cok sukur bu ilac yapiyomus gecikme ilac verdi boyle olanlar korkmasin ben cok korktum..

  Yanıtla
 208. serap

  mrb ben erkek arkadaşımla bu yazımdan altı gün önce ilişkiye girdik ve içine boşalma oldu. ve hemen ertesi gün saat 3 civarları ben norlevo denen ertesi günü hapını aldım ve alır almaz da bir saat içinde kanamam başladı ve halende azalmadan devam etmek de .adetimin de bu aralar olmam gerekiyordu .ama bu kanamanın kesilmemesi de beni endişelendirmeye başladı.çünkü ben de rahim kalınlaşması tedavisi görmüştüm o zamanda kanamanın kesilmesi için orgametril kullanmıştım iki şişe ve şuan acaba kesilmesi için hekime gitmem lazım mı.. cevaplarsanız sevinirim..kanamam koyu renk de ve pıhtılaşma da oluyor arada..teşekkürler..

  Yanıtla
 209. Cansu

  Merhaba,dün gece erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ilişki sırasında prezervatif içimde kaldı ama boşalma olmadı farkeder farketmez çıkardı.Adetim yaklaşık bir hafta önce bitti.Hamile kalma riskim var mıdır? Ertesi gün hapı almalı mıyım?

  Yanıtla
 210. sibel baran

  banu hanım ben adet bitim 20 sınde esımle bırlıkte oldum konmasız 6 saat sonra ertesı gunu hapı kullandım ve suanda adetım 7 gun gectı hamılemıyım yoksa ertesı gunu adetı ertelermı

  Yanıtla
 211. esra

  merhaba ben ertesi gün hapı kunlandım ve 2 gün sonra tekra adet oldum sizce normal mi bu durum..adet olalı 10gün olmuştu…

  Yanıtla
 212. Eylem

  Merhabalar banu hanım adetim 03.tem.2013 te bitti erkek arkadaşımla 05.tem.2013 te iliskiye girdik 2 saatsonra ertesi gun hapinin 2 sini birden ictim adetim bittikten tam 6 gun sonra yani 09.tem.2013 te tkrar adet oldum normal bir sekilde adet oluyorum bu normal mi sizce lutfen cevap?

  Yanıtla
 213. kadir

  kanamam yenı bıtmıstı ilişkiye girdim sabah 12 saat sonra erdesı gün hapı içtim 3 4 sefer adet oldum aralıklarla 4 ay geçtı son ay hala adet olmadım mıdem bulanıyor ve karın ağrım oluyor bır kaç gün oldu ama 1 ayı geçiyor hala adet olmadım sağ kolumdada arada kasılma oluyor uyuşma kurtlanma ve kansızlık ilaca kullanmaya başladım adet olmadım böle oldu hamıle miyim yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 214. Sema balta

  Merhaba banu hnm. Ben bir hafda önce ilişkiye girdim ve 2 kere içime boşaldı hap kullanmadım bir hafda aralıklı tekrar girdk ve şuan ertesi gün hapı alsam bir hafda önceki tuttuysa zararı ne derece olur

  Yanıtla
 215. Berna güvener

  Merhaba ben bir ay içinde iki kez ertesi gün hapı kullandım .en son regli dönemimde erkek arkadaşımla ilişkiye girdim koruma olmadan. Ertesi gün hapı aldım sanırım üçüncü gününde ikisini aynı Anda içtim reglim biteli yaklaşık bir haftayı geçti. Regli gibi değilim ağrım yok ama sabah bi kanamayla uyandım hala devam ediyor ne yapmalıyım bu ne olabilir ?

  Yanıtla
 216. nazz90

  Merhaba. Adetim26.10.2013 bitti ve sevglmle iki gun sonra iliskide blndk korndgmz halde 12 saat sonra ertesi gün hapini aldım 05.11.2013 kanamam basladi normalde her ayin 20.sinde geliyordu adetimin erken gelmis olmasi sorunmudur sizce? ..Teşekkürler. .

  Yanıtla
 217. şirin

  merhaba banu hanım ben norlevo ilacını ayda iki kere iki hafta arayla aldım acaba bir riski var mı?

