Anne olmak istiyorum !

 Anne olmak istiyorum !

Artık sizde anne olmak istiyorsunuz. Adetleri düzenli olan bir kadında gebelik için en uygun zaman, adet gördüğünün ilk gününden itibaren 11 ila 17’nci günler arasıdır. Eğer bu günlerde cinsel ilişkiye girerseniz hamile kalma şansınız artar..

 • Sizce en sağlıklısı planlı hamilelik mi, yoksa sürpriz olanı mı?hamis1.jpg

Planlı hamilelik hem kadın hem de bebek için en sağlıklısıdır. Doğum kontrol hapını bırakır bırakmaz hamile kalan kişilerin bebeklerinde kromozom anomalisi olma ihtimali yüksek olduğu için, hapların bırakılmasından en az 3 ay sonra hamile kalınmalıdır.

 • Bir kadın hamileliğe kaç ay önceden hazırlanmalı?

Öncelikle kadın fiziksel ve ruhsal açıdan anneliğe hazır olmalı. Özellikle doğum kontrol hapları kullanan kadınlar en az 3 ay önce hapları bırakmalı, geçen sürede kontrollü cinsel ilişkide bulunmalı. Hamile kalmadan 2 ay öncesinden başlayıp, hamileliğin ilk 3 ayında da devam edecek şekilde günde 0.4 mg. folik asit kullanımı, bebekte sinir sisteminde problem olma ihtimalini yüzde 80 azaltır. Eğer annenin daha önce böyle problemli bebeği varsa folik asit kullanımının günde 4 mg. olması gerekir. Bir ailede daha önceden sinir sistemi sorunlu bebek varsa; bir sonraki gebelikte kadının yine aynı problemle bebek doğurma ihtimali yüzde 3-5 daha fazla artmıştır.

YATAKTA BİRAZ BEKLEYİN

 • Hamileliğe hazırlık için neler yapmalı?

Anne adayı üç ay öncesinden genel bir check-up’tan geçip, smear testi ve jinekolojik muayene yaptırmalı. Türk kadınlarının büyük kısmında anemi (kansızlık) olduğu için anemi araştırması yapılmalı. Anemisi varsa hamilelik öncesi normal seviyeye getirilmeli. Enfeksiyon hastalıkları açısından da anne adayı taranmalı. Hepatit B, C, HIV ve kızamıkçık virüsleri bizim için gebelikteki en büyük sorunlardır. Eğer annenin kızamıkçık açısından bağışıklığı yoksa mutlaka kızamıkçık aşısı yapılmalı. Bu da hamile kalmadan en az 6 ay önce planlanmalı. Eğer hamilelikte kızamıkçık geçirilirse; bebekte ağır sakatlıklara yol açmaması için gebeliğin sonlandırılması gerekebilir. Bu arada kadın sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kendini uzaklaştırmalı. Eğer ağır bir iş hayatında çalışıyorsa bunu yeniden organize etmeli.

 • Ne sürede çocuk olmazsa çift sorun olduğundan şüphelenmeli?

Normalde bir sene korunmamasına rağmen çiftin çocuğu olmamışsa ‘neden olmuyor’ diye araştırmaya başlaması gerekiyor. Anne ve babanın yaşı eğer 35 ve üzerinde ise gebe kalma süresi 6-8 aya iner. Sonrasında zaman kaybedilmeden uzman bir hekimden yardım alınmalı.

 • Çocuk sahibi olmak için ne zaman seks yapmalı?

Adetleri düzenli olan bir kadında, hamile kalmak için en uygun dönem; adetin ilk gününden itibaren 11 ila 17’nci günler arasıdır. Bu günlerde cinsel ilişkiye girmek hamile kalma olasılığını arttırır. Cinsel ilişkiden sonra hemen yataktan kalmamak, vajinanın yıkanmaması gibi yöntemler de hamileliğin oluşmasında etkilidir.

HER GECE SEKS GEREKMEZ

 • Her gün seks yapmak çocuk ihtimalini artırır mı?

Önemli olan kadının yumurtlama dönemine yakın günlerde cinsel ilişkinin yaşanmasıdır. Her gece ya da gün aşırı seks yapılması, sonucu etkilemez. Adetleri düzensiz olan kadınlarda yumurtlama gününü tam olarak tayin etmek güç olabilir. O zaman vücut sıcaklığını ölçmek, işe yarayan bir işlem olabilir. Yumurtlamadan hemen sonra vücut sıcaklığı arttığı için adet dönemi test edilebilir. Bunu takiben 11 ila 17’nci günler arasında cinsel ilişkiye girildiğinde gebelik elde edilme olasılığı yükselir.

 • Çocuk yapmak için özel afrodizyaklar faydalı olur mu?

Birtakım bilimsel araştırmalar; kız çocuk isteyen anne babaların hamile kalınmadan 4-5 ay önce vitamin ağırlıklı beslenmesinin etkili olduğunu gösterdi. Hem anne hem babanın protein ağırlıklı diyet yapmasının ise çiftin erkek çocuk ihtimalini arttırdığı söyleniyor.

Anne olmak istiyorum !” üzerine 250 düşünce

 1. burcu

  ben yaklaşık 1 yıldır hamile kalamıyorum, ilk evlendiğim dönemde 7 ay kadar doğum kontrol hapı kullandım ve hapı kestikten 2 ay sonrasında bebek istemeye başladık fakat baştada yazdığım gibi 1 yıla yakın süredirde bebeğimiz olmuyor. tüm hormon testlerimi yaptırdım normal çıktı. sizce sebep nedir? psikolojik olabilrmi?

  Yanıtla
 2. banu

  MERHABA BURCU;
  Neler hissettiğinizi anlayabiliyorum..
  Psikolojik olabileceğini sanmıyorum, Kısırlığın nedeni istatistiklere göre yaklaşık olarak % 50 kadın, % 50 de erkeğe aittir. Kısırlık Sorununda Erkeğin Değerlendirilmesi Safhasında; spermiogram yani meni incelemesi, kanda testosteron, FSH (kaslardaki güçsüzlük ve erime) ve prolaktin ölçümü ile ürolojik muayene yapılır. Normal bir semen 2-5 ml olup her milimetrede en az 20 milyon sperm içerir ve bunların yüzde 50 snden fazlası hareketlidir. Çok az sayıda beyaz küre içerebilir. Eğer sperm değerleri normalin altındaysa o zaman hormon analizi yapılır. Ürolojik muayenede testislerin durumu ve varikosel olup olmadığına bakılır. Varikosel, testislere kan taşıyan damarların genişlemesine ve kan akımının yavaşlamasına neden olur. Bu da testis içinde sıcaklık artışı yapar, sperm kalitesi ve hareketliliği olumsuz etkilenir. Yani kısacası eşinizin de gerekli muayeneleri yaptırması gerekiyor. Umarım kısa zamanda bebeğiniz olur.

  Yanıtla
 3. sema

  merhaba ben 2 aylık evliyim fakat çocuk istiyoruz evlendiğimizden beri hiç korunmadık normalde 5 gün sonra adet günüm fakat dün akşam kahverengi siyah rengi arası birkaç damla kan geldi ve 1-2 saat başka bişey gelmedi daha sonra sancıyla birlikte normal adet kanaması gibi kanamam geldi ve 2. günüm hala ağrılı bişekilde devam ediyor sebebini çok merak ediyorumnormal bişeymi bu yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

  Yanıtla
 4. leyla

  slm arkadaşlar 4 senelik evliyim cocugum olmuyor evlendigim ilk günden bugüne kadar hiç korunmadım sorunda yoktu ama son gittigimiz doktor eşimde varikosel oldugunu söyledi ve 1 ay önce amaliyat oldu acaba olurmu diye kafam cok karışık allah kimseyi evlatsız bırakmasın cok zor cevaplarınızı bekliyorum

  Yanıtla
 5. ayşe

  merhabalar ben yaklaşık 1.5 senedir doğum kontrol hapı kullanıyorum ve eşimde bende bir sene daha bebek yapmayı planlamıyoruz.anca bir haftadır ilginç karın ağrılarım ve kokulara karşı duyarlılığım bunun sonucundada mide bulantım oluyo.doğum kontrol hapını kullanmayı hiç kesmedim ama arada adet sonrası 7. günde başlamayı şaşırabiliyorum yani 7. değil de 8. gün ilaca başladığm zamanlar oldu.
  yüzdesi düşük de olsa hamile olma durumum sizce varmı? böyle bişey mümkün mü?

  Yanıtla
 6. selcann

  meraba ben selcan.er ay düzenli olarak adet görüyorum.Eşimle çocuk istiyoruz ikimiz de gereken bütün tahlilleri yaptırdık.Doktorlar bi sorun olmadığını söylüyor.bu ay adetim 5 gün geçikti.adet sancısına benzer sancılarım oluyo ara sıra.test yapmadım hamile olabilir miyim

  Yanıtla
 7. miray

  4 aylık evliyim,hiç korunmadık ama hala bu süre içinde de hala hamile kalamadım,eşim ve ben üzülmüyoruz,olmuyor diye üzülmek için daha erken diyoruz.ama çevremdekilerin sürekli soru sormalarından bıktım.artık benimde psikolojim bozuldu acaba sorun mu var demeye başladım kendi kendime.doktora danışmak için erken değil mi?

  Yanıtla
 8. buse

  merhaba ben buse 1 sene 2 aylık evliyim evlendiğimden beri hiç korunmadım ama cocuk olmuyor.doktora gittim iltihap oldugunu soyledi doktor sonra hapları kullandım 4 ay falan oldu iltihabım geceli.acaba neden olmuyo her ay bu sefer olur belki diye beklemek ve hayal kırıklıgına ugramak kadar kötü bişey yok sanırım.allah her istiyene bebek versin imşallah.YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

  Yanıtla
 9. duygu

  iyi günler. benim sorum 2006 da evlendim onun öncesi adet düzensizliği şikayeti ile doktora gittim.
  11.07.2006 tarihinde
  fsh 6.31
  prolactın 10.13
  lh 24.38
  e2 28.84
  tsh 1.68 doğum kontrol hapı kullanmaya başladım sonra evlendim 22.01.2008 de yine tahlil yaptırdım fsh 10.8 LH 12.3 PROLAKTİN 8.24 TSH 1.9 ESTRADİOL 13.7 SONUNCUSUDA 14.03.2008 DE İSE LH 11.74 FSH İSE 4.97 BU SON DU BENİM DURUMUM NE DİRR BU BİRİNCİ SORUM diğer sorum da 1 temmuz 2008 de korunmayı bıraktım yani hapı 7 temmuzda hastalandım 1 temmuzda bitti o günden sonra hiç hastalanmadım hamile olabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim
  sonra evlendim b

  Yanıtla
 10. yasemin

  merhaba ben 2 aylık evliyim normalde 28 günde bir adet olurken evlendiğimden bu yana yani son 2 ayda 20 günde bi adet oldum suanda adetimin üstünden 21 gün geçti ama hala adet olmadım buarada 21 gündür korunmuyorum bebek istiyoruz, acaba hamilemiyim yoksa adet günüm yine 28 emi çıktı buna bir cvp alırsam çok mutlu olcam.

  Yanıtla
 11. melis

  ya bnde normalde 22 sınde adet olurdum 26 sndada bıterdı..temmuzda 22 snde oldum 26snda bıttı.ancak 3 4agustosda tekrar kan geldı we 4 gun sürdü..smdı benım kac agustos adet olmama gerk?nlur bısı yazın adet duzenszlıgım asla olmas bu ay nldu anlamdm

  Yanıtla
 12. ben ebru

  slm ben ebru 2 yıllık evliyim eşim yaklaşık ilk 5 ay doğal yoldan korundu fakat artık çocuk istiyoruz doktorlar hiçbir sorun olmadığını belirtsede nedenini anlamadım.ayrıca 3 aydır adetlerim düzensizleşti eskiden çok düzenliydi.bunun sebebi nedir

  Yanıtla
 13. sinem-sinem

  merhaba banu hanım..
  yaklaşık 8 aydır korunmasız ilişkiye giriyoruz.eşimle çocuk çok istiyoruz.fakat düzenli ilişkiye girmemize ragmen şuana kadar olmadı.eşimde varikosel olduğu tespit edildi.spermioğram testi sonucunda sperm sayısı çok yüksek fakat hareketliliği düşük çıktı.buna ragmen dr.bize söylemiş olduğu 3 ay daha beklememizdi.2 ay bitiyor.bu ay regli dönemime 3 gün kaldı fakat.regli sancıları şimdiden belli.düzenli olarak 28 gün regli oluyorum.bi sorun yok.eşime ilaç tedavisi başlatıldı.spermlerin hareketliliği için..bu durumda sizce ne yapmalıyız.önerileriniz nelerdir?iyi günler

  Yanıtla
 14. zuhal

  merhaba ben 4.5 yildir dogum kontrol hapi kullaniyorum hamile kalma zorlugum nedir acaba acil cevap alirsam sevinirim

  Yanıtla
 15. aysu

  Merhaba, Gebelik öncesi kızamıkcık aşısı olan anne adayın 3 ay süre ile hamile kalmaması gerektiğini biliyorum. Sizlere sorum kızamıkçık aşısından 2-2,5 ay sonra hamile kalırsa anne adayı (yani 3 ayı doldurmadan) ne gibi riskleri vardır, ne yapması gerekir? Hamileliğini sonlandırması mı gerekir? İyi Çalışmalar

  Yanıtla
 16. güler

  merhaba banu hanım cok yogunsunuz herkesede cevap yazamıyorsunuz takıp edıyorum burdan bende 1bucuk senedır evlıyım ılk 9 ay ben hap kullandım 8ayda esım korundu 5 aydırda korunmuyoruz aralıktada adet oldum 27 veya 28 gunde adet oluyorum hap kullanırkende bırakırkende sımdıde hıc adet duzensızlıgı yasamadım yanı bunlar hamılelık sansını artırırmı baska ne gıbı bayan hamıleleık sansı ıcın test yaptırıp emın olabılır genel olarak tskelr sımdıden

  Yanıtla
 17. filiz

  slm ben filiz 2,5 senelik evliyim 8 aydır korunmuyoruz ama hala sonuç alamadık ayrıca eşim kasım ayında varikosel ameliyatı oldu acaba 3 ay içinde yine olmazsa neler yapmalıyız.

  Yanıtla
 18. filiz

  ben bir bayanın varikosel sonrası 1 ay periz yaptıktan sonra hamile kaldığını okudum doktor bize böyle bişey önermedi acaba gerçekten bu yöntemle sonuç almak mümkünmüdür cevaplayabilirseniz sevinirim allah herkese hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin heray hayal kırıklığına uğramak gerçekten çok zor.

  Yanıtla
 19. fatma çelebi

  mrb betül hanım ben ilk kez yazıyorum size ama 5 aydır evliyim ve 2-3 aydır korunmuoz zaten bizde eşim kendisi korunmuştu bebek istiyorum ama olmuo adet düzensizliğini kızken yaşıyodum zaten ve 1 ayı geçti hala hasta olmadım hamilemiyim bilmiorum ama olma ihtimalım bence yok artık umutsuz bakıorum ya sıkılıyorum aglıyorum bunalımdayım bebegim olsun istiyorum nasıl olcak ne yapcam doktora gittim test yaptırdım ama normal çıktıgı söylendi ama normalse neden adet düzensiz oluorum dimi ama bilmiorum eşime belli etmek istemiorum çünkü herkes erken dio ama yeter bebegim olsun benle evlenen herkesin bebegi oldu yanı hamıleler ben tek kaldım herkes bana ne gözle bakıorlar siz düşünün ne olur ve bana yardım edin lütfen çok teşekkür ederim şimdiden:(:(

  Yanıtla
 20. güler

  merhaba banu hanım buraya fazla ugramıyorsunuz burdakıler hep bırbırıne cevap verıyor bende 6aydır korunmuyorum aslında normal oldugu ıcın kendımı strese sokmuyorum cok duzenlı adet oluyorum bayandamı sorun olsa cocouk zor olur erkekdemı yanı tedavı olarak tskler

  Yanıtla
 21. nesrin

  mrhba 6aylık ewlıyım we anne olmak ıstıyorum bunu herseyden cokk ıstıyorum ılk 3ay esım korundu ama şimdı korunmuyoruz we olmuyo napmam gerk doktora gıtmemın erken oldugunu soledıler sızcede erkenmı

  Yanıtla
 22. fatma çelebi

  mrb nesrin aynı kaderi paylaşıoz ama ben 5 aylık evliyim canım ama bizdede 3 ay eşim korundu bekioz olcak diye neden olmuo bilmiorum allahım ya yoksa olmucakmı sen nasılsın yanı adet düzenin felan benim adetim düzensiz oluo 2 aya yaklaştım nerdeyseama adet olmadım sence hamilemiyim canım he arkadaşlar hepinize sölüyorum hamilemiyim valla test alıp eczaneden yapmadan bıktım dün yaptım ama yine negatif ama hasta olmadım bunda bişey var gariplik dimi görüşlerinizi bekliorum arkadaşlar :(

  Yanıtla
 23. sibel

  merhaba fatma bence çok büyük ihtimal hamilesin.Hemen kan testi yap bence inşallah hamilesindir.Ben 7 yıldır bekliyorum ama olmuyor

  Yanıtla
 24. fatma çelebi

  mrb sibel seni allah konuşturdu ya insallah canım ama yanlız bende herhangi bir belirti yok sadece bel agrım var arada karnım agrıo boşluklarım ama başka hiç bişey yok canım ya böle normalmı hem dünde ben test taptım negatif çıktı anlıomusun sen gerçekten 7 senedir bekliomusun canım ya allah hepimizin yardımcısı olsun ne gibi sorun var sende sibel konuşalım arkadaşım ya

  Yanıtla
 25. güler

  merhaba fatba celebı evet normal kesınlıkle 1bucuk senelık evlıyım tam senemde korunmayı bıraktım allah verdıgı vakıt hepımız anne oluruz ınş..bence herseyın bır zamanı var sorun olmayıp hala cocogu olmayanlar var ama burdakı cogu bayan hep aklı adet gununde adet belırtılerını hamılelık moduna sokuyorlar cunku hamıle kalmak ıstedıklerı ıcın her agrısı sızı hamıle belırtısı zannedıyorlar bence cok yanlıs once oz guven olmalı ve zamanını beklenmelı zaten hersey acıkca yazıyor yumurtlama gununu ayarlamalı olusup olusmamasıda allaha kalmıstır..1 sene olmadan doktora gıtmeyı dusunmuyorum ama on kontrol ıcın doktora gıtım bende bırsorun yok..yanı normal sen daha 5 aylık evlısın hersey nasıp kısmet derım

  Yanıtla
 26. sibel

  merhaba fatma benim adet düzensizliğim vardı onlar yoluna girdi ama hamilelik oluşmadı nisan ayından aşılama yaptırdık tutmadı.Ve sonra tedaviyi bıraktık adetim çok gecikti 20 gün falan test yaptım yok inşallah sen hamilesindir haber verirsen sevinirim

  Yanıtla
 27. sibel

  canım bu arada en sağlıklı sonucu kan testiyle alırsın ben korkuyorum yaptırmaya ama sen yaptır tamam mı arkadaşım allah hepimize hayırlı evlat nasip etsin

  Yanıtla
 28. sibel

  merhaba nesrincim bence hemen doktora git kendi sağlığın için en azından ben 7 yıldır gidiyorum en iyisi hamile kalmayı beklemeden baş vurmak çünkü beklemek çok zor hiç birşey için geç kalmamak daha iyi bunu benim kadar anlayamazsınız inşallah sen benim kadar beklemezsin anneliği tatmayı allah hepimize nasip etsin tatlım

  Yanıtla
 29. fatma çelebi

  mrb güler beni aydınlattıgın için teşekkür ederim canım dogru sölüyosun herşeyi her hareketi gebeliğe baglamamız yok yanlış ama istek oluyoya o bitirio işte herşeyden onu arzuluosun bebegim olsun istiosun bu yüzdende yanlışlara düşüosun evet allah nasip ederse hepimizin bebegi olcak mutlu olcaz ben inanıorum ama yinede korkuorum çünkü genç kızlıgımda sagdan soldan duyumlar insanın şimdi şimdiye kulagına gelio önceden olsa takmazdık neyse saglık olsun bakalım kısmet beklioruz :) inş hamile kalırız bebişlerimiz olur herşey için saol…….

  Yanıtla
 30. fatma çelebi

  sibel ya tabi haber veririm ama hamile kalırsam ama bende pazartesi yaptım test ama yok yok yok allahım hayırlı evlat nasıp etsin ama olmuokii

  Yanıtla
 31. fatma çelebi

  arkadaşlar size yengemi anlatım bakın yengem benim 6 ay korundu sonra annesinin üzerine kızmasıyla bebek yapmaya karar verdi ve 6 ayda onun üstüne hamile kalamadı ne yaptı korktu bekledi ama azimle allaha dua ederek hamile kaldı suan o kadarmı güzel tatlı bir yiyenim var anlatamam birazda belki biz sabredemioz zamanımıza var he arkadaşlar
  allah ne zaman nasip ederse olur inş allahım hepimize nasıp etsin ben burda sizle konuşmayı çok sevdim sizleri çok saolun yazılarınız için

  Yanıtla
 32. fatma çelebi

  ben 2 ay 2,5 ay korundum eşim yanı sonra bebk istedik olmuo ole he demeden olmaz ama ben hasta olmadım 2 ay oldu ya hala daolmadım ne olcak böle bilmiom sinir yapıo bu halım bana sitres yapıo daralıorum anlatamam size nasıl olcak ne yapcam bilmiom böle

  Yanıtla
 33. sibel

  fatmacım adetin düzenliyse büyüh ihtimal hamilesin ya test yapsana kendini üzeceğine bende 21 gün geciktim ve test yaptım az önce ama hüsran inşallah sen hamilesindir

  Yanıtla
 34. fatma çelebi

  sibel cnm işte sorun ordaya adetim düzensiz düzenli olsaydı keske şimdide hamile olsaydım ama malesef canım yok düzensiz adet görüorum bunun üzerine kıskende zaten doktora gittim ama doktor bir sorun olmadıgını söledi yapılan tetkiklerde amaki niye oz aman adetim geçti ve hala hamile değilim pazartesi yaptım çıkmadı hep her zaman yapıpta moralımı bozmak istemiorum ne yapcam daha dogrusu bilmiorum acaba her an belli olmuyormu hergün değişiormu

  Yanıtla
 35. fatma çelebi

  yani pazartesi yaptım çıkmadı bugün yapsam çıkar diye bir konu varmı hasta olmak istemiom ama

  Yanıtla
 36. güler

  slm fatma celebı yardımcı olduysam ben tesekkur ederım..sende zaten farkındasın kapılma herkesde oldugu dıye bızdede olucak dıye bır sorun yok..her yazılandan etkılenme oku bılınclen ama kendı ısın ıcıne katma ben ınanıyorum saglık sorunu yoksa sende duzenlı gorevını yapıyorsan esınle gerısı allaha kalmıs burda nıye olmuyor dıye sormamız bıle yanlıs…olucegımızı nasıl bılmıyorsak dogacak olanıda bılemeyız..kac yasındasın fatmacıgım

  Yanıtla
 37. fatma celebi

  güler canım ben daha 22 yaşındayım şubatta bascam hatta daha basmadım güler haklı ama kendimizi sadece kandırıoruz biz ya bakalım kısmet diyelim ne yapalım beklemek ten başka sansımız yok heralde

  Yanıtla
 38. yildiz

  slm ben yildiz esimle cocuk istiyoruz ama olmuyo morelim cok bozuk dün aksam adet oldum nezamen ilikiye girmem lazim cevap yazin lütven

  Yanıtla
 39. fatma çelebi

  adetinin bitiminden 2 yada 3 günü canım ama mümkünse egerde eşinde istiosa kalkma yataktan eşin biraz senin bacaklarını havada tutsun mümkünse 1 saat felan

  Yanıtla
 40. burcu

  Slm Banu hanım.Bende 2008 yılı ağustos ayında1.5 aylık bebeğime düşük yaptım.Bu sene kısmet olursa ocak ayı içerisinde hamilelik düşünüyorum.Ancak 2.ye hamilelik yaşayacağım için herşeyden korkar oldum.Mesela bu süre içinde yani farkında olmadan gebe olup yolculuk yapsam sakınca oluştururmu?

  Yanıtla
 41. yildiz

  fatma ablacim mesajn icin saol insallah allah sana hayirli bi evlat nasip eder duvalarim seninle rabbim herekese nasip etsin ablacigm evleneli 6 ay oldu 4 aydir koruduk ben degil esim 1 bucuk ay önce ameliyat kecirdim dr.lar cocugun olur demisti ama yok simdi korkuyorum acaba ondanmi olmuyo morelim cok bozuk ya olmasa fatma ablacim…adet oldumdan berli karnim agriyo aslinda sadece ilk günü agrirdi niye bilmiyorum midemde bulaniyo ara hasta olmasam hamileyim diyecem ama imkansiz demi abla adet döneminde olmaz degilmi

  Yanıtla
 42. güler

  slm yıldız arkadasımız ben bu yorumumu bır kez daha yapmıstım fatma arkadasımıza bende buraya gelıp yorumları okuyanlardanım yıldız arkadasım aklımızda hep hamılelık oldugu ıcın kendımızı ogle hıssedıyoruz mıde bulantısı agrılar hep hamılelık belırtısı zannedıyoruz aslında vucudumuzda sureklı yasanan seyler bu kadar takmıcaksın sorun olmasa bıle cıftlerde pskolojık olay sneı oyalar bunu unutma herseyın zamanı oldugu gıbı bununda zamanı var..burda herkesın absına geleln sorun senınde gelıcek anlamına gelmez ıyı seylerı kafanda tasarla derım bende 1bucuk senedır evlıyım 1sene korunduk 6aydır beklıyoruz hersey normal saglık olsun yeterkı….

  Yanıtla
 43. güler

  fatmacıgım kendını rahat ve huzurlu bır ılsıkı gecırmen bu bacak yontemınden daha ıyıdır….dusundugumuz zaman bu kadar ınsna bu sekılmı hamıle kalıyor kımsenın bacaklarını dıker kaldıgını zannetmıyorum rahat ve huzur en ıyı yontem bıde aklın hep cocuk olup olmamasını getırmemk de guzel bır yontem…

  Yanıtla
 44. fatma

  merhaba ben ilk bebeğim tevadi ile oldu ama gelişemediği için düşük yaptım sorum şu ikincisindede mi tedavi olmam lazım yoksa kendiliğinden olur mu cevap bekliyorum eşim ve ben de hiç bir sorun yok 15 aylık evliyiz pskilojikmen etkilendiğim için başlanmıştı tedaviye kürtaj olalı5 ay oldu accciiil cevap istiyorummmmmmmmmm

  Yanıtla
 45. ferda

  Merhaba banu hanım öncelikle her konuda sorularımızın yanıtlandığı bir site bulmak benim için çok önemliydi. Ben planlı bir şekilde hamile kalmak istiyorum bu nedenle dişlerimdeki sorunları tedavi ettirmekle işe başladım. Sorum şu ki cevabını nette bulamadım; şuan diş teli kullanıyorum 1,5 yıl kullanmam gerek biliyorum ki hamilelikte dişler çok önemli dişteli kullanırken hamile kalmayı istemem doğru mu olur yoksa sakıncalı mıdır? mutlaka bilgi verirseniz çok sevinirim

  Yanıtla
 46. selda

  selam banu hanımbende 16 aylık evkiyim bebek sahibi olmak istiyorum doktora gittim iltihap var dedi ilaçlarımı kullandım ama hala bişey yok yüce rabbim herkesin gönlüne göre versin beklemekten başka yapıcamız

  bişey varsa beklemek

  Yanıtla
 47. yildiz

  sizle paylasmak istiyorum 18.02 . atetim bittikten 4 gün sonra basim dönmüye basladi kasiklarimda batma agri var suandada sag darafim batiyor belimde agrida var acaba hamile ola bilirmiyim dokdara gitmekten artik utaniyorum lütven cevap yazin …

  Yanıtla
 48. sibel

  yıldızcım canım daha çok erken biraz bekle sonra hayal kırıklığı yaşarsın inşallah hamilesindir değilsende git doktora ne varmış utanacak ben 7 buçuk sensdir gidiyorum nerdeyse doğum uzmanı oldum boşver takma kafana

  Yanıtla
 49. yildiz

  haklisin sibel abalcigim insallah dedigin kibi hamileyimdir allah hayirlisini versin herkese salikli hayirli bi evlat nasip etsin rabbim …zaten beli olur 1 hafda sonra hasta olmasam bilki var insallah hasta olmam …

  Yanıtla
 50. denizz

  bir şey sormak istiyorum.8 aydır korunmuyoruz.adetlerim günü gününe düzenlidir.her ay 2 gün önce gelir.ocak 11 de adet olmuştum ve şubat 9 da adet olmuştum en son.bugün martın 9 u oldu.bende hala tık yok.benim hesaplamalarıma göre 7 martta adet olmam gerekiyodu.sorum şu olucak.benim günüm geçmişmi sayılıyo yoksa 9 undan sonramı geçmiş olucak günüm.göğüslerim belim ve kasıklarımda ağrılar var.lütfen cvp verin.allahım nolur hamile olayım.şu mübarek günde dualarımı kabul et .bebek isteyenlere anne baba olmayı nasip et.

  Yanıtla
 51. rukiye

  selam arkadaslar inşallah hepimizin bi umudu olcak bundan sonra çünkü başka yerlerden araştırma yaptım ve büyük çoğunluk şunu sölüyo Kur’anı Kerimdeki meryem suresini abdest alarak okuyanlar hemen o ayın içinde hamile kalmışlar ve bunu sölüyen büyük bi çoğunluk allah izin verirse hamile diiilsem eğer {adetim 2 gün geçio)hemen yarın denicem inşallah dualarımız hep birlikte olsun lütfen deneyin…eminim işe yarıcak…….