  Yanıtla
 218. mehtap

  Merhaba banu hanim size acil bir soru sormam lazim 9 aralikta erkek arkadasimla korunmasiz surtunme yoluyla iliski yasadik ve erkek arkadasim hic bir sekilde zorlamadi bosalmadi zarima ellemedi hala kizligim duruo bani hanim sadece penisinin bas kismini girdirdi ve ileri geri yapti zevk suyu geldi mi gelmedimi bilmiyoruz 14 de aybasim olacak gibi hissediorum acaba gebemiyim ne olursunuz hemen cevaplayin 3ve gidince hemwn dusa girdim

  Yanıtla
 219. kubra akyol

  Merhabalar benim 7aylik bir bebeğim var eşimin içime boşalması sebebiyle ertesi gün hapi kulanmam gerekiyor ama süte zarar verirmi bebeğim ek gıda almıyor ve adet sonrası ilişkiye girdik

  Yanıtla
 220. Elif karaca

  Esımle ılıskıye hırdıkten 1 2 saat sonra ella içtim normalde norlevo kullanıyodum ama norlevo u yasaklandıgını soyledıler ve bunu aldım yorumları okudugumda herkz en fazla 2 hafta ıceresınde adet oldugunu soyluyor bende byle bır durmsoz konusu olmadı suanda mıgde bulantılarım ve bacaklarımı kendıme cekerek oturdugumda kasıklarımda bır agrı hıssedıyorum hamıle olasılıgım varmı sızce lutfen yardım edın

  Yanıtla
 221. zeynep atarer

  merhaba ben dun ella ve bugun noveldı galıba ondan aldım ust uste ıkı gun esım kullan bır terslik olmasın dedı ama korkuyorum yan etkısı cokmu yasarım garantiye alalım dedık ama mıdeme sakıncası olurmu

  Yanıtla
 222. İkrââ Ay

  Adetime 2-5 gün kala eşimle ilişki yaşadık daha önce norvela kullandım hamilelik olmadı ama pozisyon olarak üstte ben vardım. Şimdi ise 5 gün önce ilişkiye girdiğimizde altta ben vardım ve belimde yastık vardı boşalma oldu 11-12 saat sonra Ella kullandım ve 4 gün geçti ne kanama nede ağrı hiçbir belirti olmadı sizce hamilemiyim. Adet düzensizliğim var bu tarihlerde olmam gerekirdi geçen aya göre

  Yanıtla
 223. yasemin şen

  ertesi gün hapı içip hemen ardından kanda gebelik testi yaptırdım fakat bu test geçen ay ki şüpheli durum içindi. acaba hap bu test sonucunu yüksetir mi yada ne etki yapar.

  Yanıtla
 224. ceren

  Erkek arkadaşım ile adetimin son günü sürtünme yoluyla ilişki yaşadık bakireyim erkek arkadaşım da boşalmadı fakat zevk suyunun gelip gelmedigi hakkinda bir fikrimiz yok, uzerine de 12 saat sonra ertesi gun hapini( yan etkileri ve yaşım nedeniyle) sadece bir tanesini aldım olayin üstünden 5 gün geçti ve cok hafif kanamam oluyor hamile olma ihtimalim ne kadardır yardımcı olursanız çok çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim  

  Yanıtla
 225. Tuğba

  Yaklaşık iki hafta önce ilişkiye girdim ve 10 saat sonrasında önlem için ella hapını kullandım. Adet günümün üzerinden 11 gün geçti. Ve hala adet görmedim ne yapmam gerekiyor acaba.

  Yanıtla
 226. ceyci

  aralık ayının 3nde erkek arkadaşımla korunmasız olarak ilişkiye girdik ama tam olarak içeriye boşalma olmadı her ihtimale karşı 12 saat sonra ella ertesi gün hapı kullandım.adetim tam 32 gün geçti.ilişkiye girdikden ilki 15 gün olmak üzere belirli aralıklarla test yaptım en son testi yaptığımda tam 1 ay geçmişti negatif sonuç çıktı bu durumda gebelik riski varmıdır ve doktora gitsem sadece kan testi yaptırmam yeterlimi gebelik diye belirtmelimiyim ilaç kullandığım anlaşlırmı

  Yanıtla
 227. ogzz

  Mrb banu hanim uc gun once kiz arkasimla adetinin ilk gunu oldgu halde iliskiye girdik kornmazsz ve icine bosaldim ve 2 saat snra ertesi gun hapi aldik hamile kalma olasiligi nedr adetinin kesilmesi normalmidir. 3 gundrde kusuyo lutfen cvap…