  Yanıtla
 52. aysu

  merhaba banu hanım, size bir iki sorun olacak.
  1- ben her ay 2-4 gün geçikmeli veya erken regl oluyorum. bu adet düzensizliğimi acaba?
  2- yedi yıldır evliyim ama hiç çocuğumuz yok, son bir yıldır bebek istiyoruz olmuyor.bu adet düzensizliğinden olabilirmi. çünkü ovulasyon günümü bile bilmiyorum. çok dr. gittim hiç bir şey söylemiyorlar. artık bilemiyorum ne yapacağımı. lütfen yardım edin.
  bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

  Yanıtla
 53. damla

  mrb ben henuz 19 yasindayim ve 6 aylik evliyim bebek sahibi olmak istiyoruz ve 6 aydir korunmuyoruz gunleri takip ediyoruz ama hamile kalamiyorum ne yapmaliyim ne olur bana yardim edin

  Yanıtla
 54. yildiz

  damla canim bende 21 yasindayim 8 aydir evliyim 3 aydir cocuk istioyruz bende hamile kalamiyorum kadin dr. gittim gecen hafda normal dedi hemen olmaz dedi yani kafana cok takma dedi canim üzülme daha cok gencsin rabbim hayirlisini nasip etsin senin yapman gereken bol bol duva etmek hayirli evlat nasip etsin rabbim ….

  Yanıtla
 55. kamuran

  benimde ilk denemem yani geçen ayki bebek ümitlerim hüsran oldu.şimdi adet dönemim bitti umarım bu ay olur.İnşallah hepimis hamile kalabilirz arkadşlr.Geçen ay çok dua etmiştim Allah dularımı kabul eder inşallah:)Valla doktorlar kafaya takmayın diyolar ama mümkün olmuyo..:((yani tutmayınca insan dioki acaba hiç çocuğum olmuycakmı..ööfff:((

  Yanıtla
 56. nur

  ben 5 yıllık evliyim ve hala bir çocuk sahibi olamadık eşimle çok üzülüyoruz bu konuya ama cenabı allahın takdiri ilahisi şu an tedavi görüyoruz galiba tüp bebeğe gideceğiz kısmet ne olur dua edin saygılar.

  Yanıtla
 57. semanur

  arkadaslar lütfen yardimci olun daha 22 yasindayim ne yapabilirim sizce nasil anne olacagim ben. allah herkeze bir evlat nasip etsin. cevaplarinizi bekliyorum

  Yanıtla
 58. semanur

  rukiye ablacigim sana birsey sormak istiyorum sen okudunmu bu mübarek sureyi yani meryem suresini lütfen en kisa zamanda cvp yaz bekliyorum canim simdiden tsk

  Yanıtla
 59. gülten

  slm arkadaşlar bende 9 aylık evliyim 4 ay eşim korundu 5 ay deniyoruz ve yok yok yok o kadar moral bozucu ki dün doktordaydım yine olmamış bebişimiz bugünde eve kapandım ağlayıp duruyorum size rastladım yazmak istedim ama çok kötüyüm Allah yardımcımız olsun :(

  Yanıtla
 60. semanur

  gültencim aglamak hicbir seyi degistirmiyorinan bende cok agladim ama nafile.biz korunmadigmiz halde olmuyor bebegimiz seni o kadar iyi anliyorum ki canim inan bana ben internette okumustum bal,cörekotu,tarcin karisimi sabah aksam üc cay kasigi ye, ama adet baslangicindan tam 15 gün boyunca devam edilecek istersen bi dene güzel belki faydasini görürsün öpzüm bu arada yas kac senim benimki 22

  Yanıtla
 61. semanur

  arkadslar birbirimize yardimci olalim lütfen burda hepimiz ayni kaderi paylasiyoruz bildiklerimizi anlatalim birbirimize.

  Yanıtla
 62. gülten

  canım benim saol cevabın ve tavsiyen için denerim ama hala kötüyüm semanurcum ben 25 yaşındayım

  Yanıtla
 63. fatma çelebi

  arkadaşlar daha önceden benim yazılarımı görceksiniz size diyecegim bu allahın yapacagı bişey o ne derse ne yaparsa o olur böle bitkisel ilaçlar felan tedavi değil bol bol dua edin ben bayadır katılmıom size ama biliomusunuz bende çok kötü günler geçirdim ve onca güne şuanda seviniom psikolojim bozulmuş ama hamileyim 2,5 aylık allah tarafından hemde çok rahatsızdımm hastaneye gittim kulak burun bogaza muane oldum 10 adet igne aldım 2 tane vuruldum ve çok agrım oldu sonra doktora gittim hamile çıktım igneyi kestim ve 2,5 aylık hamileyim 2 igneden bişey olurmu acaba diye düşünüom yeni oldugu için bişey olmaz dedi doktor ama o zaman daha yeni 1 aylıktı anlıcanız herşey oluo inannın ben çok kötü günler geçirdim sizler gibi ama beklemenin sonu allaha dua edin sadece o ne yaparsa yapar unutmayın herkese çocuk versin allah dualarım sizlerle

  Yanıtla
 64. semanur

  kizlar bakin size ne dicem ben almanyadan katiliyorum. ve burda doktora gittim doktor bana CLOMIFEN diye bi hap tavsiye etti adetin 3 günü basliyosun 5 gün boyunca kac tane atacagini doktor söyler zannedersem isterseniz arastirim arkadaslar mutlaka vardir ordada belki faydasini görürsünuz allah hepimizin yardimcisi olsun

  Yanıtla
 65. semanur

  gültencim bak sende deneye bilirsin bu hapi bi arastir istersen belki bi faydasini görürsün .inanirmisin türkiyeye gittmee korkuyorum cekiniyorum kaynanam gilden her seferinde sorcaklar yokmu bir sey diye :((( inan ne yapacagiz hic bilmiyorum tek bildigim sey kafayi yemek üzereyim.haa bak bide su var ezdanellere satiliyor yumurlama testi yumurtladigin günleri gösteriyor o zaman iliskiye girersin canim ne diyeyim inan aklima baska birsey gelmiyor allaha emanet ol kardesdualarimizi eksik etmeyelim

  Yanıtla
 66. semanur

  ALLAHIM YARDIM ET NOLUR YALVARIYORUM SANA BENDE ANNE OLMAK ISTIYORUM ARTIK YALVARIYORUM GERCEKTEN DAYANAMIYORUM ARTIK:(((((((((((

  Yanıtla
 67. yeliz

  merhaba arkadaslar ben yeni katiliyorum 1 aylik hamileyim ama hic sevinemiyorum bile esim hic destek olmuyo 3 bucuk yasinda bi kizim var ne yapcam bilmiyorum piskolejim berbat

  Yanıtla
 68. rukiye

  semanur canım inan bende cok istiyorum ve inanılmaz psikolojim bozuk goren herkes soruyo allah hayırlısını versin adet olmama 6 gun var ben o sureyi namazlarımın arkasından 4-5 kere okudum bilmiyorum bikaç gundur mide bulantım oluyo inşallah hamileyimdir suan hiçbi adet belirtisi hissetmiyorum ama cok istiyorum bebişim olsun allah dualarımızı kabul etsin inş allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun……

  Yanıtla
 69. gülten

  yine adet oldum hatta bitti bu ay yine denicem ama çok zor günler yaşıyorum reflü oldu midem sıkıntıdan üzüntüden her gece hepimiz için dua ederek uyuyorum hamile olan herkese özenerek bakıyorum kuzenimin 4 aylık bebişi ile avunuyorum onu bazen benimsiyorum birden kendime gelince çok üzülüyorum Allah hepimizin yanında olsun bu ay hep beraber hamile olduğumuza dair haberler verelim birbirimize inşalllaaaahhh

  Yanıtla
 70. Yildiz

  insallah gülten ablacim bir sey sorcam arkadaslar dün gece ruyamda esim bana diyorki meryem suresi oku diyo anamini biliyorumusunuzacaba

  Yanıtla
 71. Kürşat

  Marhaba öncelikle iyi günler kolay gelsin bizim sorunumuz şu eşim istemediğimiz halde şuanda 10 haftalık hamile aldırmak taraftarı değiliz ve bebeğin anne rahminden alınarak büyümesinin dondurulduğu ve istendiği zaman anne rahmine yerleştirilerek tekrardan gelişimine devam ederek normal bir şekilde dünyaya geldiği gibi bişey duydum ve bu konuda sizden yardım istiyorum böyle bişey varsa nasıl oluyor ve Türkiyede bu işlem varmı.

  Yanıtla
 72. hati

  slm kizlar dün yumurtlama günümdü ve büyük bi ihtimal bugunde ün iliskiye girdik kalcamin altina yastik koydum baya bi yattim yatakta insallah bu sefer olur allah risasi icin dua edin bana nolur

  Yanıtla
 73. gülten

  slmmm kızlar nerelerdesiniz yazmıyorsunuz hiç bende meryem suresini okudum okumaya devamda edicem türkçe meailide çok anlamlı geldi ve hatta ağladım (gerçi ben şu aralar ne olursa ağlıyorum ama neyse) moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum düşünmüyorum ama olmuyooorr ARTIK ANNE OLMAK İSTİYORUM ALLAH IM HEPİMİZE YARDIM ET LÜTFEEENNNNN

  Yanıtla
 74. rukiye

  kızlar adet gunum ayın 20. siydi bugun 22 si ve ben adet olmadım allahım cok umutluyum inşallah hamileyimdir ya ve bulantım oluyo test yapmaya korkuyorum bi 4 gun daha gecsin dimi arkadaslar…. allahım inşallah hamileyimdir butun isteyenlere ver rabbim kimsenin kucagını boş bırakma…..amiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn………

  Yanıtla
 75. rukiye

  canım takma kafana stres de cok etkiliyo insanı inanın bana o surenin cok faydası olcak bikaçgundur akrabalaımdan telefon alıyorum seni hamile goruyoz diyolar bana ve adetim 4 gun gecikti pazar gunu test yapcam ve meryem suresini ben defalarca okudum cuma gunlerive diğer gunlerde dahil… kızlar okuyun bu sure bize yardımmcı olcak allahın izniylee…..dualarımız hepimize…..

  Yanıtla
 76. hati

  rukiyecigim insallah canim ya insallah vardir bebisin.ya ben sana birsey sorcam ben bulamiyorum o sureyi internnette baktim bulamadin sen nerden okudun canim yazarmisin canim sonucu mutlaka bildir bana dualarim seninle sende beni unutma dua ederken allah rizasi icin

  Yanıtla
 77. rukiye

  canım vallahi moralim çok bozuk adetim hala olmadı ama az önce test yaptım negatifti moralim çok bozuk ağlamamk için zor tutuyorum acaba kan testi yaptırsammı kızlar bana yardımcı olun ha bide 4 gün gecikmesiyle sonuç ortaya cıkar mı acaba cvplarsanz sevinrm.. hati cim ben adresi bilmiyorum sadce googleden hamile olmak için okunacak dular diye yazdım yıne burdaki gibi bisürü bayanlar yazışmışlar ordan okudum ama sitenin adını bilmyrm canm dua edin kızlar inş hamileymdr inş test yanlış gostermiştr..

  Yanıtla
 78. helin

  slm kizlar bende clomifen adli ilaci kullandim ama adetimin dördüncü günüde basladim sanirim olmicak yine of ne olur ALLAHIM isteyen herkese bebk ver yarabbim adetime az kaldi ne olacak cok merak diyorum ama icimden bi ses yk diyor ne olur banada dua edin kizlarr

  Yanıtla
 79. rukiye

  gunaydın kızlar ben hala adet olmadım yaa bugunle beraber 5 gunu geciyo yaa ama test yaptım negatif cıktı acaba erken mi yaptım testi ya daha once böle bi olay yasayanlar bana yardımcı olsun şimdiden tşk…..

  Yanıtla
 80. ebru

  ama test yaptıysan bi sonucun cıkması lasımdın benimde 5 günüm geecti yaptım hamile cıktım allah isteyenlere wersin benim bikerede tuttu halada saskınlık içindeyiz istemiypoduk olmas die yaptık hamile kaldım

  Yanıtla
 81. fulya

  benim arkadaşımında böyle olmuştu 10 gün geçti yapmıştı 2 ci yapışında çıkmıştı seninde öledir işşallah

  Yanıtla
 82. nur

  rukiyecim merhaba ben 5 senelik evliyim ve günlerimden 15 gün geçtiğini biliyorum test yapıyordum negatif çıkıyordu 2 gün sonra da hastalanıyordum ama bende adet belirtilieri oluyordu mesela karnım şişiyordu belim çok ağrıyordu eğer sende bu belirtiler yoksa biraz daha bekle ve bir doktora git derim ben çünkü bazen bu testlerde yanliş çıkıyo en iyisi kan testi yapmaktır allaha emanet ol inşallah bebişin olur sende size dua et olurmu?

  Yanıtla
 83. helin

  slm rukiyecim ne yaptin bugün pazar ins hamilesindir sende de haber bekliyoruz cnm sonuclari alinca hemen yaz.. bende bu ayda bekliyorum ama sanirim gene yok bisey kasiklarimda agri var regli olucam gibi gelio bana benim icinde dua edin olurmu

  Yanıtla
 84. Esra

  slm arkadaşlar,
  benimde adetim 4 gün geçti tam test yapmaya karar verdim ama dün öğlen bi damla pembe bi leke geldi ümidimi kaybettim geceye kadar o lekeden başka bişey gelmedi bu sabah test yapmaya karar vermiştim tam ama gece bi damla daha geldi yine bu saate kadar gelen bişey yok hamilemiyim değilmiyim arada kaldım. kendimi çok şartladımda hamile olmadığım halde adet olamıyormuyum acaba.. off ..testi illa ilk idrarlamı yapmak lazım yarını nasıl bekliycem bilmiyorum lütfen biri bişey söylesin..

  Yanıtla
 85. rukiye

  slm kızlar moralim bozuk kaç gundur ugramıyodum buraya kus bakmayın…. dün dokt.gittim ultrasonda baktı bişey görünmüyo dedi kan aldılar test için yıne yokmuş ama hala adet omadım bi hap verdi adı farlutal..bilgisi olan yazsın… adetinin ikinci gunu gel dedii bilmiyorum nezaman adet olucam nie böle oldugunu da anlamadım ama dun hayallerim yıkldı daha önce aranızda böle sorun yaşayan oldu mu lütfen yazsın…… allah hayırlsını versin………

  Yanıtla
 86. rukiye

  esracım kan testi yaptır cevremde senin gibi olupta hamile kalanı cok duydum ama en guvenililr kan testini yaptır bence….

  Yanıtla
 87. sibel.

  slm arkadaşlar 5 aylık evliyim hiç korunmadım fakat olmuyor adetimde çok düzenli hiç bir rahatsızlık yok çok canım sıkılıyor olmuyor diye neden cvp yazarmısınız moralim çok bozuk

  Yanıtla
 88. yildiz

  sibelcim canim morelini hic bozma bak ben 9 aydir evliyim bende bekliyorum insallah rabbim herkese hayirli evlat nasip eder ben 4 gün önce meyrem süresini okumustum normalinde dün hasta olmam gerekioydu olmadim sende okusana bi morelini bozma sen duva et arkadasim

  Yanıtla
 89. fulya

  gerçekten stres yapmamak elde deyil fakat daha çok yeni siniz ben 5 yıldır istiyorum bukadar erken kafaya takmaya gerek yok bence herşeyin hayırlısı

  Yanıtla
 90. Esra

  rukiyecim tşk ederim cvp verdiğin için ama malesef hastalandım ben… bi bebeğim olsun çok istiyorum bu yüzdende adet olmiyim diye çok kastım kendimi sanırım.. inş. bu ay olur ne diyim.. o pozitif yazısını görmek için herşeyimi veririm..Allah isteyen herkese nasip etsin..

  Yanıtla
 91. rukiye

  slm kızlar benim adetim 14 gün geçiyo idrar testi yaptım kan tahlili yaptırdım ama hamile diilim farlutal isimli adet düzenleyici hap kullandım 12 lik 4 gunde bitti hapı bitireli 2gun oluo ama neden mens olmadım ya off kızlar bu bi dış gebelik olabilr mi? bu sorunu daha once yasayan oldumu ve dış gebelik yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun allah rızası için yardım edinnnnnnn…………………

  Yanıtla
 92. gülten

  rukiyecim merhaba 14 günde bişimi ben 2 ay adet olmadım ama dış gebelik falan diil benimde ole bişi die çok korktular ama diil sadece psikolojik ben artık kesinlikle inanıyorum geçen ay yazdımya reflü oldum üzüntüden ve sıkıntıdan die 1 hafta evde sadece yattım bişi yapmadan ama sonra toparladım ve bu ay hiç düşünmüyorum ve biliyorumki yine yok çünkü annem insan hissediyor diye söylerdi ablama ben küçükken ben şu an hissetmiyorum ama yinede biz değil Allah bilir bu arada bende meryem suresini okudum ağlayarak hepimiz için dua ettim inşallah bizlerinde küçük birer bebişleri olacak sende kafana takma neler duyuyoruz olacak kendinize dikkat edin kızlar unutmayın üzülmek yokkkk :)

  Yanıtla
 93. sinem

  slm. Ben 2 yıllık evliyim bir seneden beri cocuk istiyoruz ama olmuyo bir türlü.
  doktora falan gittim kist varmis onu gecirdi,sonra seker hapi verdi ve 5 ay icinde olmassa geri gel dedi 5 ay doldu ama yinede olmadi acaba sorun kocamda mi diyorum ama oda doktora gitmiyor

  Yanıtla
 94. nur

  merhaba rukiyecim biliyorsun hepimiz cenabı allahtan birer bebek istiyoruz ama ne olur stres yapma tüm doktorların dediği tek şey bebek için stres en büyük düşman rahat ol dua et çünkü biz ne yaparsak yapalım bebeği verecek olan yine rabbim rabbim hepimize eli ayağı düzgün aklı bütün ömrü uzun hayırlı evlatlar nasip etsin hep böyle dua edelim rabbimden hayırlısını isteyelim daha öncede söylemiştim 5 senelik evliyim tedavimizide gördük demekki hala eksik olan birşeyler var beni yanlış anlama sakın allaha emanet ol çook dua et hepimiz için çünkü din kardeşlerinin birbirleri için ettikleri dualar allah katında kabul olan duaymış

  Yanıtla
 95. sinem

  bide kizlar doktorlar ilk bir sene normal görüyolar cocuk olmamasina..ilk bir sene hormonların alişma dönemiymis…
  piskolojinizi bozmayin oda etkiliyomus..

  Yanıtla
 96. yildiz

  kizlar bugun cok mutluyum dr.gittim test yaptridim hamileyim rabbim sizlerde nasip etsin sizler icin duva edecegim kendinize iyi bakin allaha emanet olun öptüm

  Yanıtla
 97. gülten

  yıldız cım senin adına çok sevindim umarım sağlıklı bir şekilde alırsın bebişini kucağına Allah bundan sonrası içinde sana yardımcı olsun bu arada bizim içinde dualarını eksik etme tekrar tebrikler canım

  Yanıtla
 98. rukiye

  gültencim benim bebek istememin en büyük nedenlerinden biri eşim askere gitcek 8. ayda ve ben yapayalnız kalcam allahım ozamana inşallah nasip eder ama yalnız kalmak korkutuo beni canım yani hamile olsam bile benle beraber oldugunu bildiğinim bi varlık bana cok destek olurdu heralde…..duanızı esirgemeyin…….

  Yanıtla
 99. gülten

  canım benim rukiyecim inşallah Allah en kısa zamanda sana bir can yoldaşı verir seni anlayabiliyorum Allah hepimizin yüzünü güldürecek eminim bende bu ay bekliyorum bakalım hiç böyle düşünmemiştim evlenirken hemen olur sanmıştım ama olmuyormuş bu ayda yoksa bebiş artık dr. a gidicem içimi rahatlatmalıyım

  Yanıtla
 100. rukiye

  kızlar kaç gundur nerdesiniz yahuuuuu…… yaşıyo musunuz?arkadaslar..!!! bugün anneler günü bütün annelerimizin ve anne olmaya hazırlanan adayların canı gönülden anneler günün kutlarım onlar bizim başımızın tacı…..herzaman sırtımızı yaslayacağımız tek insan kıymetlerini bilelim……….herkesin anneler günü kutlu olsun……….

  Yanıtla
 101. Esra

  Allah hepimize anneler gününü yaşamayı nasip etsin… Herkesin anneler günü kutlu olsun.. Rukiyecim seninde inşallah bu ay hayırlı haberlerini bekliyoruz.. öptüm canım

  Yanıtla
 102. tuğbaa

  slm arkadaşlar bende hamileyim ve bebeğimin tahmini doğum tarihi geçti sizce dr gitmelimiyim yoksa biraz daha bekleyimmi bu arada 2 gün geçti henüz doğum yapmadım yardım lütfen

  Yanıtla
 103. nur

  slm tuğba günlerindn geçiyse bi doktora it derim ben peki sancın faln yok mu
  ihmal etme en kısa sürede git doktora bu arada rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin analı babalı büyütmeyi nasip etsin.
  bizler içinde dua et olur mu allahaemanet ol

  Yanıtla
 104. nur

  BU ARADA BÜTÜN ANNELERİN, ANNE ADYLARININ, VE ANNE OLMA ÖZLEMİYLE YANAN TÜM HERKESİN GEÇMİŞ ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

  Yanıtla
 105. gülten

  herkesin geçmiş anneler günü kutlu olsun kusura bakmayın arkadaşlar geç oldu biras ama yine çok moralim bozuk adet oldum sabah yine yine yine olmamış Allah ım neden lütfen hepimize yardım et ordaysanız ne olur bişiler yazın çok kötüyüm :(

  Yanıtla
 106. rukiye

  gülten gecmiş olsun ya bende dün adet oldum ama inan olduguma ilk defa bukadar cok sevindim biliyo musun cunku hap kullanmıştım ya ben adet olmucam diye cok korktum amaa oldum yarın tekrar dr ya gitcem yarın belli olcak bende sorun olup olmadıgı takama kafana dicem ama bende cok takıyom sabır lazım kızlar sabır vee duaaaaa………allaha emanet olun inşallah dualarımız tutar.

  Yanıtla
 107. rukiye

  esracım hastaladım bende dün yarın yine doktr yolu gorundu bakalım yarın belli olcak tahlıllerle bi sorun olup olmadıgı inşallah yoktur canım ya….allahım bize yardım et nolurrrrrr isteyen herkesin bebeşi olsun allahım lütfennnnnnnnnnnnn………..

  Yanıtla
 108. Esra

  Gültencim lütfen üzme kendini… sadece bu konuyla yatıp bununla kalkarsan insan psikolojisi çok çabuk etkileniyor..Bence oluruna bırakmalısın herşeyi her ilişkinede çocuk olsun diye girmemelisin sadece kendini üzersin bu şekilde..Bende aynen senin gibiydim her ay adet olduğumda yıkılıyordum ama eşim bana “bardağa dolu tarafından bakmalıyız belkide bu ay hamile kalsan sağlıklı bi bebeğimiz olmayacaktı herşeyin hayırlısı olsun bu ay olmazsa öbür ay olmadı öbür ay” dedi. Şu an içim daha rahat…Bence sende böyle düşün sen sağlıklı bir bebek dünyaya getirebileceğin zaman hamile kalacaksın allahın izniyle.. canım benim hiç üzme kendini allah isteyenleri geri çevirmez.. sen gönlünü ferah tut.. öptüm…

  Yanıtla
 109. Esra

  rukiyecim hayırlısı olsun canım önümüzdeki ay inşallah hepimiz mutlu haberler yazarız buraya ben inanıyorum.. kaderimizde ne zaman yazıyosa bebişleri o zaman alıcaz kucağımıza hayırlısıyla.. üzülme sakın tamam mı.. öptüm canım ..

  Yanıtla
 110. fatma

  merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacaktı bu tür konularda pek bir bilgim yok malesef biraz kapalı bir ailede yetiştim yeni evliyim eşimle 1 mayısta birlikte olduk ve normal adet günümden 1 gün sonra oldum.adet olduğuma göre hamile kalma olaslılığım yok mu acaba yani adet gördüğüme göre ben hamile değilim di mi?şimdiden çok sağolun cevaplarınız için öptüm..

  Yanıtla
 111. rukiye

  dün dr a gittim hormon testi yaptı gayet iyi beklediğimden de iyi dedi hiçbi sorun yokmuş…ayın 22 sinde gel dedi yumurtlama varmı yok mu die bakcakmış hayırlısı bede bi problem görünmezse eşim de muayene olucak yine de allah hayırlısını versin ama tedavi herzaman önemli…..

  Yanıtla
 112. hatice

  slm kizlar yaaa bena biri yardim edebilirmi tefriciye duasina basladim ama tek basima yetistiremicem allah rizasi icin benim icin biri 900 tane okuyabilirmi bugun en gec yarin bitmesi lazim bide kizlar ben sayisini karistiirdim birakamiyorumda günah olur diye devam ediyorum iste allah kabul eder insallah hepinizi cok öptüm DUA EDIN BENIM ICIN BU AY HAMILE KALAYIM YOKMU ICINIZDEN BENIM ICIN DUA EDEN COK CARESIZIM

  Yanıtla
 113. rukiye

  slm fatmacım canım adet olduysan hamile diilsin demektir yuymurtlama dönemlerinde gir ilişkiye eğere korunmuyosan bi sorununuzda yoksa bi dahaki aya hamile kalma olasılıgın yüksek canım adet gunun bi haftayı gecerse kan testi yaptır tamam mı hadi hayırlısı bakalım……..

  Yanıtla
 114. fulya

  kızlar bende dün doktora gittim ve kistim oldunu öğrendim çok kötüyüm artık umudumu kaybbettim bu ay rahim filmi çekiliyorum aranızda bu filmi çekilen varmı

  Yanıtla
 115. kitty

  Fulyacigim benim bir arkadasima da kist var demisleerddi ama hamile cikti.
  Hastaliklarda insanlaricin boyle konusman Allah in gucune gider bir aytette ‘Allah tan umidini yalniz kafirler keser” buyruluyor elhamdulullah hepimiz muslumaniz sabirli ol canim dua et gorceksinki hersey cok guzel olcak..

  Yanıtla
 116. fulya

  haklısın arkadaşım ama elimde deyil işte kafaya takıp üzülmek istemiyorum fakat olmuyo işte işallah dualarım kabul olur

  Yanıtla
 117. rukiye

  kızlar daha önce aranızda yumurtalarına baktıran var mı………şimdi cuma gununu iple cekiyorum valla doktor yumurta varmı yok mu ona bakıcak ha bide baktıran varsa alttan bakmıyo dimi ilginize teşekkürler………….

  Yanıtla
 118. rukiye

  ya fulyacım bana gecen hafta adetim olmadan önce adetinin 2. gün gel dedi gittim hormon testi yaptı cok temiz dedi işte bu cuma da yumurta var mı yok mu ona bakalım dedi offffffff şimdi korkuttun beni yaaaaaaa… cok utangacım bi de naparım bilmem……hayırlısı

  Yanıtla
 119. fulya

  yok canım ya utanmana gerek yok bende öleyim belli olmaz belki bakmayabilir benim kst çıktı yarın hormon test yapılıcak sonrada rahim filmi çok korkuyorum tedavini aksatma işaallah güzel olour sonuçlar

  Yanıtla
 120. rukiye

  valla bilemcem canım zaten kist ultrasonda belli oluobana bikaç kez baktı bi sorun yok dedi hormon testi de oldum o da temiz sanırım bu yumurtlama testi kanla olcak gibi geliyo bana sana da cok gemiş lsun kaç yasındasın fulyacım nerden yazıyosun…….. teşekkürler

  Yanıtla
 121. fulya

  26 yaşındayım canım izmirden sen nerden bende tahlil yaptırdım işallah ikimiz içinde hayırlısı olur bende tşk ediyorum

  Yanıtla
 122. rukiye

  slm fulya ben 22 yasındayım aksaraydan yazıyorum iyiki varsınız ay bugun muayene oldum e tabiki de alttan bakmaya çalıştı ama bakamdı canım cok acıdı oyuzden tekrar ultrasonda baktı sağ tarafımda yumurta varmış ama sol ttarafımda yokmuş öle dedi bu ay adetimin gecikirse hamilesin dedi ama gecikmezse tekrar gitcekmişim 3 ay ilaç tedavisi uygulayacak sonrada rahım filmi cekilcekmiş sen cektirdin mi o nasıl oluo inşallah allahım yuzumuze baksın da bizlerede bebiş nasip etsin……..isteyen herkese…….AMİİİİİİİİNNNNNNNNN

  Yanıtla
 123. fulya

  yok canım çekilmedim 4 yıldır korkudan erteliyodum öle korkutucu şeyler okudum ve duydumki ama mecburum doktor bu ay istiyo yani 5 gün sonra çekicek off bi atlatsam şu filmi tedavimde başlıycak işşallah tüplrm açık çıkar nolur dua edin korkudan napcam bilmiyom offfff

  Yanıtla
 124. rukiye

  canım allah yardımcın olsun bütün sorunlarımızı atlatırızz inşallah ha bu arada diğer kıalra sesleniyorum nerdesiniz ya akadaşlar kaç gündür fulyayla benden başka takılan yok fulyacım nekadaralık evlisin canım

  Yanıtla
 125. rukiye

  canım rahim filmi çektirdinmi fulyacım inşallah bi sorun cıkmamıştır bizleride haberdar et olur mu tatlım hem nasıl cektiler bana da anlat aynı sorun bende de var ok cnm cok buyuk gecmış olsun çok öptüm dikkat et kendine………..