  Yanıtla
 228. feride turk

  Merhabalar ben araligin 27sinde adet gordum..esimle ocagin 16sinda beraber olduk..5 defa ust uste korunmasiz birlikte olduk ve hata olmadi ama en sonuncusunda yani 5.sinde yanlislikla icime bosaldi..sperm cok azdi..o an hemen lavaboya gidip kucuk abdestimi yaptim..30-35 dk icerisindede ella kullandim..bugun 24 ocakta sabah uyandigimda cok az bir kanamam oldugunu gordum bel ve kasik agrimda mevcut..bu durum nedir? ara kanamamidir?

  Yanıtla
 229. alev Yıldırım

  Erkek arkadaşımla ilişki yaşadım 2 keziçime boşaldı sonra gebe kalmamak için ilaç aldım ve 46 saat sonra gene ilişki yaşadım geçen ayin 1 inde adet olmuştum ve 10 bitmişti ama hala adet olmadım test yaptım negatif çıktı sizce neden adet olmuyorum

  Yanıtla
 230. alevv

  Ella haptan 2kere kullandım . Adet olmadm 15 gündür test yaptım negatif çıktı . Dünden beri adetim başladi gibi ama cok az geliyo kan orkid kullanmaya bile gerek yok günlük ped bile çok gelir. Acaba hamilemiym yardımcı olurmusunuz lütfen…

  Yanıtla
 231. İsmail koç

  Hapı kullandık sonrasında test yaptık bişey cıkmadı , 3 gün sonra tekrar kullanmak zorunda kaldık , ve sonrasında 10 günlük bi gecikme oldu , hamile kalma olasılığı nedir LÜTFEN YARDIMCI OLUN LÜTFEN !!

  Yanıtla
 232. seda

  Meraba lutfen yardmci olun .adet olmama bi hafta vardı erkek arkdsmla korunmasz ilski yaşadım icme bosaldgni htrlamyorm.iliskiden 4 yada 5 saat sonra da ertesi gün hapı aldim ictim.iliskinin ertesi günü kan gldi kahve ve pembe tonlarında acaba adet mi oldum eğer adet kanamasi ise halen olyrm 6gün dür bu hamilelik belirtsi olabilir mi yardm edin Ltfen. Vee de erkek arkdsmla bu dongude prezervatif yoluyla korunmali ilskye grdik ama yinede Korkyrm hamile mym yardm edin. Ve ilskiden snra banyo olamadm acba sperm flan kalms olablr mi .Nlur yardm edin

  Yanıtla
 233. burcu koy...

  Ben her ayin 4 ile 6 si gibi adet oluyorum adetime bIr hafta kala esimle iliskiye girdim ama sadece zewk suyu geldi sperm dsari akitildi her ihtimale karsilik ertesi gun hapi kullandim 24 saat icnde ama adetin bugun oldu 07.04.2015 daha da gelmio sizce hamile olma riskim warmi we ne zaman test yapmaliyim

  Yanıtla
 234. acil cevap

  Sevglmle ilişkiye girdik saat 12 civariydi.içime boşaldı Ertesi sabh berbat bi kasık agrım vardı ve saat 10.30 gbi tekrar ilişkiye girdik saat 2 gbi ella kullandim kullanmadan 1 saat önce doktora tahlil vermistim kullandıktan 1 2 saat sonra tahliller de gebelik çıktı. Fakat henüz rahimde olduğunu söyledi doktor ultrason da gozukmedigini icmi dısmı olduğu farkedilmedigini söyledi. Sizce bi yanlış anlaslma varmıdır ?

  Yanıtla
 235. korkuyorum

  sevgilimle ilişkiye girdik ve içime boşaldı ertesi gün ella hapını içtim içtikten 10 dk sonra yenıden ılıskıye gırdık bu sefer ıcıme bosalmadı sorun olur mu???

  Yanıtla
 236. feraye

  erkek arkadasım ıcıme boşaldı 12 saat sonra ella ıctım hamıle kalırmıyım adet olmadım dha

  Yanıtla
 237. meltem

  Erkek arkadasimla iliskiye girdikten 15 saat sonra ertesi gun hapis kullandim ic camasirlarimiz vardi iliskiye girerken ama yinede endiseliyim eger sperm girmediyse icime kan gelmemesi normal mi?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>