  Yanıtla
 126. fulya

  rukiyecim bugun çektirtim pzrtesi göstercem dkra çok şükür bunuda atlattım korktuğum kadar olmadı valla tşk arkadaşım iyiki varsınız sen naptın gittinmi tekrar dktra

  Yanıtla
 127. rukiye

  canım gecmiş olsun tekrar… ben işte 10 gün sonra filen adet olursamda gitcem olmazsamda gitcem ilaç tedavisi uygulayacak sanırım sen naptın nasıl rahim filmi de mi alttan bakılıyo zormuydu fulya ya dr benimde cektirmem gerektiğini söledi…….inşallah bende atlatırım canım hersey için saol….

  Yanıtla
 128. fulya

  evet canım önlük veriyolar giyiyosun masa uzanoyosun 10 dakika sürüyo bence doktor istiyosa çektir benim gibi geç kalma hem filimden sonrada hamile kalınabiliyomuş hayırlısı bakalım pzrtesiyi iple çekiyorum işşallah buseferde sorun çıkmaz insan biraz utanıyo ama mecburuz artık napalım

  Yanıtla
 129. ece_ebrar

  mrb arkadaşlar ben 9 aylık evliyim 5.5 ay falan korunduk sonra bıraktık ama hala hamile kalamadım bi bebişimizin olmasını cok istiyoruz daha önce hiç dğm dr. na gitmedim bi sorun oldugunu sanmıyorum ama niye olmuyo diye de düsünmüyo degilim daha kısa sürede hamile kalmakla ilgili fikirleriniz varsa paylasabilirmisiniz????

  Yanıtla
 130. zekiye

  selam ece ebrar.ben uc yildir evliyim suan bir yasinda biz kizim var,esimle evlendigimiz ilk bir yila kadar esim korundu korunmayi biraktiktan 4 ay sonra hamile kaldim.zamanimda bende cok korkmustum.hatta ablam evlendigi gun hic korunmamisti oda 5 ay sonra gebe kalmisti..esinizmi yoksa sizmi korundunuz?

  Yanıtla
 131. rukiye

  slm ececim ben buraya bikaç aydır takılıyorum ve burda herkes birbirinden destek alıo guzelim bende 10 aylık evliyim ilk 3 ay doğum kontrol hapı kullandım bırakalı 7 ay oldu ve bende hala hamile diilim bizde cok istiyoruz canım allah ne verirse güzelini verir 1 aydır doktor kontrolundeyim ve benim sağ tarafımda hiç yumurta görünmedi evet bu aslında problem ve bana sorarsan bi doktora git canım teşekürler………

  Yanıtla
 132. pınar

  merhaba ben pınar ben ikibuçuk yıldıır evliyim ama çocuğum olmuyo eşimde varikosel çıktı ameliyat oldu 1yıl 2ay oldu ameliyat olalı ama bizim hala çocuğumuz olmadı doktorlar olur diyo ama olmuyo çok üzülüyorum benimle evlenen arkadaşlarımın hep oldu benden sonra düşünenlerin hep oldu ben ne zaman anne olucam ALLAH hepimize sabır vesin acaba varikosel ameliyatı olupta eşleri hamile kalan oluyomu
  teşekkürler…

  Yanıtla
 133. ece_ebrar

  mrb zekıye eşim korundu ben degil saolun fikirleriniz için inşallah hepimizin istediği olur .Allah gönlümüze göre versin hepimizin insallah seninde olur rukıye bi çocugun insanın morali bozuluyo.testi yapıp acaba bu ay oldu mu diye bi sevinçle yapıyorum sonuc negatıf cıkınca canım sıkılıyo ama insallah en kısa sürede bizde anne oluruz(AMİN)

  Yanıtla
 134. fulya

  merhaba pınar ben fulya bende 4 yıl bitti evleneli benimde çocğum olmuyor benim eşimde varikoselden amlyt oldu tabiki hamile kalan oluyor neden olmasın bazende geç veya kalmayan oluyo bizimgibi işte bende tvdeyim aşılama veya tüpbebek dedikleri napcam bilmiyorum öle zor bisüreçkibu zaman geçtikçe yoruluyo insan sanki hiç anne olamıcakmışım gibi geliyo bide insanların soru sormaları yokmu bebek varmı yokmu diye bildikleri halde olmadığını insanı iyice strse giriyo hayırlısı allah büyüktür

  Yanıtla
 135. sibel

  fulya pınar canlarım üzülmeyin ben 8 yıllık evliyim benimde olmuyo ama böyle yaşamak varsa kaderimde yaşayacam ama üzülmeyin lütfen birde şu geri zekalılara bakın ya allaha şükredelim

  Yanıtla
 136. fulya

  saol sibelcim napalım haklısın kaderimizde ne varsa onu yaşıycaz allahtan umut kesilmez kaafa takmak istemiyorum ama olmuyo şu gurbette tek başıma kimsem yok birde insanların soruları beni çileden çıkarıyo allahım en kısa zamanda bütün bebek isteyenlere sen hayırlı evlatlar nasip bu arada rukiyecim sen naptın gittinmi tekrar doktora

  Yanıtla
 137. pınar

  teşekkürler fulya ve sibel Allahtan ümit kesilmez inşallah en yakın zamanda mutlu haberi veririz birbirimize bide fulya senin eşin ameliyat olalı ne kdar zaman oldu

  Yanıtla
 138. fulya

  pınarcım 6 yıl önce olmuş evlenmeden önce yani bence iyi bir yere gstrn sonuçlarınızı biri birini tutmuyo bizede olur denildi en sonki dktr düşük sonuçları dedi insan hangine inansın şaşırıyo birde sanada bütün tahliller yapıldımı acaba

  Yanıtla
 139. pınar

  evet fulya yapıldı birkaç dr gittik hep aynısını dediler en sonunki dr 6ay içinde olur yeni yeni iyleşiyo dedi benim dr gideli 3ay oldu
  bakalım
  en son gittiğim dr memoral hastanesine gittik

  Yanıtla
 140. zekiye

  selam ece ebrar,selam kizlar allahtan hayirlisini isteyelim.ben sizi cok iyi anliyorum.valla cocugun varsada problemdir.cocuk olunca bin bir dert oluyor.bebekken guzeldir ama buyuduklerinde bazan pismanlik hissine kapiliyorsunuz ne olacak bu cocugun sonu diye dusunuyorsunuz oofff bilmiyorum cocuk yoksa dert varsa dert.zaten evliligin kendisi dert.

  Yanıtla
 141. zekiye

  ece ebrar sen korunmamissan buda buyuk bir avantaj ama doktora gitmeni tavsiye ederim..kafaya takma bizim gelin 4 yil cocugu olmadi doktor tedavisiyle simdi 2 cocu var.söyledigim gibi valla cocugun varsada derdin var.insallah allah hepinizin gönlune göre verir

  Yanıtla
 142. yagmur

  mrb arkadaslar ben 6aylık ewliyim eşim we ben bebegimizin olmasını çok istioruz ama olmuyor hiç korunmadık eşim ve ben her haftada 1kere test yaptım belki olur umuduyla sonra umudumuz kesildi ve tartışmalar başladı bu olay beni çok üzüor.her testim olumsuz çıktı.bide adetim çok çok düzensiz yardım edin lütfen ne yapmalıyım şimdiden tşk ederim..

  Yanıtla
 143. pınar

  güzelim yağmur
  adetin düzensisze doktora git ama 6 ay olmuş daha çok erken benim 2,5 yıl oldu bizde hiç korunmadık ama olmadı bakalım ne olucak allah epimize hayırlısıyla verir sabret ama istersen dr görün adetlerin için

  Yanıtla
 144. ELFİN

  Merhaba arkadaşlar ben de 2 senelik evliyim geçen şubatta 7 haftalıkken düşük yaptım ve kürtjla alındı. Doktorum normal olduğunu ve ttekrar hamile kalabileceğimi söyledi ama 4 ay oldu hala hamile değilim …. Aranızda böyle bi durum yaşayan varmı?

  Yanıtla
 145. tuanna

  slm arkdaslar ben tuanna inanmicaksiniz ama daha 2 aylik bile evli degilim 1 bucuk ay olcak adetime 5 gün kaldi asiri yumurtaliklarim agrior migde bulantim ve agzimda tuaf bir tad var evlendigim günden berri ne esim nede ben hic korunmadik bu ay cok korkuyorum hamile kalmakdan cok erken oldugunu düsünüyorum.. bir bilginiz varmidir acaba allah istiyenlere evlat nasip etsin

  Yanıtla
 146. yagmur

  tuanna bence onun nasibi warki Allahım sana onu lutuf etmiş sakın yanlış bişey yapma bak nice bebegi olmayan insanlar war sen onu bugün aldırmaya kalkarsan yarın öbürgün rabbim sana anne olmayı nasip etmeye bilir sakın yanlış bişey yapma arkadasım.Ben 7aylık weliyim hale bebegim yok ama umudum rabbime elbet bigün nasibi olucak we yuwamıza gelicek tekrar sölüorum yanlış bişey yapma..!!!

  Yanıtla
 147. yagmur

  zekiye doktora gittim intapın kuruması lazımmış ondan sonra gebe kalma ihtimalim olucakmış.nasip herşey rabbim herkesin gönlüne göre werir inşl.

  Yanıtla
 148. merveak

  merhaba şubat ayından beri korunmuyoruz.1 senelık evlıyım ve artık bebiş olsun istıyoruz.6 ay once rütunn kontrol için doktora gitiim ve hıc bır sorun yok denıldı şukur.ve gece haftada yıne gıtıım.yıne hersey yolunda yumurtalıklarım ve rahmım temız hıc bır sorun yok denıldı.ve düzenli olarak adetımı goruyorum.ama şubat ayından berı korunmamıza ragmen niye olmadı.ben anlayamadım ? dr . um folıc acit verdi onu kullanıyorum bakalım hayırlısı artık bu ayın 15 indede regl oldum .ıns bır dahakı aya guzel hbrler vermek paylasmak ısterım sızlerle ..allah herkeze en hayırlı zaman hakkımızda ne zamansa ozaman bebek nasıp etsın inş

  Yanıtla
 149. sevim

  hanimlar ben yeniyim hepinizin yazilarini 2 3 aylik yazilarini okudum ve gercekten beni rahatlattiniz dunyada tek ben degilmişim dedim alah isteyen butun kullarina versin gercekten cok ama cok kotu durum cevre cok önemli destek degil köstek oluyorlar sorarak bunaltıyorlar ben 1 sene oldu evleneli hic korunmadim dr bana yara var dedi ve yeni yaktirdim ve cok korkuyorum itrnt okudum yakma kısırlastiriyomus dogum yapmamiş kadinlarda bilgisi olan varsa ve ya basina gelen lutfen cvp yazabilirmi alah isteyen herkee versin ammmmmmmmmmmmiiiiiiiiiiin

  Yanıtla
 150. sevim

  hepimize alah hayırlisini il once sonra bir evlat nasip etsin herkesin gonlune göre versin kimse evlat acisi cekmesin daha erken gibi ama 1 sene oldu ddaha ama gercekten gurbet varya insani yiyip bitiriyo ben cocuk kizkene istemiyodum ama evlendim ne zaman tek kaldim cocuk istedim gercekten hayatta tek yanliz kalmak ve kucahin bossa herkes nezaaman diye soruyorsa diyecek bir şey bulamiyo insan
  hepiniz beni anlarsiniz bana kalsa 1 2 senede olmasa far yapmaz ama ne zaman biri soruyo ne zaman adet oluyorum be bitiyorum heniz yasamıssınızdir biraz fazla konustum busura bakmayın gercekten kendimi size o kadar yakin hissettimki icimi bosalmak istedim allah herkese nasip etsin

  Yanıtla
 151. hatice karakus

  herkese merhaba ben yeni katiliyorum benim sorunum ben hamile kaliyorum faket sonu gelmiyo bir defa dis gebelik bir defa bos gebelik bir defa düdük bir defada tüp bebek oldu cok üzgünüm yasim 32 4 yillik evliyim bu olanlar evliligimin 2 senesinde oldu beni anlayan varmidir arnizda kimse anlamiyo sanki ben cocuk istiyorum.

  Yanıtla
 152. esila

  merhabalar ben 1 yıllık evliyim ve evliliğim süresince hiç korunmadım evliliğimin 4.ayında 9 günlük bir gecikmem oldu ama 10. gün regli oldum 9 aydır tedavi oluyorum 4 ay klomen 3 ay ovitrelle ve 2 ay da estrofem kulandım 2 ay öncede rahim filmi çektirdim kanallarım açık çıktı bu ay son ovitrelle mi vuruldum normalde her ay yumoşlarım 16.5 olurdu ama bu ay 18 olmuş eğer bu ayda tutmazsa daha etkili bir iğne vurulacak mışım kist olma olasılığı varmış şimdi reglime 5 gün var 10 gündür aşırı terleme yorgunluk ayak ağrısı uykusuzluk ve göz karaması var ve kasıklarımda özellikle sol tarafta ağrım oluyor omuzlarımda sivilce çıkmaya başladı ve ayaklarımın altı üşüyor ama bi okadarda terliyorum aşırı gaz ve kabızlık var sizce banu hanım hamiş kalmaya ara vermelimiyim çünkü ;dktrumun vuracağı iğne kist oluşturma riski yüksekmiş cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 153. ayse kaya

  mrb ben 24 yasindayim 2 senedir evliyim ilk senesi cocuk istemdik ve ben 5 ay hap aldim geri kaan ayin sonrasinda esim korundu ve 2 senemize girince cocuk istedik ve denedik olmadi ve simdide 1 senedir hamile kalamiyorum doktora gittim doktor bana butun tahlileri yapti kanalarimda yumurtaliklarimda hic bir sorun bulamadi hata ilac bile verdi 16inci 25inci gune kadar icmemi soyledi kolaylastirmak icin ama oda fayda etmedi! malesef! bana her ay duzenli her sabah atesini olc dedi yumurtlama donemimin gununu ogrenmek icin onuda yapiyorum hic bisey olmadi okadar yoruldumki butun bunlardan cok caresizim cok uzgunum her ay her ay umutlaniyoum ve adetim gelince umutlarim tukeniyo cok uzuluyorum hep dua ediyorum onra diyorumki ins bidaha ki ay ol ama bi turlu olmuyo doktora son olarak gittigimde butun yaptirdigim tahlillere bakti ve bana dediki hic bi sorununuz yok psikologik nedenlerde ne sacma ya cok sacma her kesin istedigi kadar bende istiyorum arti okadar takmiyorum aklima geldigi zaman sade dusunuyorum ve uzuluyorum napacagimi bilemiyorum ya psikolojikmen olabilirmirmiki sizce ???neyse beni dinlediginiz icin size cok tessekur ederim

  Yanıtla
 154. ELFİN

  Merhaba şubat ayında yedi haftalıkken düşük yaptım ve kürtajla alındı. 6 aydır tekrar hamile kalamadım. Bu ay adetim 3 gün gecikti test yaptım sonuç negaitf ama hale adet olmadım anlayamıyorum sorun mu var hamileymiyim neyim bana yardım edin!!!

  Yanıtla
 155. zahide

  sayın ayşe kaya
  gerçekten psikolojik olarak hamile kalmakta etkileniliyor.ben de istediğimiz tarihten 6ay sonra hamile kalmıştım.her ay ben de sizin gibi hasta olunca psikolojik olarak çökerdim.ama ev taşıdık o ayı gözden çıkarmıştım, hiç hamilelik falan düşünmemiştim ama o ay hamile kaldım. bir sorununuz yokmuş sakın sıkıntı yapmayın mutlaka olur, vakti gelmemiştir.bu günleriniz bence çok güzel günleriniz sıkıntı yapmayın. ben 25. haftanın son gününde bebeğimi kaybettim.sadece 1gün yaşadı, bir kere görebildim, kucağıma bile alamadan kaybettim.şuan sezaryan yaram bile iyileşmedi, hemen bebek istiyorum ama beklemem gerekiyor :(( siz sadece hayırlısını isteyin.

  Yanıtla
 156. zahide

  sezaryandan sonra tekrar hamile kalma süresi en az ne kadar?şuan o kadar çok içim acıyorki kaybettiğim oğlumun acısını ancak kardeşleriyle dindirebilirim.12 temmuzda sezaryanla aldılar bebeğimi ama 1gün yaşadı, 1kere gördüm, çok güzeldi oğlum, hiç dokunamadım bile:(( kendimi toparlamam ve sezaryan yaramın daha çabuk iyileşmesi için ne yapabilirim?sezaryan yarasına ne iyi gelir?

  Yanıtla
 157. yarenihüda

  slm arkadaslar 2 aylik evliyim 3sene esimle görüsüyorduk ve birbimize cok vakit ayirdigimizi ve artik cocuk istedigimize karar verdik.. sizi düsününce okadar korkuyorumki yillardir cocugu olmayanlar var ve benim kocam daha ilk ayimizdan belli gün sayiyor ve illa hemen olsun istiyor kaynanamda..!!
  bu ay 5gün gecikdim ve doktora gittim sag yumurtaligimda 3,8 – 4,8 cm kist bulundu kafayi yicem ve suan adetim 6 gün gecdii kistt hamile kalmaya engelmi arkadaslar lütfen bilgisi olan yazsin :(

  Yanıtla
 158. kamuran meral

  merhaba ben 2 senelik evliyim 4 aydır çocuk istiyoruz ama maalesef olmuyor geçen ay doktora gittim yumurtamın çatlayıp çatlamadığını öğrenmek için,yumurtanın çatlamasında bir problemde yokmuş.şimdi ben ayın 15 inde adet olmak gerekiyor.Göğüslerim gene acıyor her adet öncesi gibi ama adet olacakmıyırm bilmiyorum.Valla daha önceleri strest yapmıyordum ama bu ay çok strest yaptım.Bakalım ne olacak ne olur bana dua edin arkadaşlar:(

  Yanıtla
 159. hatice

  kamuran meral insallah hamilesindir bende bebk istiyorum ama olmuyo 4 yillik evliyim bir sürü problemler ysadim evliligimin 2 yilindan itibaren dis gebelik bos gebelik düsük ve tüp bebek yptirdik ama sonuc yok 8 aydir normal deniyoruz olmuyo bu seferde hamile kalamiyorum allahim okadar sey gecirdim simdi tam olsun istiyoruz insallah allah bütün isteyen lere nasip etsin

  Yanıtla
 160. kamuran meral

  evet maalesef hastalandım:((sürekli geciktiğim halde bu ay erken oldum:(:(rahim filmi çektirmem için erkenmi acaba?offfff offff offf

  Yanıtla
 161. merveak

  merhaba arkadslar.bence hersey bizim elimizde cok aceleı davranıyoruz..hersey normalken bız acaba bu ay hamılemıyım ay miğdem bulanır gibi oldu ay gözüm kararır gibi oldu,ay başım döndü,,1 senelik evliyim bendede hersey normal yumurtalıklar rahim hersey temiz,şubat ayından itibaren bıraktk korunmayı şubattan beri her ay mı insan kendını boyle seylerı duşunerek bunalıma sokar aman basım dondu aman aman aman ,, subattan beri yaptıgım testlerin hatti hesaabı yok.bırakalım arkadslar psikolojimiz bozulucak ..allahım bilir herseyın nasıl vaktı zamanı bellıyse allahım bızlere nasip ettiyse o mukemmel duyguyu yasıycaz ..bizler kafamıza taktıkca olmuyo olmuyo .öncelıkle kafamızdan bu dusunceyı sılmemız gerek .gectıgımız carsanba gunu dr. gıttım medıcana’ya cokta tatlı bı doktor tavsıye ederım bu arada sibel acıkalın,inanın onun sayesınde bebek konusunda cok rahatladım artık takmıyorum kafama..herseyın hayırlısı hakkımızda arkadaslar ..İYİ DÜŞÜNELİM HERŞEY İYİ OLSUN..

  Yanıtla
 162. hatice

  evet arkadaslar 8 aydir deniyoruz bebek demistim sonunda hamileyim ama bundada hic umudum yok gene 4 hamileligimde gecirdigim gibi kahverengi lekelenme adet olcakmisim gibi agri gücüm yok dün doktora gittk muane etti kanimi aldi hamileyim tutturucu birde hap verdi sabah aksam iciyorum ama bu kahverengi lele beni delirtiyo ya ne olur sanki hicbisey olmadan rahat bi hamilelik gecirsem yada karnim agriycaksa agrisin kahverengi leke gelecekse gelsin ama hamileligim bitmesin ben agrida deyilim lekede deyilim ama diger gebeliklerimde oldugu gibi düsürcem diye cok korkuyorum suan yatiyorum arkadaslar hadi tamam kafaya takmayalim nasil olcak iste hamileyim
  ama bu lekelnme anlamiyorum allahim ne olur bu sefer bisey olmasin tam tüpbegege karar vermistik bu ay görüsmeye gidelim dedik 28 gidiyoduk hamile kaldim keske bisey olmasa simdi düsünce birsürü kaybim olcak enaz 2 veya 3 ay beklemem lazim tüp bebek icin ya kizlar motalim cok bozuk yavas yavas umudu gidiyo

  Yanıtla
 163. merveak

  arkadasım,hatice bak öncelikle moralini hiç bozma..rahat ol.doktorun sana yat dınlen dedıyse yada her ne dedıyse hepsını uygula fazla hareket etme mumkun oldukca yat,kendini oraya endeksleme aman düştü düşücek diye canım benim,kendini üzme etrafındakileride..allaha çok dua et bak mübarek aylardayız allahım kapısına gelenı gerı cevırmez canım umudunu sakın yıtırme kendini güçlü hisset etrafındakı ınsanlardanda bu ıste senın yanında olumsuzluklardan bahsetmesınler aa bu seferde duser falan dıye konusmasınlar..sana moral versınler hep..allaha emanet ol bu sefer inşallah hersey istedıgın gıbı olur canım..

  Yanıtla
 164. hatice

  merveak allah razi olsun cok iyisin cok mutlu oldum benimde sesimi duyan olmus inanki dua ediyorum geceleri uyaniyorum icim yana yana diyorum ne olursun allahim bu sefer olsun tam yerinde tutsun diye kafamdan cikaramiyorum acaba acaba hamilelik devam ediyomu yoksa gidiyomu ne zor bilemezsin bi an aklimdan cikmiyo hep yatiyorum arada kalkip bu siteye bakiyorum kafam dagalir belki bana da biseyler yazarlar diye ya anlamiyorum adet olcak gibiyim heran lavobaya gidiyorum lavobaya gitmekte ölüm geldimi acaba ne olcak diye sabahlari kahveren gi leke geliyo sadece keske olmasa beni korkutan o leke allahim insallah iyi biryere tutunmustur bilmiyorum sizin bebeginiz varmi varsa sizde neler oldu böyle seyler yasadinizmi ne olur bebek isteyenlere hep beraber dua edelim cok tesekkür ederim alla emanet olun allah dualarimiz kabul etsin insallah bu mubarek aylarda yarabbim.

  Yanıtla
 165. tutku

  Merhbalar bayanlar adetimin son günü(kanamam kesilmişti) ilişki yaşadım fakat tam bir birleşme olmadı yani bulaşma olabilceğinden şüphelenip ilişkiden yaklaşık 14 gün sonra kanda gebelik testi yaptırdım sonucum <0.5 çıktı negatif olduğunu söylediler sizce bu sonuca güvenebilir miyim? birde ilişkimin ertesi günü yasmin kullanmaya başladım son iki hapım kaldı göğüslerim cok şiş ve hassas ayrıca tansiyonumda düşük seyrediyo bu durumda hala gebe olma olasılığım varmıdır?sizce endişelerim yersiz midir?şimdiden teşekkürler…

  Yanıtla
 166. merveak

  hatice canım ,alllah hepimizden razı olsun.bu mübarek aylar rühmetine allahım inşallah hepimizin dularını kabul eder canım,benim bebeğim yok 1 senelık evlıyım bızde bebek ıstıyoruz subat ayından berı korunmuyoruz ama henuz bişey yok.allahım herseyın vaktı zamanını bılır sen uzulme takma kafana güzelim.bebeğinde herseyınde vaktı zamanını allah bılır.alnımıza ne yazıldıysa onları yasayıp onları gorucez.bende subat ayından berı doktorları asındırdım test yapmaktan bı hal kaldım.dokrorum hersey normal gebe kalmaman için hiç bir engel yok dıyor.cok kafama taktım aslında cok acelecı davranıyorum yasım 24 herseyın hayırlısı elbbet allah yazdıysa alnımıza bebek hayırlısıyla kucagımıza alırız canım..bırak leke falan gelıcek dıye dusunme canım ya KENDİNİ DİNLEME birazda psikolojik bı durum canım bunlar ..bol bol dua et.bende cok gezınıyorum boyle sıtelerde bazı zaman dıyorum bır daha gırmıycem dıyorum kafam bazen oyle karıstırıyokı boyle sıteler ama yıne de gırıyorum en azından bılgılenıyorum bazı bılmedıgım konularda bılınclenıyorum.bazı zamanda kendı moralımı kendım bozuyorum sonrada dıyorum aman kafama takmıycam deyıp hemen o anda unutu verıyorum.sende oyle yap canım kotu olumsuz bır sey duydugun zaman bılgılen bılınclen olumsuz daahı olsa ama o an unut kendı ustune alma aa bende boyle mıyım soylemıyım deme canım ..allaha emanet ol..

  Yanıtla
 167. kardelen

  hatice acele etme ya olur ben 16 yıldan sonra hamile kalan insanlar biliyorum üzme kendini bu kadar inşallah en kısa sürede bebek sahibi olursun sen ben ve bütün isteyenler

  Yanıtla
 168. hatice

  evet arkadaslar neren baslasam bilmiyorum bebek gitti bitti bugün hastaneden ciktim evdeyim suan aglayasim var aglamakta istemiyorum bosluktayim dis gebelikle sonuclandi hamileligim ve bebekle beraber kanalimida aldilar cok mutsuzum tek kanalli kaldim bu 2 dis gebelik olusum ama bunda kanalim gitti allahim insallah bu son olur yaaaaaa 2 dis gebelik 1 bos bebek 2 düsük 1 tüp bebek eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ne olcak simdi ben ne yapiyim arkadaslar cok kötüyüm pisikolojim berbat icimi nasil anlatabilirim size bilmiyorum beni nasil anlarsiniz ki beni yalniz birakmayin sizlerden gelen msjlar beni birazcik yasatiyo ALLAH BÜYÜK ALLAH OL DEMEDEN OLMUYO buda benim sinavim allahim yardim etsin böyle darda kalanlara

  Yanıtla
 169. kardelen

  canım çok üzüldüm ya napcan bunda da vardır bi hayır üzülme ya inşallah hayırlısıyla yine hamile kalırsın çok çok geçmiş olsun canım Allah hayırlısını versin

  Yanıtla
 170. gülçin

  hatice inan çok üzüldüm bende senin adına ama unutmaki Allah büyüktür nezaman vereceğini bilir herşeyin hayırlısını iste içini ferah tut dilerim en yakın zamanda rabbim tekrar verir

  Yanıtla
 171. hatice

  merve kardelen gülcin merveak cok tesekkür ederim gercek iyiki varsiniz bebegim beni teselli etmedi gitti ama siz icimi rahatlatiyosunuz ne güzel tanimadan birbirimizi böyle dua etmek cok güzel allah sizlerde ne istiyosaniz versin insallah allaha emanet olun aslin da icim okadar doluku yazsam sikilirsiniz okumaktan diye yazmiyorum icim aciyo cok üzgünüm cok umudum hayallerim yok

  Yanıtla
 172. kardelen

  mrh hatice olurmu ya sıkılırmıyız hiç içinden ne geliyorsa yaz ben okurum bende bebek istiyorum bir tane oğlum var bir aydır deniyoruz inşallah hepimize hayırlı bebekler verir rabbim bu mübarek günlerde dualarımız kabul olur inşallah

  Yanıtla
 173. gülçin

  hatice sıkma canını inanki yanlız değilsin hepimiz aynı yola baş koyduk negüzelki böyle bir site varda hepimiz burda buluşuyoruz inanki seni çok ii anlıyorum aslında burdaki herkez seni çok ii anlıyo çünkü hepimizin derdi ortak hepimiz aynı şeyii istiyoruz inş Allah hepimize hayırlı bebekler nasip eder…. unutma yanlız değilsin……..

  Yanıtla
 174. merveak

  hatice arkdasım,bak senınde dedıgın gıbı ALLAH OL DER OLUR ,ÖLDER ÖLÜR.sakın bozma moralını herşeyde vardır bır hayır,her şerde bir hayır ,her hayır bıldıgındede bır şer,demekkı senın ıcın allahtan hayırlı degılmıs.sağlığına bak sen şimdi kendını hıc bırakma sakın salma uzulmede olsun,sen eşin ve kendı sağlıgın ıcın dua et,senın alın yazındakı yazıyı yasıyorsun canım,ısyan etme,demek sızın ıcın hayırlısı bu gebelıkte buymus canım.allahım saglık sıhhat versın uzun bır omur var onumuzde ama sımdı degıl ama yarın degıl bır gun mutlaka bu mubarek ayların yuzu suyu hurmetıne allahım tum kullarının ısteklerını verır ıns.bırbırmızden dualarımızı esırgemeyelım.buradakı arkadasların hepsının ıstegı aynı allahım hepmız ıcın o yazıyı yazdıysa zamanı geldıgınde bızlerde o mutlulugu tadıcaz arkadsım üzme kendını..

  Yanıtla
 175. hatice

  merveak canimsin cok sagol insallah hepimizin dualari kabul olur canim ben kadinlar kulübüne üyeyim orda bir yazi okudum arkadas yazmis cok etkilendim ve hic duymamistim Hz.Aise anamizinda hic cocugu olmamis ve bizlerin eger bu dünyada cocugumuz olamadan ölürsek allah gecinden versin ozaman aise anamizin yanina gitcekmisiz o biz ona yada aise anamiz bize saaf tutacakmis bizi koruycakmis ve birsürü melek bize anne diycekmis ilk defa duydum ve allahim sen en iyisini bilirsin dedim bir yazi daha okudum fatma anamizda hayatinda hic adet olmamis ve ya 2 yada 4 erkek evladi olmus canim bizim hastanade tedavilerde vesile bunu verecek olan bize allah ne gelirse allahtan gelir iyiki bu yaziyi okudum cok etkilendim allah büyük rabbim neylerse güzel eyler allahim cocuk isteyen bütün kuluna tattirsin yarabbim dualarimizi esirgemeyelim bol bol dua edelim.

  Yanıtla
 176. merveak

  bu ayda olmadı canımız saolsun regl olmusum ,,demek bu ay kısmet degılmıs.allaha ısyan etmek degılde aslında okadar guzel hesaplamıstım kı eger bu ay hamıle kalmıs olsaydım dogum zamanım mayıs 19 a gelıyodu esmınde dogum gunune denk gelmıs olucaktı ama saglık olsun belkı bnm dogum gunume denk gelır bıde onu hesaplıyım :) temmuz ayına bakalım olucakmı..sağlıklı olduktn snra ama bugun ama yarın rabbım verır ıns hepımıze oyle degılmı arkadslr :S :S :/

  Yanıtla
 177. hatice

  merveak canin sag olsun olur hic canini sikma allah büyüktür sen calismalara devam et cok kötü oluyo biliyorum bir umutla belkiyosun ama bos yok bisey o duyguyu okadar iyi biliyorum ki anlatamam canim sinn yaaaa hic umudunu yitirmee sakin dualarimiz birbirimiz icin alaha emanet ol canimm yaaaaaa

  Yanıtla
 178. yaqmursarlak

  slm arkadaşlar ben yagmur benimde sorunum wardı yazdım okumuşunuzdur hepiniz ben 2.5 aylık hamileyim şimdi Allaha şükür saglıklıda Allahım herkese nasip etsin inşl arkadaşlar herkez Allaha emanet olsun…ALLAH herkeze wersin inşl..

  Yanıtla
 179. hatice

  yagmurcum tebrik ediyorum cok sevindim bu arala hep hamile haberi aliyorum hem de ikiz ikz ne güzel allah plmayanlarada icinde banada nasip etsin allah kucagina almayida nasip etsin allah emanet ol dua et bizlere

  Yanıtla
 180. merveak

  yağmurcum allah tamamına erdirsin inş.. ne güzel sabır, güç ve moral gerekıyor ..inş güzelim tüm anne olmak isteyenlere allahım senin tattığın o mütiş duyguları tattırır tüm arkadslara ve banada inş ..

  Yanıtla
 181. merveak

  arkadslar yukarıdada yazmıstım ayın 8 inde az bişey bır ıkı damla kan geldı dıye ama sadece okadar baska hıc bırsey gelmedı sadece ayın 8 ınde 1 2damla kan bugun ayın 14 u normalde ayın 10 unda veya 11 de regl olmam gerekıyodu hıc bısey gelmedı cok mrk edıyorum acaba hamılemıyım :D test yapıpta sımdıden eger yoksa moralımıde bozmak ıstemıyorum .ben arastırdrım bu 1 2 damla kanı eger bır gebelık varsa bebek yerlesme sırasında bır ıkı damlalık pis kanını atarmıs yada halk arasında üzerine hastalandı denılırmıs.allahtan hayırlısı bakalım bır ıkı gun ıcınde test yapar sonucu sızlerle paylasırım arkadslar..:)

  Yanıtla
 182. merveak

  ARKADAŞLAR HAMİLEYİMMM :D ŞİMDİ TEST YAPTIM SONUÇ BEBİŞİM OLUCAKMIS ŞAKA GİBİ YA ÇİFT ÇİZGİ CIKTIGINA INANAMIYORUMMM :D COK MUTLUYUUUM …ALLAHIM BUTUN ARKADASLARIMADA NASİP ET SİN BU DUYGUYU COK GUZEL biraz kendıme kelıyım yıne yazarım..

  Yanıtla
 183. güler

  MERVEAK senın adına cok sevındım bende uzun zamandır burdakı yorumlarıı okuyorum..cogu ınsan bu duyguyu burada paylastı Allah olmayanlarada versın..ne kadar surede hamıle kaldın mervaak tedavı falan goruyormuydun burdakı arkadaslar gıbı bazıı asamalardan sende gectınmı rahım fılmı veya asılama gıbı sımdıden tskederım bıızmlede paylasırsan bızde okuyarak tesellı oluruz inş.. arkadasım hayırlı olsun

  Yanıtla
 184. NUR ARSLAN

  merhaba arkadaşlar ben 1 hafta önce tüp bebek yaptırdım şimdi sonucu almak için ayın 23 ünü bekliyorum o kadar heyecanlıyım ki dualarınızı bekliyorum 6 senelik evliyim ve ilk tüp bebek denememiz rabbim inşallah hayırlısını verir duayla kalın herkese iyi bayramlar

  Yanıtla
 185. merveak

  GÜLER cnm saolasın darısı tüm anne olmak isteyenlerin başına diyorum.allahım er yada geç herkese hayırlısını versin..!cnm ben tedavi olmadım normal oldu hersey,sadece yumurtalama donemlerınde bırlıkte olmaya çalıştık..! extra bişey yapmadık canım bızde 8 aydır denıyorduk bu aya kısmetmıs bende cok umutsuzlanıyordum bazı aylar sureklı test yapıyordum bu yapmıycam dedım kısmet bu ayda gunum gectı mecbur yaptım ve sonucu bızı havalara ucurdu..demekkı bızım kısmetımızdekı bebek hbaerını almak bu aymıs canım.ama allahımdan herzaman bızım ıcın en hayırlı gunde ver rabbım dıye dua eetım arkadslar …! ama bırazcık yoruyor bebek benı canı saolsun ama kanamam var bayramın 1.gununden berı hala devam edıyor,doktorum normal dedı bebek yerlesene kadar boyle kanamalr olur dedı sadece yat dınlen dedı suan cok kucuk 5 mm kadar bıseymıs doktorum oyle dedı..bıraz uzuldum ama allahtan hayırlısı eger yıyıp ıcıcek lokması varsa ne olursa olsun allahın ıznıyle dunyaya gelır ..bırbırımızden dualarımızı eksık etmeyelım arkadslar.banada dua edın bende hergece yatmadan dualrımı tum dua bekleyen arkadslara yolluyorum.. :(

  Yanıtla
 186. güler

  MERVEAK cevap verdıgın ıcın tşkederım…hamıle kaldın dıye bızıı unutma Allah rızkı olana dunyada can verıyor…bende 25 yasındayım 27 aydır evlıyım..16 aydırda korunmuyoruz bu kadar uzun sure olmıcanıı hıc dusunmemıstım ama nasıp denen sey bu olsa gerek14 ayımın ıcınde artık bır doktora gıtmem gerektıgını dusunerek gıttım normal yolla hamıle kalınmıcak bır nedenım yokmus herseyımıı yaptırdıım yumurtlama takıbı yaptı 1ay o arada rahım fılmı cektırdım ve temız cıktı tıkanıklık yok..yumurtlamamda gayet ıyıı tahlıl sonuclarımda ıyıı..sabır dılıyorum

  Yanıtla
 187. horozkentli

  mrb ben fatoş 2 yıllık evliyim 1yıldır bebegim olmuyor bir sefer karnımda öldü bu ayda 6-7gündür adetim gecikti inşallah hamileyimdir sizlerle paylaşmak istedim bana duacı olun benimle birlikte allah inşallah herkese nasip eder yorumlarınızı bekliyorum.

  Yanıtla
 188. merveak

  GULER rica ederim canım hamile kaldım diye unutmam …bende evet hamıleydım ama bebeğimi düşürdüm ayın 26 sında :'( bu dunya yıyıp ıcıcek rızkı yokmus bebegımın :( moralımı bozmamay calıyorum ama olmuyo cok uzuldum sevdıgım ınsandan bir parçaya sahip çıkamadım :( icim sızlıyo ..sağlık olsun diyorum beterın beterı var dıyorum ama çok canım acıdı çokk :( :(

  Yanıtla
 189. güler

  MERVEAK cok uzuldum canım demekkı herseyın hayırlısı ıstemek gerekıyormus cok ıstedın ama allah nasıp etmedıı uzuldun yıne herseyde vardır bır hayır canım ılk defa dusurdun dıme canım bıraz dınlen kendınıde cocuk olucak dıye bunyenı yıpratma unutmakı hersey bebek degıldır saglık olsun

  Yanıtla
 190. merveak

  gülercim haklısın hersey bebek degıldır saglık en önemlısı ,,dınlenıyorum cok sukur ıyıyım ılk dusugum evet.allaha şükür kürtaj olayım olmadı cunku cok kucukmus 6 haftalık.. saglık olsun allahım herkezın gonlune gore en hayırlı zamanda nasıp etsın ben allahıma bızım ıcın en uygun en hayırlı zamanda versın dıye dua edersım hep demekkkı bızım ıcın hayırlı bır vakıt degılmıs allahın bılecegı iş yınede allahım verırde alırda hersey allahtan … yeterkı saglıklı olalımda hepımız beterın beterı var canım allahım herkezın gonlune gore versın ıns tum arkadslarımada ….!

  Yanıtla
 191. kardelen

  arkadaşlar hamileyim Allahım hepinize nasip etsin inşalllah gönlünüzün muradını verir inşallah

  Yanıtla
 192. derya bulutlu

  derya senin için dua edicem
  ben de 3 senelik evliyim bizimde sorunumuz olmadığı halde çoçuğumuz olmuyor listedeki herkezin dualarını bekliyorumm lütfen
  Allah’a Emanet Olun=)

  Yanıtla
 193. ayse

  mrb ben 2 yıldır evliyim. evliliğimin 2. ci ayı ameliyat oldum ve tüp tiberkilozu teşhisi koyup sol tupumu aldılar. 1yıl verem tedavisi gördüm sonra diğer tüpümün de filmini çektiler kapalı dendi. tek yol tüpbebekmiş 3 ay önce denedim ama çok yüksek ihtimal vermelerine rağmen tutmadı. yaşım 21 eşim 26 tutmama sebebi olarak da doktaor mantıklı bi açıklama yapmadı embriyolardandır dedi anlayamıyorum transfer zamanı çook güzel embriyolar demişti. şimdi bi daha denemeyi düşünüyorum ama hem psikolojim hem de bedenim yıprandı. üstelik bi daha tutmazsa korkusu var ????

  Yanıtla
 194. edanaz

  valla aysecim sana sunu diyim bir cok zorluklarla mücadele etmissin cnm tbrik ederim ve hepsini atlatmissin simdide bence sakin psikolojini bozma sakin sen ne kadar umutlu olursan mükafatini alirsin kendini birakma benim eltim tam 4 kere tüp bebek yaptirdi tutmadi en sonuncuyu yaptirdiginda ise onunda umudu yoktu artik ve tutttu simdi dünyalar tatlisi bir kizi var cnm;)umudunu yitirme hayirli sagliklisi olsun…

  Yanıtla
 195. hatice

  aysecim canimben buraya cok yazi yazdim insan oglu basimiza neler geliyo ben gene anlatayim 32 yasimdayim 5 yillik evliyim ve bu 5 yillik evliligimde 2 disgebelik 1 bos gebelik 2 düsük 1 kürtaj 1 tüp bebek rahim filmi 2 defa disgebelik oldum dedim ya bundan 3 ay önceydi disgebelik operasyonunda kanalimi aldilar bebek oraya tutunmus ve ben simdi mikroenjesiyon yaptirdim transverimin bugün 4 günü bakalim amam insan bu kadar sey yasayinca sanki buda olmuycakmis gibi geliyo cok korkuyorum bu korkuyu sana nasil anlatayim canim benim cok zor bilemezsin ben bu yasadiklarimi 2 senemde yasadim 5 yillik evliyim dedimya 2 sene olur diye ugrasmadik sonra kendi kendine bu durumlar yasadim cok zordu yazarak anlatamiyorum ama sen beni anliyosundur cannim sen de canini sikma allah cok büyük insallah bizimde bebeklerimiz olur umutla ayin 19 unu bekliyorum gebelik testi icin neler var neler alllah daha büyük aci vermesin allah yardimcimiz olsun

  Yanıtla
 196. naz

  bende 23 yasindayim 7 aylik evliyim 10 aydir hapi kullandim ama dügünden 3 ay önce vücudun alismasi icin hapa basladim (doktor demisti). kimisi uzun hap kullanildiginda aylarca etkisini gösteriyo diyolar bakalim ne kadar dogru, cokta uzun kullanmayin benim doktor kuzenimin karisi da demisti cok iyi degil vücut icin diye hap.cogu kisi 1 cocuktan sonra baska yöntem le korunuyomus en iyisi bencede, hap kullanmayin senelerce tavsiyeeeeeee

  Yanıtla
 197. delal

  SLM ARKADASLAR BENIM DE SORUNUM VAR…BEBEK ISTIYORDUM OLMUYORDU..DOKTORA GITTIM.DOKTORUM YUMURTALIKLARIMIN CALISMADIGINI SOYLEDI..BANA CLOMIPHENE 50 MG CITRAT HAPINI VERDI..HEM COCUGUMUN OLMASI ICIN BU HAPLARI KULLANMAMI SOYLEDI..ADETIMIN 3 UNCU GUNU ICIYORUM 7 INCI GUNUNE KADAR…1 AY TUTMADI..dotorum bu haplarla ikiz bebek olabileceginide soyledi:)GELECEK AYIN 18 INI SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUM..BAKALIM BANADA NASIP OLACAK MI? nolur bu konuda bilgisi olan bana yardimci olsun..YUCE RABBIM INSALLAH HEPIMIZE BEBEK NASIP EDER..arkadaslar dualarinizi eksik etmeyin .benim dualarimdada sizler varsiniz

  Yanıtla
 198. derya

  meraba arkadaşlar benm bebşimde olmuyo.3 yıl oldu vermedi daha bebek Rabbim. lütfen isyan etmeden dua edin çünkü en kötü şey bir kadın için anne olamamak ve önemlisi Allaha layık kul olmak sadece imtihan bu başka çare yoktek yapacağımz duaaaaaaaaaaa!

  Yanıtla
 199. MEHTAP KARANLIK

  hatice nerden baslıycam bilmiyorum lütfen hepimiz elhamdülillah mslümanız benimde 2 düsük bir dıs gebelik ameliyatı gecirdim ama suan 4 asında kızım var evveli Allah sonra Peygamberim o sürede yasadıklarımda rüyamda hep sübyan duası yaptır diye birisini duyuyordum en son düsügümden sonra bunu yaptırdım Yradanımın izniyle sonra kızımı kucagıma aldım şimdi bu nedir diyceksiniz sübyanın anlamı su hamilelikte bazı kişilerin düsükle bazıların dıs gebelikle bazıların anne karnında bazılarınıda bebek dogdukta sonra boguyor sübyan eger bu duayı bilen kişi yazıp yani bildiginiz iyi hoca o duayı üzerinizde tasıyarak hamilleliginiz boyunca Allahın izniyle koruyacak ve selametle kucagınıza alacaksınız lütfen inanın eşimde yanasmammıstı ama sonradan oda görünce Yradanımın mucizesini yorum bile yapamadı insallah şimdi ikincide üzerimde tasıycam o güzel duayı hatice ve digerleri ne olur inanın

  Yanıtla
 200. miray aslan

  arkadaşlar benim eşimde tek taraflı varikosel ameliyatı olalı 3 ay oldu .hala birr şey yok şuan.adetime 8 gün var kasıklarım batıyor bide gögüs uclarım agrıyo.acaba ….. diyecegim ama hep hayal kırıklıgı oluyo.

  Yanıtla
 201. sedaa

  erkek arkadasımla ılıskıye qırdık 3 ay sonra mıde bulantısı mıde agrısı cekıyorum acaba hamıle olma ıhtımalım var mı lutfen yardımcı olursanız sevınırım

  Yanıtla
 202. tuçe demir

  slm arkadaşlar ben tuçe hala kızım kimseyle beraber olmadım adet dönemim hep aynı olurdu hiç şaşırmazdım bu ay 1 hafta oldu adet olmuyorum yemin ederim ki kimseylede beraber olmadım sizce hamile halmam mümkünmüdür allah için bana cvp atın yardım edin neden böyle oldum kafayı yiyecem

  Yanıtla
 203. alev akdeniz

  ben 21 gün dkh kullandim simdi ise hamile olmak istiyorum sizce bir sakincasi olabilirmi ha bu arada bu diyer arkadaslarin katildigi cet sayfasina kalmak istiyorum ama olmuyor bana yardim edebilirmisiniz

  Yanıtla
 204. ayshe

  merhaba ben ayshe 1 yil.9aylik evliyim 1 yil.3 doal korunduk 6 ay dir bebek istiyoruz olmuyor caba ksirmiyim ediye kafama isaretler olusuyor bu arada adet bozuntulum oluyor er ay farkli gunlerde basliyor sizce problemidir

  Yanıtla
 205. hayattt

  mrhaba ben 1 senelik evliym hic korunmadik ama bebegimiz olmuyor bende anne olmak istiyorum lutfen biseyler yazin dr ada gidemiyorum offf

  Yanıtla
 206. gulcın acar

  2 senedır evlıyım ama cocugum olmuyor bana yardımcı olurmusunuz korunmuyoruz ama gene yok bu neden oluyor

  Yanıtla
 207. ebru

  Selam arkadaslar size bir sorum olacak. 15 temmuzda evlendik ve ogun korunmadan iliskiye girdik. Ogunden 25 temmuza kadar korunmadik. 25 temmuzdada adet oldum. adetimden sonra bekledim bir sonraki adetim gelmesin diye dua ettim. 2 gun once 1-2 damla pembe leke geldi bugun normal adetim geldi. Annem anlatiyorki kendisi bana hamile iken 2-3 kez adet gormus. Hamile olabilir miyim? Testler negativ ama guvenemiyorum testlere.

  Yanıtla
 208. menekşe kocamanoğlu

  slm ben 9 yıllık evliyim başımdan 3 talihsiz hamilelik geçti son 1 yıldırda hamile kalamıyorum adet düzenim tamamen bozuldu bu yüzden yumurtlama günlerini tesbit edemiyorum bunun için ne yapmalıyım şimdiden ilginize teşekkür ederim

  Yanıtla
 209. ecrin

  mrb 21yaşndym 16aylk evliym ve 8aydr bebek istyrm dr gttm udrason ve alttan muayene oldm bi sorn grnmdi adetim düzenli ama 18gnde bir olydu ama 2 aydr 28 30 günde oldum ve son adetten 1hafta snra 1gün süren pembemsi akıntım oldu ve göğüs ağrım ve bel ağrım vr kasıklrmdda sızı var sanki.. bide 2.3aydr beyaz sümükümsü bi akıntım var ama bulantı falan yok acaba hamilemym

  Yanıtla
 210. tuğba

  Arkadaşlar hepinize merhaba. Yazdıklarınızı okudum ve bazı arkadaşların hamile kalamadıklarından bahsettiğini görünce birşeyler yazmak istedim. Benim de aynı sorunum vardı. 1,5 sene denemiştik. Şu an hamileyim ve çok mutluyum. Umarım benim uyguladıklarım size de çare olur. Kendim Maranki’nin aslan pençesi,çoban çantası,civan perçemi kürünü uyguladım. Eşim de keçiboynuzu pekmezi içti 1 ay boyunca ben 1 ay bile olmadan hamile kaldım. Sizlere de çare olabileceğini düşündüm umarım olur.

  Yanıtla
 211. AYSE BALKAN

  selamin aleykum arkadaslar bende 2 senelik evliyim ve hic korunmadim ve hala anne olamadim doktora gittim cekap yaptirdim ve hic bir problem cikmadi esimide goturdum esimde spermleri canli ama ulasacagi yere ulasmaya gucu yetmior,ve ilac icti biseye yaramior bitkisel seyler keciboynuzu filan denedim gene yaramior yaklasik 1 seneden beride her iliskiden sonra ayaga kalkmiorum belimin arkasina yastik dayiyorum hatta sabahlara kadar denedim ama malesef doktorlar tub bebek yapmak icin erken bekleyin diorlar
  napcagimi bilmiorum,bu konuda tecrubeleri olan varmi yardimci olun. 6 cocuk istiorum bi tutturiyimde yasim 22 en az 6 bebiss.allahim cumlemize annelik babalik duygusunu yasatsin…

  Yanıtla
 212. elif aksoy

  herkese hayırlı gunlerben 21 yasındym 3 yıllık evlıyım.allahımkımseyı cocukla ımtıhan etmesn cok zor bı durum.herkesın sorunlarını okudum.benım sorunum ıse ılk gece esımle beraber olamdım doktora gıttım ve kızlık zarımı amalıyatla aldılar.1yıl onun etkısıyle cocouk ıstemedım esım tarafından korunduk sımdı 2 yıldan berı sonuc alamdık rahım fılmı cektırdm sol tupumun enfeksıyon kaptıgını vede alınması gerektgı solendı vede sımdı 1 ay once laparoskopı oldum sgda sorun olmadıgını dogal yolaarla 6 ay ıcınde hamıle kalınabılecm solendı gebe kalamamaktan cok korkuyorum allah yardımcımız olsun sımdı kı korkum ıse ya sag tupumde kapanırsa dıye lutfen benı cevapsız bırakmayın sımdı benım ne yapmam lazım…..

  Yanıtla
 213. yagmur

  mrb arkadaslar sizi unutmadm umarım iisinizdir benim bebiş 8 aylık oldu tam bir fırlama wallahi yerinde durmak bilmiyor :) cocuk olduktn sonra gercekten hersey daha farklı oluo özellikle zamn o kadar cabuk gecio ki hiç bişey anlamıorum..AALLAH herkeze nasip eder inşl özellkle isteyen herkeze grsmek üzere hoşçakalın..

  Yanıtla
 214. meral güner

  slm 2yıllık evliyim daha önce hamilelik geçirdim 2.5aylıkken karnımda öldüğünü söyledi doktor kürtaj oldum çok üzüldüm ama imtihan.7aydır bekliyorum bu ayda olmayacak gibi 3günüm kaldı çok sancım var adet olacak gibi.yanı sıra baş dönmesi ve hafif bulantım var sizce adetten mi sancılı hamile kalınır mı bana dua edin çok ihtiyacım var ben de hepinize dua ediyorum.ama ümitliyim…

  Yanıtla
 215. Sevinç Özülkem

  slm 4 yıllık evliyim ve son3 yıldır korunmuyoruz ama nedense hamile kalamıyorum çok üzülüyorum. butun arkadaşlarım anne oldu ben hala tadamadım bu duyguyu. en son çare artık tüp bebek denemeyi düşünüyorz. bir videoda izledm selman laçin diye bi doktor varmış baya iyi bahsed,yolardı kendisinden. acaba kendisi hakkında fikir sahibi arkadasşlar yardımcı olabilrmi lütfen

  Yanıtla
 216. melike sağlam

  yaklaşık 1 yıldır evliyim ilk evlendigim 3 ay korunduk ama şimdi hamile kalamıyorum bana yardım edin lütfen bebek istiyorum

  Yanıtla
 217. sibel atak

  ya ben 6yılık evlıyım ama çoçuk yok kafayı yıyecem doktora gıtım bırşey yok ben gunumden herzaman 4gün once oluyorum bu normalmi acaba

  Yanıtla
 218. tuğba diler

  sibelcim bende 6 aylık evliyim kafana takma kendini üzme allah zamanını ayarlamis biz bilmioruz o dilediğinde bebek sahibi olmak bize nasip olcak o yüzden kimse kendini üzmesin bol bol dua edelim

  Yanıtla
 219. tuğba diler

  gôrümcem 1 bucuk senelik evli bebekleri olmadı icin kayınvalidesı hor gôrülüo etraftan komşu vs kişiler sorunlumuş gibi davranıolar bu tür davranıstaki insanlar cahil kisilerdir görümcem şimdi 2 haftalık hamile kimse stres yapmasın etraftakilerede kulak asmayın dogru zamanı bekleyin

  Yanıtla
 220. tugce yıldız

  merhaba 3 yıllık evliyim 20 yasındayım esim ve ben bebek sahibi olmak istiyoruz. fakat annem hamile kalmamı istemıyor ve bu konuda benim çok üstüme düşüyor evlatlıktan red edecegini bile söledi yardım edin kızlar kafam çok karısık ama anne olmayı cok istıyorum :(

  Yanıtla
 221. figen tosun

  arkadaş bişey duydum paylaşmak istedim ben şuan adet oldugum için deneyemedim.yarım kilo süte 1 demet maydonoz parcalayıp kaynatın buharı cıkmaya baslayınca alın atesten yere koyun üzerinizdekileri çıkarıp belinıze battanıye yada carsaf sarın sonra o buharın ustune oturun ama unutmayın altınızda camasır olmıycak 45 dk falan oturun soguyunca tekrar ısıtıp yapın sonra buhardan kalkınca hemen eşinizle ilşkiye girin bunu adetiniz bittiği gün yapmaya başlayın 3 yada 4 gün yapın…çoğukişi bu yöntemle hamile kalmış adetm bıtsın bnde denıycem örendım sızlerle paylaşmk istedim

  Yanıtla
 222. sanem özdemir

  slm.figencim ben bi düşük yaptım ondan sonra bir yıl hamile kalamadım o yolları falan çok denedim ama olmuyo.herşeyi allahtan istemek lazım bunu öğrendim dua edin allah veriyo canım.şimdi 7 aylık hamileym.allah olmayan herkese versin inşallah.dualarım sizlerle…

  Yanıtla
 223. buse yeşiltepe

  1 sene önce hamile kaldım aldırmak zorunda kaldım tekrar anne olma ihtimalim var mıdır acaba

  Yanıtla
 224. figen tosun

  sanemcim düşük yaptığına cok üzüldüm bende 7 aydır ugraşıyoruz ama olmuyo ne yapıcam bilmiyorum doktora cıkmaktan korkuyorum kötü bişey duyucam dıye hamile olduguna cok sevindim sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın bebişini inş…

  Yanıtla
 225. özlem erciyes

  Slm arkadaşlar bende iki buçuk aylık evliyim bu zamana kadar hic korunmadik ikimizde bi bebeğimizin olmasini çok istiyoruz bazi arkadaşlarim adet bitiminden hemen sonra ilişkiye girip ayaklarımi havaya kaldırmamı söyledi sizinde tavsiyelerini bekliyorum lütfen cevap bekliyorum

  Yanıtla
 226. inci aydın

  merhaba arkadaşlar..aranıza yeni katılıyorum..yorumların hepsini okudum rabbim isteyen herkese sağlıklı sıhhatli bebişler nasip etsin inşallah…ben 10 aylık evliyim,,ilk 2.ayımızda eşim kendi korundu..8aydır korunmuyoruz,bebek istiyoruz.düzenli ilişkimiz de var ama olmuyor çok üzülüyorum :( belkide çok acele ediyoruz…

  Yanıtla
 227. melaike

  arkadaşlar bende istiyodum 1 buçuk yıldan beri çok şükür şuan hamileyim tek çare allaha sabaredip beklemek başka çare yok bu bir imtihan allah hepinişze bu duyguyu yaşatır inş.

  Yanıtla
 228. selinn

  arkadaslar bır bucuk aylık evlıyım hıc korunmadık hamıle ne zman kalabılırım cok ıstıyoruz

  Yanıtla
 229. SEVALLL

  merhaba arkadaşlar bende 1 yıllık evliyim korunmuyoruz ve hala tutturamadık bebişi her ay ne duyduysam deniyoruz araştırıyoruz ama sonuç hüsran eşim doktora gitti srun yok sipermlerinde artık bende gidicem adetlerim 28 günde bir oluyo yumurtlamamda sorun yok diyolar ama yinede gidicem Yüce Rabbim her bebek isteyene versin inşallah amiin….

  Yanıtla
 230. döne

  ben de 07,07,07, evledim ve arada sor bir sora hamile kaldim ve ben 19 yasindaydim sora 3 yil dom koturol habi cindim ve sor yene cocuk istedim bir erkek bebk olmadi arada 9ay sora yene kaldim bir kizim oldu simdi yene istiyorum 3 ay konturol habi icidim 8ay dir olmuyor bilmiyorum nasil olucak isala erkesin diledi olur benim de olur benim iki kizim var yene ben sasiliyim herese bunu tadir alayim

  Yanıtla
 231. cansu sever

  adetim mesala bu ay 5 de olduysa öbür ay 10 da oluyo o ay 10 da olduysa 15de öbür ayda oluyo nie böle oluyo 1.5yıldır evliyim cocugum yok….

  Yanıtla
 232. gamse dimple

  arkdaslar mrb ben 1 yıllık ewlıyım ve hiç korunmadığım halde hamıle kalamıyorum cocuk sahıbı olmayı cok ıstıyorumm bı tek ona ıhtıyacım war sizce napmam lasımbana yardımcı olurmusunuzz

  Yanıtla
 233. Songül zorlu

  Slm arkadaşlar 7aylık evliyim hiç korunmadlk ama bebeğimz olmuyor çok kötüyü lütfen yardımcı olun

  Yanıtla
 234. Sultan

  Merhaba ben 9aydir evliyim 6aydir iliskide icime bosaliyor esim hamile kalmak istiyorum ama neden olmuyor

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>